[TOT: 1.307.374.000] OverLord [TROIA] vs. Sharky [Noob] (A: 1.052.674.000, D: 254.700.000)


  • Povestea incepe asa: Satul de Sharky si scorul lui fantastic la militar, am decis sa imi incerc norocul cu el. Dupa ce in urma cu o saptamana a teleportat flota la secunda dupa un MD, mi-am dat seama ca lasa resursele nepazite, drept pentru care am incercat si azi.
    Asa ca am lansat MD in G1, am trimis 1000 NR odata cu MD-ul si am retras la secunda.Sharky evident ca s-a teleportat instant, numai ca a lasat rss nepazite in G2. Lovitura nu a fost niciodata pentru profit, ideea era sa-l pacalesc si am reusit. Avand in vedere ca s-a teleportat, stiam ca 15 minute nu poate folosi portatul asa ca am lansat crucisatoare+trans-uri mici macar sa-mi scot gazul. Cum a facut nu stiu, dar a scos repede navele de razboi( A se intelege a oprit o cercetare, MI, etc), si a aparut rezultatul asta. Oricum eu sunt multumit ca am reusit sa-l pacalesc. Ca am pierdut e absolut irelevant pentru mine Si da, probabil o sa bag vacanta, dar cred ca sunt printre putinii care au avut curajul sa faca ce am facut eu. Restul de Jupiter.... ori sunt prea ocupati sa-i dea gaz, ori au o idee mai mare de frica si se ascund unde nu ajunge Sharky. Pentru Troia.
    On 19-01-2017 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker OverLord [TROIA]
    ________________________________________________


    Small Cargo 15.494
    Cruiser 34.167

    _________________________________________


    Defender Sharky [Noob]
    ________________________________________________


    Large Cargo 67
    Battleship 19.998

    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker OverLord [TROIA]
    ________________________________________________


    Small Cargo 0 ( -15.494 )
    Cruiser 5 ( -34.162 )

    _________________________________________


    Defender Sharky [Noob]
    ________________________________________________


    Large Cargo 2 ( -65 )
    Battleship 15.766 ( -4.232 )

    _________________________________________



    The battle ends in a draw.


    The attacker lost a total of 1.052.674.000 units.
    The defender lost a total of 254.700.000 units.
    At these space coordinates now float 452.529.000 metal and 166.996.000 crystal.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    The attacker(s) captured the debris.




    Summary of profit/losses:




    Summary attackers(s)


    Metal: -261.699.000
    Crystal: -103.126.000
    Deuterium: -68.324.000
    The attacker(s) lost a total of 433.149.000 units.



    Summary defender(s)


    Metal: -190.830.000
    Crystal: -63.870.000
    Deuterium: 0
    The defender(s) lost a total of 254.700.000 units.




    Powered by OGotcha CR Converter 4.1.4

  • :))))))))))))))) N-am crezut ca o sa intalnesc asa ceva vreodata
    Chiar daca ai reciclat , sa prierzi peste 400kk resurse sa arati ca ai curaj?? :pwnd:
    In fine , e joc strategic unde tactica eu zic ca nu e chiar asa greu de inteles ,dar uite ca m-am inselat

  • Ok, fiecare are strategia, motivele si stilul lui. Nimic de obiectat aici. Mai mult, nu toate incercarile reusesc.


    Dar hai sa nu afirmam ca a-l ataca - si nici macar a-l surclasa tactic in ogame - pe Sharky e o realizare.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Motane, nu am zis ca e o realizare,
    Era o realizare daca imi dadeam seama ca poate sa mai scoata ceva flota si trimiteam full fleet.
    Dar asta e.


    Este totusi un pas inainte, spre deosebire de alti jucatori pe aici care ii sunt furnizori si o tin sus si tare ca ei nu-l ataca pe Sharky pentru ca le e prieten :))

  • Atitudinea pozitiva e importanta - si lipseste crunt in ogame-ul romanesc. Daca data viitoare™ cineva anticipeaza manevra si actioneaza corect, atunci pana si incercarea asta nereusita e un castig.


    Oricum, afirmatia mea legata de Sharky era generala, nu neaparat tintita catre o persoana sau o lovitura in sine. :)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • liviu : Inca un reply si urmeaza warn pt posthunt.
    Sintetizeaza si raspunzi tuturor intr-un singur post, sau in mesaj privat.



    GG & FR Whatever.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • "dar cred ca sunt printre putinii care au avut curajul sa faca ce am facut eu. " mai amuzat liviu, eu vad doar un ninja ^_^
    Astfel de ninja era simplu de evitat dar asta e 1KKK res e o nimica toata pt tine :)


    R.U. atacator si spor la refacut rechinas!

  • săptămâna trecută 100k lf, săptămâna asta 35k cruisere - nici nu trebuie să-mi bat capu' să te urmăresc că îmi aduci tu navele pe tavă.
    îmi place că am admiratori, vezi că save cu vmode ține 48h minim, s-a schimbat legislația acum ceva timp, probabil că nu ai observat că ai petrecut ceva timp în ban. :D



    mersi

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • Da, se vede experienta, Liviu, nu te grabi cu postarile, esti luat in vizor ca esti fara experienta si or sa puna ochii pe tine si cei cu flota mai mica, parca am vorbit cu tine pe privat....

  • GG Liviule, ai aratat ca ai curaj. Mai rar jucatori ca tine, universul asta are nevoie de jucatori ca tine.
    Sharky sunt dezamagit de tine, locul 1 flota si stai ca un trantor sa iti aduca altii resursele la luna. :lol:

  • Multumesc adminilor care au editat post-ul sa nu cumva sa se simta unii jucatori.
    Vineri, in locul tau nu as mai vorbi, vezi poate scoti vmode.
    Pelasgos, si daca pun ochii pe mine nu sufar.
    Squaker, te rog sa mineresti ca poate duc baietii lipsa de gaz. Lasa forum-ul ca nu e de tine.