BOND[EMPIRE] -vs- charly[ROF] ~(TP: 55,78 M)

  • Urmatoarea lectie de la Bond:
    Am colonizat in sistemul de langa el si am asteptat peste 24 de ore ca sa dau hofful asta. Peste noapte a facut fs dar i-au venit niste nave pe care le-am ras urgent intr-un alt hof mai mic. Apoi cand i-a revenit flota din fs cu colonizare a fost permanent cu activitate pana cand am prins un moment fara si am lansat. Poate va intrebati ce draq e asa special la hoful asta de il postez. Pai exista si aici ceva de invatat. Lansez pe el si in timpul asta Vali aka tonetto ma tot pisa la cap cu cate recs sa trimit si cate valuri de farm la acs-ul ce se desfasura cam in acelasi timp. Asa ca am UITAT sa trimit recs la hoful asta. Am trimis dupa lovitura cand am observat. Baiatul a facut din resursele ce le avea pe planeta recs instant si a recoltat TOT.
    Morala?
    Daca joci cu bani si cand intri mai tarziu poti salva ceva din situatie si daca nu te poti concentra pe 2 hofuri simultan mai bine renunti la unul:))



    BOND -vs- charly


    AtacatorBOND

    Battleship................................3.944
    Interceptor.................................560



    -= V S =-


    Aparatorcharly

    Transportor mic.............................392
    Transportor mare.............................45
    Vanator usor................................384
    Vanator greu..................................6
    Crucisator..................................118
    Battleship...................................58
    Reciclator..................................295
    Probe de spionaj.............................14
    Bombardier...................................87
    Distrugator.................................100
    Interceptor.................................195
    Lansator de Rachete.........................211
    Scut planetar mic.............................1



    - dupa lupta -




    AtacatorBOND
    Battleship..........3.908........(pierdute: 36)
    Interceptor...........556.........(pierdute: 4)



    Aparatorcharly
    Transportor mic.........0.......(pierdute: 392)
    Transportor mare........0........(pierdute: 45)
    Vanator usor............0.......(pierdute: 384)
    Vanator greu............0.........(pierdute: 6)
    Crucisator..............0.......(pierdute: 118)
    Battleship..............0........(pierdute: 58)
    Reciclator..............0.......(pierdute: 295)
    Probe de spionaj........0........(pierdute: 14)
    Bombardier..............0........(pierdute: 87)
    Distrugator.............0.......(pierdute: 100)
    Interceptor.............0.......(pierdute: 195)
    Lansator de Rachete.....0.......(pierdute: 211)
    Scut planetar mic.......0.........(pierdute: 1)



    Aparator charly distrus.


    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 55.668 metal 36.601 cristal, si 211.208 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 2.500.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 53.277.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 14.051.000 metal si 10.308.500 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 22.162.977
    Atacatorul a pierdut un total de 2.500.000
    Aparatorul a pierdut un total de 53.277.000
    Total Damage: 55.777.000



    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    1.740.000...........14.106.668..........12.366.668
    700.000.............10.345.101...........9.645.101
    60.000.................211.208.............151.208
    --------------------------------------------------
    Sumar: .................................22.162.977


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    26.834.000...................0.........-26.834.000
    19.967.000...................0.........-19.967.000
    6.556.000....................0..........-6.556.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................-53.357.000


  • (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 22.162.977


    Morala este ca nu sti a posta si nu poti face mai multe lucruri simultan.Felicitari.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Morala e ca nu sti sa citesti in romana... nu ma mir e caracteristic unora:)))


    Am postat pentru ca cei ce sunt incepatori sa invete ceva. Nu sa vad comentarii absurde
    Ia reciteste raportul si fraza asta:


    --= Rezultat =-


    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)




    Si am spus clar ca nu am recoltat deci si eu si aparaturul am avut de pierdut.

  • atentie pe viitor cris ca nu este bine asa :evilyou:


    PS: squaret asta este un miner puturos deci nu stie prea multe cu posturile drept dovada azi am trecut sa iau niste onoare de la el dar nu a fost multa,nici nu ma asteptam sa iau ceva de la el rotfl


  • Aparator refacere rapida.
    Se pare ca ai cu ce sa incepi aceasta refacere.
    Citro lectii de astea sa tot vezi nu alta :)
    Sau lectia se referea cumva la a invata lumea sa posteze corect adica sa bifezi in convertor ca aparatorul a luat debrisul si nu atacatorul si convertorul sa dea rezultatul corect al pierderilor atacatorului si aparatorului?
    Probabil ca s-au terminat bateriile la mouse si nu ai putut sa mai pui bifa.


    Pe de alta parte felicitari pentru HIT ca pentru profit nu pot sa zic

  • Nu cucule, doar ca nu are importanta...am pierdut o noapte pe asta si sti si tu ca nu e usor sa mai fi atent.
    Oricum ma distreaza ca vedeti ce nu e de remarcat.
    data viitoare nu o sa mai dau si bilantul ca si asa nu are mare importanta...oricum e mai interesant sa vezi cat puteam sa castig decat sa te framante mintea ca nu am bifat aparatorul. Am postat tocmai ca sa se vada ce poti sa pierzi din neatentie sau oboseala.
    Dureros e ca tu nu prea esti din generatia tanara si ar fi trebuit sa intelegi ce vreau sa arat fara sa mai fac scheme detailate.
    Dar cred ca te roade si pe tine cate ceva:D


    Moderator se poate inchide. Cei ce vor sa invete ceva nu e neaparat nevoie sa comenteze.
    TNKS!

  • El, ca si altii, are o experienta mai mare pe universele noi si de viteza.
    Faptul ca aparatorul s-a autoreciclat, pentru noi, e la ordinea zilei; n-avem nimic de invatat dintr-un asemenea post.
    Greseala a fost a ta, insa chiar daca trimiteai reciclatoarele cand lansai si flota, daca avea destule resurse pe planeta, putea sa recicleze 33-50% din debris.


    Singurul mod de a scapa de persoanele de genul este sa lansezi o parte din flota si pe planeta, lasandu-l cu mai putine resurse pentru a construi primul val de recuri.^^


    Refacere usoara pentru amandoi, 4k bs trimise in desfasurare intergalactica mananca vreo 1-1.5kk deut.

    Berzelius: nu mai stiu cum se gandea

    Vali: la pc scriu mai rpd decat gandesc

    Skonky: cand vad un cretin mai mare ca mine imi creste inima

  • bravo ma citro!


    de obicei nu postez, dar o fac special pentru tine si pentru ingamfarea din tine. sa postezi si hitul similar cu mine, ca pe ala nu l-ai postat - sa vada lumea cat de pro esti si cum se face treaba! cate bashuri pe luna mi-ai dat si cat ai iesit pe plus; cu ambele conturi pe care stai tot tu(lasa vrajeala ca nu poti duce toata lumea de nas! pe ambele conturi stai tu - cel putin cat iesi la atac mai mare! nu ma face prost in fata ca te injur!).
    nu de alta, dar hitul pe warden ti-ai permis sa il postezi sa incerci sa faci misto, dar de cate ori dai rateu nu postezi. uiti ca a trebuit sa te amenint ca iti sparg una din flotele alea care le ai de pe ambele conturi, chiar daca ies in pierdere, doar ca sa te cari din sistem in care venisei cu ambele conturi; nu de alta, dar m-ai plictisit cu cele 10 plimbari consecutive pe luna mea fara nici un rezultat!


    hai posteaza doar ce iti iese, dar doar atat! si ciocu mic in rest! pana acum nu te-ai avanturat niciunde cu risc serios. la baietii care conteaza ti-ai riscat doar cateva probe, in rest tremuri. du-te pe cine iti permiti, gen atacul asta, si la baietii care te inspaimanta vino doar cu probe; nu de alta dar doar de atat esti in stare! :evilyou: