[Top 8] [TOT: 2.446.039.000] Ecstasy [NoSkiLL] & one saint [NoSkiLL] vs. Gusty (A: 461.473.000, D: 1.984.566.000)

  • pai ce sa mai zic... un nou TOP 1
    am avut ceva retineri ca tot facea activitate .. am lansat recurile si atacu la putin timp dupa pt ca eram ferm convis ca va mai intra... si am avut dreptate :) am prins 2 valuri de resurse si apoi a intrat


    tot respectu Gusty pt fair play... si pt incercarile de MD pe mine ^^


    ai prins vreo 20k recuri din 58k daca zic bine :)


    metalu e + 50kk pe profit(ceva de genu) n-am luat API-ul de la colegu care a reciclat


    SA fie pt colegi, Ruth (pe unde o fi si el acolo :) ), baietii cu gaz (se stiu ei care :D )




    La 30-10-2015 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:


    Atacator Ecstasy [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Vanator usor 110.940
    Crucisator 20.002
    Nava de razboi 10.568
    Distrugator 4.545
    Interceptor 8.745
    _________________________________________


    Atacator one saint [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Vanator usor 97.378
    Interceptor 5.004
    Crucisator 10.071
    Nava de razboi 4.680
    _________________________________________


    Aparator Gusty
    ________________________________________________


    Transportor mic 20.303
    Transportor mare 3.303
    Vanator usor 48.296
    Vanator greu 5.001
    Crucisator 12.111
    Nava de razboi 10.939
    Nava de Colonizare 5
    Reciclator 12.587
    Proba de spionaj 569
    Distrugator 30
    RIP 12
    Interceptor 2.992
    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Ecstasy [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Vanator usor 66.023 ( -44.917 )
    Crucisator 18.220 ( -1.782 )
    Nava de razboi 10.370 ( -198 )
    Distrugator 4.470 ( -75 )
    Interceptor 8.604 ( -141 )
    _________________________________________


    Atacator one saint [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Vanator usor 57.589 ( -39.789 )
    Interceptor 4.915 ( -89 )
    Crucisator 9.217 ( -854 )
    Nava de razboi 4.590 ( -90 )
    _________________________________________


    Aparator Gusty
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    29.992.279 Metal, 29.992.280 Cristal si 9.664.891 Deuteriu
    28.072.216 Metal, 37.724.703 Cristal si 7.248.668 Deuteriu
    4.678.703 Metal, 6.287.451 Cristal si 1.208.111 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 461.473.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 1.984.566.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 789.235.500 metal si 371.692.500 cristal.
    Debris suplimnetar din raiduri: etal si 1.890.000 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 154.869.302 unitati.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    216.940.000 Metal si 216.940.000 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)
    Metal: -51.514.802
    Cristal: 170.516.434
    Deuteriu: 8.274.670
    Atacatorul a facut un profit de 127.276.302 unitati.


    Sumar aparator(i)
    Metal: -1.313.796.198
    Cristal: -700.741.434
    Deuteriu: -124.897.670
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 2.139.435.302 unitati.


    Converted by OGotcha CR Converter 4.0.2




    Numai moderatorii pot muta hituri la zona de Top 10
    Data viitoare postezi la zona de HoF si dupaia hitul va fi pus la Top 10
    Avertisment
    ~katz

  • Se juca probabil altceva si era alt+tab.
    Felicitari atacatorilor si vreau sa-l vad pe Gusty ca recupereaza... macar de data asta.




    PS: Se posteaza la sectiunea HoF ca apoi sa fie mutat de catre un moderator la sectiunea top 10.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Inevitabilul s-a produs!


    Despre universul asta, ce sa mai zic... E mort de-a binelea. De vreo 2/3 luni, am dat 3 atacuri. Plus ca era cont de miner, adus de la rank 4, undeva la rank 20... Eram super plictisit, nu gaseai mai nimic de atacat. Singurele flote care mai erau disponibile, erau sub aparari si erau ALBI. Deci un fail maxim...




    Felicitari pentru atac, al dracu serial, nu se putea termina cu 10 minute mai devreme.


    Squaker, as face cu placere asta! Pentru ca am mai facut-o, dar in momente in care ai ce farma, sa recuperezi. In momente in care ai pentru ce sa refaci. Eu astept cu nerabdare, un alt univers, pentru ca pe serverele din Romania, doar inceputul e interesant, pentru ca ai mereu ce face. Ulterior, toti devin testosi... Si interesul dispare.



    Cat despre ceea ce vorbea ecstasy, am incercat sa dam atatea md-uri pe el si pierdeam ripii, iar lunile nu se miscau. Cand nici asta nu functioneaza, nu prea mai ai ce face. Felicitari inca odata, pacat ca nu am avut mai multe recuri disponibile :D

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Gustere ai pierdut flota in mod previzibil si exact cum o faci de fiecare data. Adormi sau ai alta activitate si nu faci fs. Cat despre moartea universului te contrazic, de acum incolo devine interesant. Si tu si harker si scarpone ati crezut ca daca faceti flote si dati incercari de md o sa reusiti marea lovitura. Ei bine dupa cum vedeti tu si harker ati pierdut flotele iar scarpone a ramas singur. Prin iesirea lui scarpone din alianta si a ta ati ramas singuri. Bun pe tine te-am scapat dar imi ramane scarpone si eventual Tinel apoi discut eu si cu saint si ecstazy. Ce nu ati stiut voi e doar sa aveti tactica si rabdarea necesara.
    Pentru sant si ecstazy nu pot decat sa le aduc laude pt insistenta de a urmari doua tinte frumoase. Ca nu ati reciclat tot asta e, se intampla de cand materia e introdusa in jocul asta.
    Felicitari pentru perseverenta.
    Si in final o rugaminte pt Mao. Blocheaza tata accesul nobului la a scrie direct in top 10 asa cum era pe vremuri. Daca i s-a intamplat unuia sa greseasca poate ca ala e mai neexperimentat. Dar dupa cum vezi gresim cam toti. Deci e ceva in neregula. Decat sa dati warnuri in prostie nu e mai simplu sa blochezi accesul userului de rand la un grup de subiecte unde alta data nu aveau acces decat moderatorii? Ce cucului e asa greu sa faci treaba asta?
    Si atentie si noobul de mine a gresit pe aceeasi chestie...
    Si inca ceva gustere ai avut prea putini vu. Pana la urma poate inveti si tu sa faci o flota corect.

  • Gushtere, ce sa stiu sa iti spun, inca nu am vorbit, trebe sa rad de tine :D


    Dar asta este, totul e posibil, mai ales cand atacatorii sunt extrem de activi iar aparatorii fac fsuri lungi si mai intra din cand in cand.


    Imi amintesc timpul facultatii cand mancam pe paine ogame de dimineata pana seara/nopatea tarziu spre dimineata, dar totul se schimba cu inaintarea in varsta cat si in timpul jucat acelasi joc.


    Cand ai timp treci la un dialog sa vedem ce facem, ne bagam pe viitorul nou old style blue epic server? ;)


    Felicitari atacatorilor, desi ati mers doar pe noroc, ce au incercat ei a fost "ceva" mai dificil, dar asta este peste tot acum spy and fly and luck, dar trebe si de astea.

  • Ce rost avea sa ii dam md daca avea flota jos ?! nu va inteleg ce tot comentati spy and fly... atata timp cat ai posibilitatea asta .mi se pare ceva normal sa faci... E ca la fotbal . degeaba joci bine daca nu ai noroc !

  • Comentam ca putem!


    Nu vreau sa intru in polemici, dar sunt gramezi chiar si pe org care cred ca jucand cu tone de DM inseamna skill. <<< asta doar asa ca idee, nu e vorba de voi sa va aprindeti degeaba ...


    Daca.,., gustache avea puterea sa mearga dupa unul dintre voi, nu aveam ce comenta aici si acum, ati fi avut mult mai mult de lucru la el.


    Daca nu intelegi ce vreau sa spun si nu esti in stare sa accepti felicitarile mele cu afirmatiile clare scurt si la obiect, scuzele mele ;D


    Bafta.

  • In primul rand vreu sa ii felicit pe atacatori.......
    Gusty.....imi pare rau....sunt sigur ca poti reface daca mai ai chef de ogame...

    dar asta este peste tot acum spy and fly and luck, dar trebe si de astea.


    Sunt alte vremuri....alti jucatori......rar mai gasesti ocazia unei desfasurari retrase sau dfw...asta datorita faptului ca fs cu colonizare a devenit favorit
    printe 99% din jucatori.......



    Nu vreau sa intru in polemici, dar sunt gramezi chiar si pe org care cred ca jucand cu tone de DM inseamna skill


    Daca nu ar exista DM....nu ar mai exista Ogame.....
    Eu zic sa ne multumim cu faptul ca exista astfel de jucatori...si ca putem sa jucam in contiunare acest joc....


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Felicitari atacatori !


    observ ca ati intrat in vm precum aparatorul dupa lovitura incasata...de frica nu cred,ca doar "e mort" universul daca e sa ma iau dupa deff :stick:
    Scoate-ti v mai repede ca va intrec altii


    Postasule,felicitari pt fair plai,daca nu ai timp asteapta eventu',ca din ce observ esti de cursa scurta,rl primeaza :)) oricum spor la interviuri,poate-mi iei si mie unu' :phatgrin:


    Pe unde ai jucat ai facut praf,pe jupi l-ai lasat pe dic in chiloti de nenumarate ori,dar ai probleme cu netul/....


    Ogame placut,si nu va apucati daca nu aveti de ce !

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Prea multe polemici, unde chiar nu îşi au rostul. Atâta timp cât am chef de joc, nu pot fi prins cu un simplu spy/fly. Se ştie că sunt foarte activ, iar în rest fac fs-uri, atâta timp cât pot.


    Fs acum, nu făcusem, pentru că mai aveam cargo şi reciclatoare care se întorceau. ( în valul doi, ecstasy mi-a spart vreo 600 mari, asta ca dovadă că erau altele care se întorceau ) Mă uitam la film şi pe la jumătatea serialului, am vrut să verific, însă am aşteptat 20 minute să se termine. Dacă intram atunci, hitul nu mai era. Dar deh, când nu mai dai atacuri cu lunile, ţi se ia complet de univers. Şi când mai ai "n" probleme în rl, chiar că nu mai ai chef de el.


    Singura variantă unde nu ai cum să te plictiseşti, e începutul unui univers, dar asta din păcate, nu îţi permite să dezvolţi un cont mai departe. Felicitări încă odată atacatorilor pentru perseverenţă. Aş fi vrut măcar să am mai mult timp liber la dispoziţie. Poate alta era soarta acum. Ironic este, că de luni aveam concediu. rofl

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg