+Cel mai mare RIP kill --> Evangelion & maryuscl -vs- Berzelius[Noob] ~(TP: 20,27 G)

  • si am zis ca bineinteles ca imi ajut un prieten
    i-as recicla si flota lui mamamea daca ar juca ogame. :lol:



    [quote]Maryus : somnoroase pasarele , pe la flote se aduna


    Mariuscl fii atent: daca Eva ar recicl-o pe maica-sa inseamna ca pe un prieten il va recicla fara regrete. In ecuatia asta tu esti prietenul. Asa ca ar cam trebui sa te uiti peste umar...cine stie?...poate tu esti urmatoarea ferma a lui Eva.
    Oricum nu cred ca-ti pasa. Iti pasa doar daca ar fi contul muncit de tine. Cand jucam pe hydra stiu ca ai mai facut praf un cont asa aiurea. Dar asta e o alta discutie.

  • O lovitura cat se poate de dezonorabila din partea atacatorilor si eu unul cu asta nu as putea sa ma mandresc..Cand nu o sa mai fie jucatori cu flote mari hienele o sa se atace intre ele inevitabil ! Imi pare rau Berzelius pentru lovitura suferita si iti urez Glotr ! :object:


    In chess it's called zugzwang: When the only viable move is NOT TO MOVE !!!

  • Felicitari baieti,berzelius te laudai cu ripii tai ,atunci cand va veni fuziunea,acum cu ce ai sa mai imi dai jos lunile,sa nu fi sigur niciodata,prea increzator in joc,eu zic sa te lasi si pe U1,nu mai ai nici un viitor,in OGAME:))

    CUMPAR DEUTERIU PE UNIVERSUL 1 .

  • bai nu mai dramatizati...


    e CEL MAI MARE RIP KILL de pe RO...merita toata stima...Mega flote zburand catre cel mai mare nr de BILUTE...


    e fenomenal...Hydra era dominat de ripii lui Berzelius...e bine ca s-a mai animat universul...NO?
    mai sunt flote mari, mai sunt jucatori cu experienta....
    asa ca...speram sa mai vedem asa ceva...cel putin eu sper.


    nu-i mai criticati pe marius si eva...face-ti si voi la fel daca aveti cu ce...luati si voi conturi gata facute daca pute-ti....


    Eva...inchide tata thredul ca nu merita sa fie calcat in picioare..


    astept warn-ul

  • nu-i mai criticati pe marius si eva...face-ti si voi la fel daca aveti cu ce...luati si voi conturi gata facute daca pute-ti....


    Eva...inchide tata thredul ca nu merita sa fie calcat in picioare.



    sa facem la fel daca avme cu ce? cine sa faca la fel? cand toti cititorii postului iti spun ca e o mizerie de hit, dat pe colegi, tu vii cu lugu-lugu? ca mare ripikill, ca bla? inca n-ati inteles ca jocul asta e despre oameni, nu despre cifre, fie ele ripi sau fodder? Imi e greata sa citesc astfel de "super-actiuni"... Iar berze a dominat cu ripii aia pentru ca stie joaca. Cand o sa ajungeti sa strangeti asa flota fara sa o furati de la colegi, laudati-va.


    Dar, daca altfel nu se poate,.. nu se poate. Strategia e grele...



    inca ceva: merita sa fie calcat in picioare thread-ul asta, poate asa o sa priceapa lumea ce caractere solide sunt cei doi, si-o sa-i marginalizeze cum se cuvine.




  • mister...ultima data cand am jucat jocul asta ( acum 2 secunde) stiam ca e vorba despre un joc de razboi...
    nu ma iau cu lugu-lugu, nu am de ce...atata timp cat am fost implicat in treaba asta...
    si o sa mai urmeze...pana va ramane marius si eva pe acest univers...oftica-te :phatgrin:

  • N-am de ce sa ma oftic, nu joc acolo, nu sunt implicat nicicum. Dar vii sub mizeria asta de hit sa comentezi ca e mare realizare. Tu nu pricepi ca in orice alianta se poate face asta, pe orice univers. oriunde exista flote de top in aceeasi alianta se paote trezi un derutat sa buseasca flota in altul care doarme. Nu e nicio realizare, nu exista dificultate, nu exista nimic. Si-un ficus poate s-o faca, daca-i montezi deget mare opozabil. Tu... ai jucat vreodata ogame? te-am vazut doar comentand.

  • Nu stiu ce ti se pare tie king asa mare realizare mizeria asta de au facut-o cei doi , este ceva de genul tu dormi linistit la tine acasa cu mamica si taticu' stind ca nimic rau nu se poate intampla , dar de o data mami si tati se hotarasc sa te omoare in somn iar apoi sa strige ca sunt cei mai mari razboinici , asta sa intamplat aici , orice nulitate o poate face .
    Eva este un jucator bun doar daca preaia cont de top , iar mariusicl sau cum lo chema , cand jucam pe hydra stiu ca aparea mereu pe forum , doar ca pe partea gresita .
    Eu inteleg ca esti bucuros de ce a patit berze , pentru ca incerca sa te recicleze , dar ca sa fi mandru asa , trebuia sa ii faci TU ceva , nu sa te bucuri ca a fost spart marseveste .
    Stiu nu ii puteai sparge flota , dai ii puteai sparge o partici , fura niste gaz , darama o luna etc , atunci te puteai mandri asa .
    PS : cei doi primeau conturi bune datorita faptului ca erau colegi cu jucatori ca berzelius , si aliantei pe care au tradato.
    Bafta in rl berze , si sper sa nu mai vad vreodata asa mizerie de hit pe forum .
    probabil voi primi warn , asa se intampla cand scrii orice alceva afara de felicitari sau ru .

  • King of beer sau Grolsch(in joc) a rezistat cat a rezistat pe hydra datorita faptului ca juca 4 ore si baga v mode 4 zile ... in alea 4 ore colecta si vindea gaz sau se busea de vreo aparare pt P.O. sau 5kk profit (fara sa scazi gazul pentru flota si recuri) sau statea la "ninja" pe o mobila, asta pentru cei care se intreaba de realizariile lui, in rest totul e can-can .... flota se reface, parerea oamenilor despre alti (in cazul de fata atacatorii) ma indoiesc ca se va schimba vreodata de acum inainte


    Berze ru ca nu-i imposibil la ce mine ai....

  • Imi este greata de hituri ca asta.
    Dar asta e jocul si se mai intampla si chestii din astea.
    Pe eva nu il cunosc prea bine,a fost un timp pe jupiter dar nu prea am avut treaba cu el.
    Pe marius il cunosc de pe capella,si la cat de pro pretinde ca este tot nu a facut ceva concret la
    adressa mea,el stie mai bine vara lui 2013.
    Atacuri sau incercari de astfel de atacuri au mai fost si o sa mai fie.
    Lego pe jupy era sa pateasca la fel,cand la atacat pe blondu si predator a trimis aparare sal,fiind colegi de alianta.
    Domnul ovidiu a facut la fel pe jupy in septembrie,coleg(ex coleg) de alianta a lansat doar pentru satisfactia de nou top 1.
    Cat despre king of the beer,jucatori de pe ogame au dreptate,nu ai facut nimic concret infara de a sparge teste.
    Berzelius
    am avut noi treaba noasta pe capella dar esti un jucator cu obraz si respect in primu rand si
    nu iti meriti aceasta soarta(cunosc si eu aceasta senzatie si nu e tocmai una placuta)



    Ps:Hai vali cu warn,ban,tan,ce vrei tu,chiar nu ma intereseaza.
    Ogame nu mai este ce a fost,acum e doar ................



    Warn
    Vali


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Scopul acestui hit a fost de a-l indeparta pe Berze de pe 1 si a ajunge Eva pe 1.Ca au dat flota jos...e partea a 2a.
    Glirl Berze.
    Atacatori...lasati-va de ogame.Ogame.ro nu merita sa aiba asemenea jucatori.

  • Cand joci ogame mult timp si stii cum e sa fii in top... cand ai reusit sa dai toate tipurile de hituri si ai ajuns sa fii respectat pentru performantele din joc... etc etc... ce ramane?


    Ramane o simpla amintire in mintea jucatorilor care au fost acolo sa vada ce ai facut... si aici eu nu-l inteleg pe Eva deloc... asta ai vrut sa lasi in urma ta?? un top? care se va pierde in timp prin arhive?


    Intelegeam un noob sa dea asemenea hit in dorinta de a simti cum e sa dobori un Jucator Mare (cum este Berze) , dar tu ai gustat din toate astea in trecut...


    Nu poti sa zici ca e un simplu joc cand stii cat de mult timp se dedica pt el... ramane totusi o chestie de caracter.


    Totusi erau mai bune si mai interesante timpurile cand iti provocai tintele... cand exista suspans... aici nu vedem nimic... niste cifre... in rest nimic de apreciat.



    Berze... alianta noastra Noob a murit de mult timp ca si pasiunea noastra pentru acest joc... stii asta :) asa ca... cel putin din punctul asta de vedere nu mai trebuie sa-ti para rau ;)



    Pentru restul am un mesaj: Fiti vigilenti ! Trebuie sa te poti adapta noilor tendinte din comunitatea noastra care din pacate sunt imbratisate si de vechii jucatori... < asa il salut si pe Wanted ;) >

  • Exista o singura ipostaza in care lumea felicita atacatorii pentru astfel de hit: daca Berzelius trisa.


    Felicitari atacatorilor pentru ca ati realizat niste cifre si atat.


    @berzelius, stai linistit, ai pierdut putin ( o flota ) ca sa castigi libertate in RL - valoreaza mult mai mult decat orice flota.


    @atacatori felicitari pentru numere... ca asta nu este hit

  • Mai arunc si eu cate un ochi sa vad ce se mai intampla pe aici... nu am mai postat fiind retras de atata timp. Avand in vedere faptul ca am jucat pe U2 (chiar daca am fost in aliante diferite) cu cucusor, am jucat si pe Hydra pana am dat contul si am apucat sa il cunosc ceva mai bine nu pot spune decat atat. Ogame-ul se duce de rapa incet, incet. Dupa ce ca s-au introdus toate porcariile alea de boost-uri si alte nemernicii isi mai fac aparitia din pacate din ce in ce mai des astfel de oameni cu astfel de lovituri. Eva... nu te cunosc decat dupa renumele ce-l aveai odata dar se pare ca nu esti croit dupa materialul ce-mi place mie. Pacat fiindca aveam o parere ceva mai buna despre tine... Ai sters cu buretele o cariera mare in ogame si pentru ce? Pentru un amarat de cr? Pentru top1 ai dat o prietenie? Merita?
    cucusor (Berzelius:) )... imi pare sincer rau pentru tine. Una este cand pierzi o flota intr-un mod onorabil, fie ca ai dormit prea mult fie ca pur si simplu aveai ceva mai bun de facut in rl sau chiar sa fii ninjat.... dar asa cum ai pierdut tu aceasta flota te face sa te simti neputincios... fiindca in ogame se pare ca trebuie sa iti alegi prietenii gandindu-te de 1000 de ori.
    Nu's multi oameni la fel ca si elektre, casper, Seth/iuda, joo, IpMan, Helios, MotanuD, BoneCrusher, drq, Gusty :), Morfyk/Angry Bird si atatia altii ce jucau mai pe la inceputuri. jucatori pentru care "sa fii om" chiar conta... onoarea fiind ceva important... Chiar si citro, tii minte cum ma intelegeam cu el...? nu ar fi facut asa ceva. Este partea intunecata a jocului, partea plina de mizerii, partea care ma dezgusta... si patind ce ai patit si tu la acest hit multi au renuntat definitiv la ogame.
    Uite asa v-ati mai scapat de un mare jucator...


    Cucusor pensionare placuta alaturi de noi astia.. batranii... bucura-te de viata reala, bucura-te de familie, bucura-te de libertate.
    Eu mai intru pe forum asa ocazional sa vad ce mai fac vechile cunostinte, sa ma mai uit prin arhive... ogame-ul a afacut totusi parte din viata mea :)). Da-mi un PM... :)

  • asta e cand nu prea mai dau cu ochii pe forum. cam trist atacul, un atac fara onoare. personal nu i-as face asta nici celui mai necunoscut din alianta, ca sa nu mai vorbesc de un jucator ca berzelius in care poti avea incredere totala. au mai ramas putini jucatori asa ca el. asta e, ce s-a intamplat ramane neschimbat. ce sa mai spun, contul preluat de eva are valoare sentimentala. cand m-am lasat de capella nu am regretat niciodata faptul ca i-am lasat contul lui razvan dar acum regret faptul ca acel cont s-a dus mai departe la evanghelion... un jucator in care nu am avut incredere nici cand am fost colegi in trecut pe vreo doua universuri.

  • frate, cum reusiti sa aveti flotele astea???????? eu joc si joc si joc dar nu reusesc sa fac nimic nici macar nu stiu ce viteza are serverul asta
    just imposible :P :thumbdown: