versiunea 2.2.0 - in viitorul apropiat

  • Draga comunitate,


    In viitorul apropiat ( nu este stabilita o data certa ) vom avea o noua versiune care corecteaza cateva bug-uri si introduce elemente de joc noi:


    Version 2.2.0 (preinfo)
    Changelog:
    [Feature] Invitatii pentru prieteni (distribuiti un link de inregistrare, planeta prietenului va fi plasata langa tine, vei primi recompense )
    [Bugfix] indepartare bara de scroll inutila in overlay
    [Bugfix] corectare probleme la deconstructie cladiri pe luna
    [Bugfix] corectare imposibilitate schimbare anumite setari la cont
    [Bugfix] comportament flota in desfasurare la distrugerea lunii
    [Bugfix] corectare stergere luni distruse
    [Bugfix] corectare slot de flota blocat la distrugerea flotei de expeditie
    [Bugfix] corectare cantitate de resurse care se pot incarca in timpul expeditiei
    [Bugfix] corectare eficienta Cercetari pentru lupta terminate pe parcursul unei misiuni SAL
    [Bugfix] Lista de prieteni (acum limitata la 1000)


    Recompense:
    Vei primi puncte de prieteni pentru fiecare prieten activ invitat si vei putea folosi acestea pentru o productie mai mare (10% mai mult metal sau cristal sau deuteriu la o planeta aleasa) sau pe un comandant. Fiecare dintre acestea pot fi activate pentru o zi, productia mai mare doar pentru o planeta aleasa.


    Vei primi 1 punct de prieten per prieten invitat daca castiga +1% din punctele totale in ultimele 24 de ore si a terminat deja pasii 1-4 din tutorial. Primesti aceste puncte pentru totdeauna (atata timp cat prietenul este activ cu punctele sale) si iti poti vedea punctele de prieteni in noua interfata de prieteni.


    Daca un prieten invitat cheltuie materie intunecata vei primi 5% din aceasta ca "puncte de prieteni premium" PPP. Acestea pot fi schimbate la ratia de:
    1 PPP : 0,5 MI ( Materie intunecata)


    Cu cheltuieli proprii poti imbunatati aceasta ratie cu +0,5 MI per cumparare pana la un maxim de 1 PPP : 2 MI.


    Aceasta MI se comporta ca "MI din expeditii", contul nu este protejat impotriva stergerii datorita inactivitatii daca detii astfel de MI.


    Discutii aici

  • In cursul acestei saptamani se va trece direct la versiunea 2.2.3


    in plus fata de 2.2.0


    Versiunea 2.2.1
    mici ajustari interne care nu sunt vizibile in interfata de joc


    Versiunea 2.2.2:
    [Bugfix] Ultimul prieten din lista incorect afisat
    [Change] Descrierea comandantului (Lista de constructii, vederea imperiului, vederea galaxiei imbunatatita, filtru de mesaje, shortcut-uri, fara reclama cu exceptia anunturilor legate de joc- gen happy hour, si alte evenimente)


    Versiunea 2.2.3
    [Change] Link de invitatie: Separatorul va fi schimbat de la "|" la "+" ( pentru a putea fi folosit si de pe FaceBook, printre altele )


    Editat : adaugat v2.2.3 (27.06 : 13.42)