+MD L3Go& Mugadabumbu[F - D] &vali[JEDI] - vs - AleisterCrowley[BANDITS] ~ (TP :46.237.500 M )

  • imi pare rau ca nu am avut sprijin in aceasta dimineata sa dam mai multi..am fost singur ...am pierdut 4 ripi dar deja sunt refacuti.pt muga ,vali ,kreuziger si ip man care m-a ajutat cu acest hit.


    L3Go & Mugadabumbu & vali -vs- AleisterCrowley


    Atacator L3Go

    Transportor mic........................... 6.000
    Distrugator.............................. 10.000



    Atacator Mugadabumbu

    Probe de spionaj.............................. 1



    Atacator vali

    Probe de spionaj.............................. 1



    -= V S =-


    Aparator AleisterCrowley

    Transportor mic........................... 5.264
    Transportor mare............................ 160
    Nava de Colonizare............................ 2
    Reciclator................................... 22
    Satelit solar............................... 399
    Distrugator.................................. 10
    RIP........................................... 1
    Lansator de Rachete....................... 1.937
    Laser usor.................................. 823
    Laser greu................................... 64
    ............................................. 31
    Tun magnetic................................. 11
    Turela cu plasma............................. 14
    Scut planetar mare............................ 1
    Scut planetar mic............................. 1



    - dupa lupta -




    Atacator L3Go
    Transportor mic..... 5.886 .......(pierdute: 114)
    Distrugator......... 9.993 .........(pierdute: 7)



    Atacator Mugadabumbu
    Probe de spionaj........ 1 .........(pierdute: 0)



    Atacator vali
    Probe de spionaj........ 1 .........(pierdute: 0)



    Aparator AleisterCrowley
    Transportor mic......... 0 .....(pierdute: 5.264)
    Transportor mare........ 0 .......(pierdute: 160)
    Nava de Colonizare...... 0 .........(pierdute: 2)
    Reciclator.............. 0 ........(pierdute: 22)
    Satelit solar........... 0 .......(pierdute: 399)
    Distrugator............. 0 ........(pierdute: 10)
    RIP..................... 0 .........(pierdute: 1)
    Lansator de Rachete..... 0 .....(pierdute: 1.937)
    Laser usor.............. 0 .......(pierdute: 823)
    Laser greu.............. 0 ........(pierdute: 64)
    ........................ 0 ........(pierdute: 31)
    Tun magnetic............ 0 ........(pierdute: 11)
    Turela cu plasma........ 0 ........(pierdute: 14)
    Scut planetar mare...... 0 .........(pierdute: 1)
    Scut planetar mic....... 0 .........(pierdute: 1)



    Aparator AleisterCrowley distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 2.772.665 metal 2.820.841 cristal, si 10.672.625 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 1.331.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 44.906.500 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 8.988.000 metal si 8.768.000 cristal.

    Sansa ca o luna sa fie creata este 20 %


    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 32.691.131
    Atacatorul a pierdut un total de 1.331.000
    Aparatorul a pierdut un total de 44.906.500
    Total Damage: 46.237.500


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    648.000.............11.760.665..........11.112.665
    578.000.............11.588.841..........11.010.841
    105.000.............10.672.625..........10.567.625
    --------------------------------------------------
    Sumar: .................................32.691.131


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    23.602.500...................0.........-23.602.500
    18.323.500...................0.........-18.323.500
    1.833.500....................0..........-1.833.500
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................-43.759.500


  • A fost o placere sa-l vitez pe aleister.
    Data viitoare vreau sa vad flota lui :D

  • Ti-am zis eu ca o sa fie mai mult deuteriu in transportoarele alea ? Ti-am zis, ti-am zis ? rotfl Felicitari L3Go si la cat mai multe !^^
    Refacere usoara Aleister. :)

  • Sumar 32k ganditiva ca lego a pierdut 4 ripi + ipm-uri adevarat profit mare profit ....Felicitari..+consum....cei mai tari sunteti ...mor de gainile aste care se trezesc dupa si vb ...ave voua mah profit nu exista la atac asta ...!

  • Sumar 32k ganditiva ca lego a pierdut 4 ripi + ipm-uri adevarat profit mare profit ....Felicitari..+consum....cei mai tari sunteti ...mor de gainile aste care se trezesc dupa si vb ...ave voua mah profit nu exista la atac asta ...!

    Poate o sa intelegi candva ca si dauna/pierderile facute inamicilor tot profit este...



    La mai mari si ru ap.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Sumar 32k ganditiva ca lego a pierdut 4 ripi + ipm-uri adevarat profit mare profit ....Felicitari..+consum....cei mai tari sunteti ...mor de gainile aste care se trezesc dupa si vb ...ave voua mah profit nu exista la atac asta ...!


    esti oleaca c-am incuiat.nu stiu ce ipm visezi tu ca am consumat eu,doar acei 4 ripi am pierdut,crede-ma ca e o nimica toata pt mine.am resurse incat sa construiesc 50 odata daca vreau.si daca aveai flota acolo erai mancat deja si se merita sacrificiul celor 4 bilute.consum chiar mic am trimis destul de incet deci nu sunt chiar asa pe minus cum visezi tu.sfatul meu baga mv ca vin ratele peste tine :bye:


    p.s booom ieri dupa masa cum au lansat ratustele pe tine ai bagat repede mv....stati acolo ca stati bine :)) si nu ma laud e doar un md face parte din ogame chiar daca e profit sau nu.bafta in vacanta

  • Fazele astea cu MD sunt foarte simpliste rau dupa parerea mea...iti trebuie doar Insomnii in rest nimic special...cu sensu ca daca aleister ar fi avut la fel ca si tine insomnii nu ar mai fi pierdut nimic...in schimb daca faceai cum se facea odata de mult DFW atunci da felicitari maxime...plus ca nu poti sa fi atat de fericit cand prinzi un jucator care e subclasat fata de tine si care nu are nici o sansa sa cheme pe cineva in aparare sal care sa bata oamenii pe care ii chemi tu in atac sal...deci balanta nu exista pe acest univers....lucru ce face sa nu mai aiba placerea aia de razboi...pacat ca ganditi asa...eu am vb si cu muga de acest lucru...si i-am zis acelasi chestie...nu inteleg ce va place sa jucati toti jucatorii din top 20 la flota in aceeasi alianta....dar in fine...asta o ganditi voi...Felicitari de MD si aleister asta e ... ai grija doar cum faci fs si pe ce perioada...

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • Felicitari pentru initiativa, baieti! Profitul o sa vina si el, e doar o chestiune de timp.
    Booom - nu e foame, e pofta (de joc) :)
    @alister - refacere usoara, si bafta la evitat atacuri :)
    Ombly - hai sa nu ne mai lamentam! La ce va asteptati pe x4? Oricum, multi dintre voi jucati un joc de strategie ca pe counterstrike, vedeti si impuscati, si-atat. In loc sa criticati, ati putea sa apreciati adaptabilitatea. Daca md e o metoda permisa si eficienta de atac, nu-nteleg unde e problema? Cat priveste lamentarile referitoare la "strangerea jucatorilor de top intr-o singura alianta"... Chiar nu prea am ce sa-ti explic daca nu intelegi singur cum si de ce. In primul rand in alianta sunt oameni, nu avioane. N-am strans flote, am strans jucatori! Acum... Ca unii oameni e mai abili ca altii si strange flote mai mare, e doar o confirmare pt ce stiam deja. Si, sa sumarizez un raspuns pt intrebarea. "De ce?": pentru ca jucam ca sa castigam, nu ca sa ne aflam in treaba. Diferenta e ca noi, ca si alianta, si stim cum!! (Pana sa postati raspunsuri ironice verificati clasament, top10, infuza, etc). Si "placerea de razboi" exista din plin, dar nu in toate taberele..



    @jupiter: povestea continua :)

  • in schimb daca faceai cum se facea odata de mult DFW atunci da felicitari maxime


    Din nefericire jocul s-a schimbat....toata lumea face fs cu colonizare...inainte nu era permis....asa ca dfw a murit.

    Fazele astea cu MD sunt foarte simpliste rau dupa parerea mea


    Oare????...pe un server 4x ripurile merg ceva mai incet decat dessy pe 1 x...de ce sa nu le folosesti daca jocul permite???...daca ii prindea flota cei 4 ripi morti la datorie nu se mai cunosteau.

    nu inteleg ce va place sa jucati toti jucatorii din top 20 la flota in aceeasi alianta


    Pai...daca noi nu am piedut flotele....normal ca stai in top la flota....cate unu cate unu curg in jos "ca nucile toamna" adversarii nostrii

    E foame mare daca ai ajuns sa te lauzi si cu hiturile in care iesi pe minus.


    Daca te uiti un pic...cu alea 10kk deuteriu nu cred ca e pe minus.....a scos profit cat blondu cand ataca cu 200 de ripi apararile pt productia de peste noapte...numai ca el nu risca nimic....dadea un phalanx cu 5 min inainte si gata avansatu....castiga 2-3kk si toti il laudati..:))))...HAL




    Din ceea ce spui tu nu ai nicio legatura cu atacul doar cu Boom

    Data "viatoare" te penalizez

    Vali


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Daca te uiti un pic...cu alea 10kk deuteriu nu cred ca e pe minus.....

    Si totusi 4 ripi + vreo 4kk deut consum, parca nu prea iasa pe profit
    dar e coleg cu tine asa ca iti inteleg comentariul


    daca ii prindea flota cei 4 ripi morti la datorie nu se mai cunosteau.

    sti cum e proverbu ala "daca si cu parca"


    In rest, refacere usoara Alister, ca ai de refacut.

  • Fazele astea cu MD sunt foarte simpliste rau dupa parerea mea...iti trebuie doar Insomnii in rest nimic special...cu sensu ca daca aleister ar fi avut la fel ca si tine insomnii nu ar mai fi pierdut nimic...in schimb daca faceai cum se facea odata de mult DFW atunci da felicitari maxime...plus ca nu poti sa fi atat de fericit cand prinzi un jucator care e subclasat fata de tine si care nu are nici o sansa sa cheme pe cineva in aparare sal care sa bata oamenii pe care ii chemi tu in atac sal...deci balanta nu exista pe acest univers....lucru ce face sa nu mai aiba placerea aia de razboi...pacat ca ganditi asa...eu am vb si cu muga de acest lucru...si i-am zis acelasi chestie...nu inteleg ce va place sa jucati toti jucatorii din top 20 la flota in aceeasi alianta....dar in fine...asta o ganditi voi...Felicitari de MD si aleister asta e ... ai grija doar cum faci fs si pe ce perioada...


    Ma ombly ma tu nu ai inteles inca .....lego nu are insomnii ba din contra e off mult timp dar e navasta acasa toata ziua si ii sta pe joc plus tatal lui de pe telefon ( nu sunt sigur de tata dar stiu sigur ca dupa tel lui se mai intra pe contul ala ).
    Si oricum Lego a intrat in F- D doa r sa scape de astia din F-D pentru ca era incoltit de catre ei si acolitii lor ( vezi toate coloniile lui si vecinii lui si o sa vezi ca am draptate ).Plus ca a promis ca a iesit din Bandits doar ca sa fie spion in F-D cand plangea ca i-am farmat niste deut =)))
    @Lego:cat despre acest atac esti pur si simplu jalnic si nu esti decat copy/paste muga care faci orice ca sa te bage lumea in "zeama" si pe tine ...dehh la unii autohtoni "faima si valuarea" inseamna totul =))



    Îmi cer scuze de acest răspuns târziu, însă astfel de atacuri sunt pur și simplu inacceptabile pe această comunitate.
    Astfel, ne vedem când îți expiră banu (Prin postul paștelui)
    Draqshorul

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • jur ca voi nu vedeti mai mult decat morcovul din fata voastra.
    1) tu daca-i dai lunile jos unui fleeter, ala nu mai farmeaza si punct. ce e asa de greu de inteles?
    2) unde ati vazut voi dfw pe 4x? lumea face fs cu colonizare de multi ani de zile, nu e ceva nou. cel cu recoltare la sistem e mult mai ieftin dar cine face astfel de fs cand tie iti ajung navele acasa in mai putin de 2 ore pe 4x? dfw se preteaza doar la 1x si il faci doar la zgarcitii care fac astfel de fs pentru a economisi deuteriu, fara a lua precautii (decoy etc). pe universurile de viteza nu sunt viabile astfel de fs-uri, de asta nu vezi dfw. o sa vezi in schimb multe luni sparte, din ce in ce mai multe... asta inseamna univers de viteza. unii s-au obisnuit de pe org, pentru altii e prima data. pana si fs-ul cu colonizae la niste trasportoare e zgarcenie mare, cand alea nu consuma mult la desfasurare,
    doream sa scriu mai multe dar deja am scris prea mult.


    felicitari & refacere usoara!

  • Felicitari pentru lovitura!Cam mic profitul dar nah...n-ati nimerit luna.

    Unii uita ca nu doar in F-D au fost sau sunt flote...numai ca unii le-au pierdut si au zis pas
    cei din F-D au pierdut si ei dar au refacut.
    @ombly: uita-te mai bine la clasament...



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • Alistere e bine ca nu ai pierdut flota si fi atent ca or sa te mai viziteze baietii. Muga ce faci ma nu ai mai plecat cu bursa ? Sau ai lasat fac pentru ogame? :)) Salutari banditilor si aveti grija de flote.
    Memo tot cu transportoarele ataci? De curiozitate intreb. :bye:

  • Poate o sa intelegi candva ca si dauna/pierderile facute inamicilor tot profit este...


    Cand dauna ta este mai mare decat ce-a facuta inamicului cum se numeste..:?

    fs-ul cu colonizae la niste trasportoare e zgarcenie mare, cand alea nu consuma mult la desfasurare,

    Mi-am impartit deuteriul pe luni in functie de cat cred eu ca atac sau am ce ataca in zona aia deaceea am ales fs cu colonizare sa nu trebuiasca sa fac transport pe unele luni aveam de 1 lansare full fleet pe aia aveam de mai multe lansari find mai multe tinte

    !Cam mic profitul dar nah...

    Cam mare pierderea...am vz raspunsuri daca era flota acolo cat iesea profit ...poi bine mah asa mari flleetery sunteti voi sa dati md la ghici daca pica bine daca nu mai bine...au fost 11 valuri date pe luna aia a picat din valul 11 ...pierderea mea este mare daca adaug costurile lunii si portalului..Nu m-a deranjat md in sine cat comentariile celor care nu au avut nici-o treaba cu atac si au comentat aiurea...sa dai md-uri este foarte foarte simplu(toti dormim nu putem sta 24/24pe ogame)...sa prinzi flota intr-un singur md e mai greu ...

  • Atacul a adus profit...dar raportat la pierderile tale (luna+ portal) se poate considera ca este cu profit.Cat despre faptul ca fa FS cu colonizare... indica doar o economie la deuteriu care uneori ( ca si in cazul de fata) de poate costa ceva resurse.Ti-a fost lene sa faci FS transurilor de pe luni cu desfasurare.

    (toti dormim nu putem sta 24/24pe ogame)

    Aproape toti...XP Delete este din alta liga...

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • dak era de partea care trebuie unu din bandits era alta situatia acum ... curgeau numai felicitari si vorbe cum ca domina universu ... asa se intampla mereu ... nu mai conta profitu ...
    binenteles k atata timp cat ataci pe cineva care ai pica sincer nu conteaza profitu ...
    care este rostu navelor R.I.P in jocu asta ? sa dea luni jos ... nu ? pt ce faci ripi ? sa dai luni jos nu ? pt mine si cred k pt toti care practica MD nu conteaza dak pierd 2-3-5-10 ripi in incercarea de a da o luna jos ... asta este rostul lor in jocu asta ...
    felicitari protagonistilor pt intentie ...
    R.u aparator ...

    [color=#ff0000][size=12] Gloria este trecătoare. Obscuritatea dăinuieşte la nesfârşit.

  • Aleyster, interesant comentariul tău cu 24/24 ore pe ogame..când eu îmi primeam spionaje de la tine la 3 dimineața.


    Astfel, legat de pierderi și câștiguri.


    Voi face un scurt calcul matematic în care punem pierderi și câștig pentru atacatori și pentru tine.


    Astfel, vom considera 2 unități de metal = 1 unitate de cristal și 3 unități de metal = 1 unitate de deuteriu.



    Pierderile atacatorilor:

    20.648.000 metal - 20.648.000 pct
    16.578.000 cristal - 33.156.000 pct
    4.105.000 deut - 12.315.000 pct


    Pierderi totale = 66.119.000 pct + pierderi lansare


    Profitul


    Captura:
    2.772.665 metal - 2.772.665 pct
    2.820.841 cristal - 5.641.682 pct
    10.672.635 deut - 32.017.905 pct


    Total captură - 40.432.252 pct


    Câmp de rămășițe
    8.988.000 metal - 8.988.000 pct
    8.768.000 cristal -17.536.000 pct
    Total reciclare: -26.524.000 pct


    Total profit => 66.956.252 puncte




    Astfel, vedem că atacatorii au ieșit pe 0 sau cu pierderi minime în acest atac calculând la ratele mai sus menționate.


    DACĂ s-ar calcula 4metal la 1 deut (care se poate obține prin vinderea de deut pe cristal la 2:1 apoi de cristal pe metal la 2:1) ar ieși pierderi cu 4 milioane mai mari pentru atacatori însă profit cu 10 milioane mai mare (deci 6 milioane profit total din care se scade zborul).

    Nu sunt gata!


    Acum pierderile tale


    neluând în considerare apărarea, ci doar navele pierdute și portalul de pe lună (fără restul de clădiri și costul lunii în sine).


    Ai pierdut:

    23.328.000 metal - 23.328.000 pct
    24.958.000 cristal - 49.916.000 pct
    5.413.500 deuteriu - 16.240.500 pct


    Adică ai pierdut 89.484.500 unități de resurse fără a lua în considerare apărarea nereparată, costul lunii, baza lunară și phalanxul.



    Astfel, afirmația în care spui că atacatorul a pierdut mai mult decât apărătorul se dovedește a fi una invalidă.


    Acum eu mă întorc la lucru că am pierdut mai mult timp făcând calculele decât Lego cu md-ul și atacul.


    O zi bună