Server nou!

  • Salutare !!
    Viteze maxime eco si flota
    cr 70%
    5-6 galaxii maxim
    circular

    Jucatorul heruur iti spune urmatorul lucru:
    da Mihaita... cat de bine ma intelegi.... :))) Bravo... daca nu reciclam ma lasam de joc... dar am avut ambitia sa nu il las sa ia nimik.... cu pustoaica pe un picior, cu o mana invarteam o lingura in laptele ei (pregateam biberonul de seara fiindca nevasta-mea facea baie) si cu cealalta mana pe shoarec.... l-am facut pe fraier... L-AM FACUT...

  • 3x flote, 3x economie, 70% cr din flotă, fără cr din apărare.... așa ar fi cred eu mai echilibrat vizavi de fleeteri/mineri... și ACS neapărat.... maxim 7 galaxii, univers circular..... La alte caracteristici menționate de unii colegi nu cred că se va umbla. Eventual ne putem gândi la un sistem de acordare a unor medalii, titluri, care să fie atașate userului și să fie vizibile pe toate uni pe care joacă. Condiția să nu-i fie furat nick-ul...

    :coffee: Nu vă lăsaţi!!! Cafea şi internet, e perfect..

  • 3x flote, 3x economie, 50% cr din flotă, fără cr din apărare.... cred ca asa ar fi bine si ptru fleeteri si mineri... vis-a-vis de ce a spus citro ca se lasa jucatorii eu cred ca a zis tocmai invers, daca nu ai economie nu poti sa refaci flota, iar cei care se lasa eu cred ca sunt cei care nu mai au suficient timp sau cei care joaca si pe alte servere si cei care au conturile de suport :beer:

    La toti ni greu, dar nu la toti la fel.... parca mie m-i mai usor ca la altii :yea:

  • Doar o idee,daca de acum se va intreba comunitatea ce univers doreste,se poate face un sondaj iar cei care vor sa voteze sa aleaga pentru fiecare caracteristica ce poate fi customizata?
    daca 60% voteaza sa fie 3x economie sa fie 3x economie,55% vor 2x la flota,la fel.Imi pare o metoda mai eficienta decat sa propuna fiecare o configuratie pentru ca nu se vor gasi 2 sa fie de acord

  • Salutare, in sfarsit am reusit sa imi fac cont pe forum, de cand tot incerc... Cu privire la parere, sa fie 3X viteza, 70% CR, FARA MATERIE si daca puteti sa faceti sa se vada cand se lupta navele, ar fi mai frumos, ar atrage mai multi jucatori.

  • Am vazut mai sus vehiculate cifre bomba de genul "70% CR" , "aparare in debris" , "non-ACS" ... logic, este putin posibil ca niste unitati stationare pe planeta (unitatile defensive) sa faca camp de reciclare in spatiu. Logica de clasa a 2-a.


    Sa nu uitam ce s-a intamplat pe universul Barym unde era aparare in CR. Toti minerii au plecat, naste dormea cu flota jos fiindca nu puteai da un ACS. End of story.


    Dupa ce ca e mort .ro vrem sa il si ingropam cu idei stralucite. Nu e destul de plictisitor un univers dupa ~6 luni cand se lasa 80% din jucatori, il facem si non-ACS ca sa favorizam somnul cu flota jos.


    Ca sugestie, voi merge pe un x3 eco, x2 flota, 50% CR, ACS, fara aparare in CR. De ce astfel ? Pai, cred ca ar favoriza toata lumea.
    - x3 eco favorizeaza pe toata lumea, nu cred ca doar minerii. Sau poate fleeterilor le place sa astepte saptamani intregi pana strang resursele...cine stie. Economia e pentru toti, incetati sa spuneti ca ajuta doar minerii.
    - x2 la flota ajuta mai mult fleeterii; unde ai viteza, ai si capacitatea de a da mai multe farmuri, de a face mai mult profit, in plus...nu mai devine plictisitor.
    - 50% CR e o cifra corecta...70% mi se pare supralicitat - opinia mea.
    - ACS pentru ca in viata reala, mai ceri ajutor cand ai un obstacol in cale.
    - Aparare in CR -> EXCLUS CLAR !!!


    Si, as mai fi de acord cu ideea de mai sus, cu privire la cercetari. Daca avem nanitii pentru cladiri, ar fi bine sa avem ceva aseamanator si pentru cercetari. Adica...la un astro 21 astepti cate jumatate de an. Pe bune ?! Avem si alte treburi in viata in afara sa asteptam terminarea astrofizicii...


    In plus, as mai avea de adaugat mici chestii : 3 galaxii, necircular. Oricum doar 1 este folosita cu adevarat, sa lasam una pentru cei care vor sa stea departe de scandal. Macar un timp...


    @EDIT : mi se pare foarte buna ideea lui Citro, un univers cu timp limitat. Sa fim sinceri, nimeni nu poate juca la nesfarsit. 1-2 ani timp standard pentru univers. Dupa care sa se reseteze statisticile, practic sa inceapa din nou. Sa se deschida alte universuri, dar sa difere doar caracteristicile. Bine ar fi ca asta sa se implementeze la toate universurile - timp limitat 1-2 ani. Ar fi mult mai economic, si ar favoriza si intoarcerea jucatorilor fiindca toata lumea ar vedea posibilitatea afirmarii - astepti resetul. Fiindca nu mai poti fii numarul 1 pe un univers gen Jupiter, decat daca esti deja nr. 1 8|

  • Si, as mai fi de acord cu ideea de mai sus, cu privire la cercetari. Daca avem nanitii pentru cladiri, ar fi bine sa avem ceva aseamanator si pentru cercetari. Adica...la un astro 21 astepti cate jumatate de an. Pe bune ?! Avem si alte treburi in viata in afara sa asteptam terminarea astrofizicii..


    Si, as mai fi de acord cu ideea de mai sus, cu privire la cercetari. Daca avem nanitii pentru cladiri, ar fi bine sa avem ceva aseamanator si pentru cercetari. Adica...la un astro 21 astepti cate jumatate de an. Pe bune ?! Avem si alte treburi in viata in afara sa asteptam terminarea astrofizicii...



    Exista deja o tehnologie care reduce timpul cercetarilor......si anume reteaua intergalactica.
    Cat despre faza cu astro 21....cu toti ajungem la un moment dat cand trebuie sa asteptam 6.7.8 luni pentru o cercetare.
    Atunci singura varianta ramane DM.....si sincer....majoritatea jucatorilor care au 12/13 planete au apelat la DM pentru finalizarea
    astro 20/21..22/23.....
    Eco x3...x2 flota....60% cr....+25 de campuri si 6 galaxii ar fi perfect

    ..


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Pe lângă ceea ce am zis, un x3 flotă şi economie, 70% cr, cu siguranţă este mai indicată alegerea celor 6 galaxii, în loc de 9.




    P.S. Future, te prinde bine albastru! :beer:

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg