[TOP 7] [TOT: 1.179.934.000] NINJA~ piratul spatiului vs. tomstiuc22 & XP delete [LAS-F] & celentano [LAS-F] (A: 967.137.000, D: 212.797.000)


  • La 25-07-2017 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Treaba e simpla, dupa numeroase incercari cand tomstiuc22 era on de fiecare data, acesta a zis ca nu o sa il prinda nimeni niciodata si mai bine il ajut sa se apere.


    Piratul jucator previzibli si cel mai putin cunosacator dintre jucatorii cu flota de top 25, era clar ca o sa lanseze si pica sigur. Deja ii facusem dosarul si stiam ca nu prea le are cu navele.


    Pregatisem si un retur pe recurile piratului, dar bineinteles, deviluz a anticipat stilul meu si ne asteptau acolo baietii, in defavoarea noastra am decis sa nu lansam.


    Vreau sa mentionez ca fara proba lui celentano acest hit nu ar mai fi avut sens, multumesc man ca m-ai aparat.


    Dedic aces hit: lui Vali (multumesc pentru tot ce faci in jocul asta pentru noi), raul25, Mihai, Celentano, madd, tinel, ardiles, netextrem si in special baietilor din TGV de la mine din oras. :D:D



    Atacator piratul spatiului
    ________________________________________________


    Transportor mic 5.927
    Vanator greu 1.953
    Crucisator 7.532
    Nava de razboi 4.037
    Interceptor 5.450
    Proba de spionaj 1

    _________________________________________


    Aparator tomstiuc22
    ________________________________________________


    Transportor mic 277
    Transportor mare 1.973
    Vanator usor 13.285
    Vanator greu 99
    Crucisator 245
    Nava de razboi 1.239
    Nava de Colonizare 3
    Reciclator 1.166
    Proba de spionaj 111
    Bombardier 11
    Distrugator 1.203
    Interceptor 90
    Lansator de Rachete 449
    Laser Usor 50

    _________________________________________


    Aparator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 47.300
    Crucisator 8.000
    Nava de razboi 5.000
    Interceptor 4.300

    _________________________________________


    Aparator celentano [LAS-F]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 1
    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator piratul spatiului
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________


    Aparator tomstiuc22
    ________________________________________________


    Transportor mic 94 ( -183 )
    Transportor mare 1.065 ( -908 )
    Vanator usor 4.707 ( -8.578 )
    Vanator greu 44 ( -55 )
    Crucisator 204 ( -41 )
    Nava de razboi 1.226 ( -13 )
    Nava de Colonizare 3 ( -0 )
    Reciclator 770 ( -396 )
    Proba de spionaj 34 ( -77 )
    Bombardier 11 ( -0 )
    Distrugator 1.203 ( -0 )
    Interceptor 90 ( -0 )
    Lansator de Rachete 144 ( -305 )
    Laser Usor 18 ( -32 )

    _________________________________________


    Aparator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 17.536 ( -29.764 )
    Crucisator 6.782 ( -1.218 )
    Nava de razboi 4.971 ( -29 )
    Interceptor 4.296 ( -4 )

    _________________________________________


    Aparator celentano [LAS-F]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 0 ( -1 )
    _________________________________________



    Aparatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a pierdut un total de 967.137.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 212.797.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 470.187.900 metal si 285.165.300 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de aparator(i):
    7.710.000 Metal si 7.710.000 Cristal
    7.710.000 Metal si 7.710.000 Cristal
    105.000.000 Metal si 105.000.000 Cristal
    50.000.000 Metal si 50.000.000 Cristal
    50.000.000 Metal si 50.000.000 Cristal
    50.000.000 Metal si 50.000.000 Cristal
    69.215.500 Metal si 14.784.500 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de aparator(i):
    339.635.500 Metal si 285.204.500 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -519.377.000
    Cristal: -350.946.000
    Deuteriu: -96.814.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 967.137.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: 186.657.500
    Cristal: 228.755.500
    Deuteriu: -3.370.000
    Aparatorul(ii) a facut un profit de 412.043.000 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

    The post was edited 1 time, last by xp_delete ().

  • Felicitari baietii mei si multumesc de dedicatie! era foarte clar ca va cadea si ma bucur ca a facut-o in felul acesta.
    Proba de spionaj din atac ma pune un pic in dificultate deoarece nu imi dau seama in ce clasa sa includ atacatorul:
    -jucatorilor care atunci cand ataca au probleme gen bug,lag sau caderea netului
    sau
    -jucatorilor la care face referire semnatura ta XP,aia care spioneaza dupa atac si cica au facut safety :X:
    NO RU pentru NO fair play

  • felicitari.. ce sa zic, te bazezi pe activitate.. platesti. chiar ii zisesem piratului sa faca safety ca stiam ca il ataca pe respectivu. ma asteptam la mihai la ninja.. dar ai fost tu. pacat.. pacat mare ca ma bazam pe flota lui. Noroc macar ca am prevazut returu la recs si am reusit sa ii salvez macar atat.


    piratule.. te astept sa refaci si data viitoare asculta sfaturile mele ca sunt zise pentru siguranta :thumbup:


    mersi si lui kazi de promptitudine pentru aparare la recurile lu piratu, cum am zis.. 3kk deut folositi cu cap pe aparare au salvat 11k recs si 130kk loot :D

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • sa spunem ca azinoapte a scapat devilutz din cauza lui xp ca a zis ca are "zzzzz"...tocmai de aia te-ai trezit la relog cu atac sal cu REC si niste probe..mi-a fost sila sa mai astept 1 rec si alea 5 probe din sal inca o ora jumate pana se intorceau..deci pt mine:piratul era nr 1 care trebuia sa pice apoi e kazi...si apoi devilutz...sper sa se mentina ierarhia..piratule erai asteptat in 3 colturi la ninja..prima data ai retras dar a doua ora ti-a fost fatala...te urmaream de 3 zile sa iti dau md,mi-am luat si medical de la munca, chiar am crescut azi nr de sloturi ca sa fiu sigur ca pica luna aia de unde faci fs si eram sigur ca 5 jucatori din univers asteapta sa pici si se mai gaseau 3-4 daca va gandeati la vreun retur...asta numai pt greata cu care postati pe forum...iti urez RU doar ca sa am eu placerea sa te sparg,si pt ca pe quantum erati protejatii lui moon si va bazati pe el si oricum tot esti top1(la flota pierduta)..acu cauti scuze ca joci de 6-7 luni??nu te-a invatat lumea sa faci safety?imi pare rau de contul lui gusty care e la fel un om cu multa greata pe forum dar pe fb e un om cu care poti sa ai o discutie...in afara de spy&fly nu stiti nimic altceva niciunul din ancients(cei care sunteti acum,in afara de sharky care se presupune ca a luat contul de la berzelius)..felicitarile mele pt xp care a avut timp si rabdare sa va astepte greseala....multumesc pt dedicatie


    Avertisment verbal. Trolling.
    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • woow, felicitari baieti! fara Celentano hitul nu era posibil!
    refacere usoara piratule, data viitoare cred ca stii ce ai de facut!
    No safety, no fleet! :) totuso observ o proba de spionaj in atac...era fooder sau ce? :)


    Xp, tata, esti mare ma! ma bucur ca ai revenit pe ogame dupa atata timp!!!

  • decat sa incep sa raspund in stanga si in dreapta sau sa mai povestesc, prefer sa ma limitez la a felicita aparatorii pentru un ninja super simplu si pentru tentativa de a arde si recurile la intoarcere.
    piratule, stiai ce trebuie sa faci ca nu e prima data cand auzi de safety, dar ai talentul de a surprinde in cele mai putin asteptate moduri si momente :) dau skip la partea cu certatul :P refa-te si revino-ti ca ne suparam :)

  • Mă amuza comentariul lui nicu :))) acum spuneți la viteza universului cu fs de 4-5 h, niciodată de pe aceiași luna el îmi prindea flota :)))) cât despre luna care vb găseai 250 transuri și o nava de colonizare :)))))))))) pe quantum ai atacat numai ferme pana ai ajuns la 1 mld flotă și când ai pierdut-o ce-ai făcut ??? parcă ti-ai șters contul? ?? rotfl


    Avertisment verbal. Spam.
    Tommy-

    The post was edited 2 times, last by Tommy ().

  • Ha ha ha! vad ca aseara te-ai incapatanat sa iti iei ninja. Ai scapat de colegii mei din alianta si ai dat de bau bau. rotfl Pai ia zi mai pirate acum cand pierzi flota esti incepator si pana acum erai cel mai mare jucator plin de ironii si mandrete. :lol: Vezi sa nu bagi vmod ca mai avem nevoie de jucatori ca tine si ca liviu care aduc resursele la usa. rotfl

  • Mah... e un hit frumos, cum toate-ar trebui sa fie. E joc de strategie si e cea mai misto experienta sa-l joci in echipa, cu coordonari de fel si chip. E cu plan, e cu prognoza, e misto. Felicitari de organizare! Iar ca recomandare - nu mai spune in gura mare ca erai aparat si pe partea b, in caz ca. Lasa pe oricine e tentat sa afle - s-o afle pe calea grea :)))))))))))).

  • Am intalnit niste "pirati"disperati care au incercat sa iti captureze flota...Brrrr....ZzzZZZ...Brrrrrr:))
    Ai scapat aseara de mine,desi cred ca ti-ar fi "placut" mai mult sa te prind eu,pierdeai muult mai putina flota.Multumim de dedicatie XP si ganditi-va de 2 ori inainte pe cine atacati!Aviz amatorilor!:D

  • raman perplex cand vad pe toata lumea cum se lauda


    Am intalnit niste "pirati"disperati care au incercat sa iti captureze flota...Brrrr....ZzzZZZ...Brrrrrr:))
    Ai scapat aseara de mine,desi cred ca ti-ar fi "placut" mai mult sa te prind eu,pierdeai muult mai putina flota.Multumim de dedicatie XP si ganditi-va de 2 ori inainte pe cine atacati!Aviz amatorilor!:D

    pai tu nici acum nu poti sa imi spargi flota care o am !!!!!!!!!!!!....esti rank 29 la militar .....pffffff.....nu mai comentez nimic deja unele comentarii ma lasa fara cuvinte.... :thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:


    Avertisment verbal. Spam.
    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Ma eu inteleg cine si-ar fi permis sa il sparga pe piratu 1v1 sa comenteze ceva.. dar cand vad copilasi de genu puzzykt cu o amarata de 300kk flota ca se baga in seama.. ma doare capu. Fac 200 mil profit pe tine numa daca te atac cu vanatorii usori fara alte nave.. si tu visezi sa fi facut ceva piratului? flota ce o are ramasa acuma nu ai ce ii face.. dapoi inainte lol.


    limitati-va la ce puteti fratilor.. nu mai visati cai verzi pe pereti.


    Nicule, tu nu mai visa sa spargi lumea.. ca inafara sa tii flota aia din fs in fs nu am vazut sa faci nimic cu ea..


    ru piratule


    Avertisment verbal. Trolling & Spam.
    Tommy-

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Când te vedem pe tine Devil ce prostii debitezi, asta este cu adevarat trist
    Este uni NON-ACS?Nu!
    Iar daca tot il crezi asa mare jucator pe pirat, de ce nu l-ai lasat sa faca un 1 vs 1 cu xp pe returul recurilor ? rotfl
    Doar noobi si frustrati pe acest server din cate vad


    Warned. Trolling.
    Tommy-

  • Nu conteaza ce flota ai, conteaza cum o folosesti. In general razboaiele sunt castigate de cei care au o minte iscusita. Asta nu pot sa zic si despre tine. rotfl


    Avertisment verbal. Trolling.
    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().