care e problema?

  • Mi s-a intamplat de nenumarate ori ca atunci cand vreau sa sar cu flota prin portal imi scrie ----Insuficiente nave---- ce inseamna asta?pana acum nu am dat atentie la aceasta problema ,am dat un refresh si am sarit apoi.dar acum dau atentie pt ca m-am apucat putin de treaba pe server.am dat un ninja bunicel dar pun problema daca nu imi sarea flota si primeam mesajul ala?eram eu farmat? eram normal.. deci care este problema dragii mei admini?

  • Aceeasi problema o am si eu...am observat ca daca sunt pe luna de unde vreau sa execut saltul (dar nu selectat pe flota, ci pe santier ca se vad navele oricum) nu executa saltul...exemplu concret:
    eram pe colonie in zona santier, facusem niste nave pe care le trimisesem deja spre luna si voiam sa mai dau in executie si alte nave... intre timp navele trimise au ajuns si am dat click pe luna apoi pe shortcut-ul portal am selectat locatia si navele pe care voiam sa le teleportez click pe sari si surpriza...mesajul descris L3go identic...dau click pe butonul flota imi apar toate navele de pe luna repet secventa si saltul se executa...

  • Cred ca de fapt nu e o "eroare" ci neatentie!
    Probabil asta se intampla cand ai 2 ferestre(taburi) deschise iar in fereastra 1 selectezi flota/coord si astepti doar sa "sari" cu flota iar apoi te muti in fereastra 2 pe alta colonie/luna(alta decat cea unde e flota) si dai 1 click pe acolo.
    Normal ca dupa aceea daca revii in 1 fereastra si vrei sa dai direct click pe "sari/jump" o sa-ti spuna ca "nu ai nave suficiente" pentru ca de fapt esti pe alta colonie/luna(adica fereastra 2).



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • Cred ca de fapt nu e o "eroare" ci neatentie!
    Probabil asta se intampla cand ai 2 ferestre(taburi) deschise iar in fereastra 1 selectezi flota/coord si astepti doar sa "sari" cu flota iar apoi te muti in fereastra 2 pe alta colonie/luna(alta decat cea unde e flota) si dai 1 click pe acolo.
    Normal ca dupa aceea daca revii in 1 fereastra si vrei sa dai direct click pe "sari/jump" o sa-ti spuna ca "nu ai nave suficiente" pentru ca de fapt esti pe alta colonie/luna(adica fereastra 2).


    nu bosulica nu e asa...

  • Initial am zis sa nu ma bag sa raspund. Sirect la subiect. Folosesti OA si joci in browser alocat. Daca vrei sa nu mai patesti asta bifeaza cu un minut inainte de salt dezactivarea scanarii. Stiu sunt rau dar e cea mai plauzibila posibilitate. Ma gandesc ca poate intri si in atentia unuia din staff cu ocazia asta :D
    PS Ca sa curm orice comentariu la adresa faptului ca stiu cam multe, sunt GO pe alta comunitate. Unde s epare ca ...corespund :P

  • Initial am zis sa nu ma bag sa raspund. Sirect la subiect. Folosesti OA si joci in browser alocat. Daca vrei sa nu mai patesti asta bifeaza cu un minut inainte de salt dezactivarea scanarii. Stiu sunt rau dar e cea mai plauzibila posibilitate. Ma gandesc ca poate intri si in atentia unuia din staff cu ocazia asta :D
    PS Ca sa curm orice comentariu la adresa faptului ca stiu cam multe, sunt GO pe alta comunitate. Unde s epare ca ...corespund :P


    30.08.2013 16:00:13 comagf BOND 14.01.2041 15:00:13 scripting


    Categoric corespunzi!


    Sunt curios DACA/SAU ce ai raspuns la intrebarea: ai fost banat pt scripting? rofl



    Edit: Cat despre ce doreste L3Go... am patit-o si eu FOARTE rar pe o alta versiune de browser.Am schimbat versiunea si nu am mai patit ( chiar si atunci cand patea ce pateste L3go spun iar... era foarte rar, probabil 1 eroare la 100 portale).

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Am raspuns adevarul. Am fost banat de mai multe ori si de mai multi admini. Inclusiv unul care a avut motivatie "autodenunt pe forum" Multumit?
    Totusi ramane ca cea mai posibila explicatie aia data de mine. Am ajuns sa ma insel asa de rar incat nu ma mai complic sa justific..