Interviu cu sk8boy rank1 Universul 7

  • [center][/center]


    Exista un mit in Ogame, care spune ca daca vrei sa ajungi in frunte, trebuie sa faci sacrificii, sa-ti tradezi prietenii sau sa “calci pe cadavre”. Liderul Universului 7 vine cu argumente care contrazic aceste practici. Cel mai recent Numero Uno al OGame.ro ne dezvaluie propria reteta a succesului, laolalta cu cateva informatii personale, atatea cat s-au putut obtine. Lectura placuta!


    [color=white]Anubis : [color=yellow]Ce aflam despre persoana din spatele nick-ului "sk8boy"?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Pai am 26 de ani sunt din Bucuresti , o parte din jucatori ma stiu si de la cate o bere , lucrez in IT, motiv pentru care sunt si mult timp on.Jocul mi l-a aratat un coleg, am ramas fixat pe el mai ales ca se impaca foarte bine cu serviciul.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Bun, casatorit/necasatorit, sa jonglam un pic cu detaliile intime.
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Necasatorit, dar foarte implicat ...ca sa zic asa. Motiv pentru care mai zboara cate o tigaie cand ma uita Dumnezeu la calculator pana dimineata.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Care a fost primul univers pe care ai jucat?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Universul 4, l-am inceput destul de tarziu, prin iunie anul trecut si acolo am facut de toate, am pierdut flote, am colonizat prost, practic pe contul ala am invatat sa joc. A urmat universul 6, unde am inceput ca si miner si usor usor am prins gustul hofurilor asa ca m-am decis sa incerc fleeter pe u7.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]De ce "sk8boy"?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Ahh, nici eu nu as sti sa raspund la intrebare, nici macar nu stiu sa merg pe role , erau vremurile cu sali de jocuri si starcraft, quake 2, eram mai mic pe vremea aia si toata lumea venea cu tot felul de nick-uri formate din litere , cifre etc. jocuri de cuvinte si asta mi-a venit in cap la momentul respectiv, asa ca am ramas cu el. Am vrut sa-l schimb la un moment dat, dar pana la urma am zis ca am inceput cu el si cu el voi continua.


    [color=white]Anubis:[color=yellow]Bun povesteste-mi o intamplare vesela legata de ogame si una mai putin reusita, in afara de tigaia zburatoare din bucatarie.
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Hmm pai la un moment dat aveam ceva de predat la serviciu si ma tot batea toata lumea la cap daca sunt gata iar eu eram atat de prins sa urmaresc cand se lanseaza o flota si le raspundeam ca acum termin incat nici n-am observat ca toti erau in spatele meu sa se uite despre ce naiba e vorba in jocul asta. Cred ca asta m-a distrat cel mai tare, si de atunci s-au mai apucat 2 colegi de el. Mai putin reusite ...nu stiu...nu cred sa fi avut, poate doar daca vorbesc in general la cat timp imi mananca acest joc uneori imi pun semne de intrebare, dar intamplari nefericite n-am avut.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Cum vezi evolutia ta pe universul 7 ? Ce stil ai adoptat, ce sperante ai?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Pai initial tendinta de miner nu a disparut din start...dar am fost farmat la un moment dat la sateliti asa ca m-am enervat m-am pus pe flota, cred ca trebuie sa-i multumesc celui care m-a farmat ca m-a ambitionat. Ca stil de joc din cate am auzit , n-am vorbit direct cu el ca mereu am ratat berile cand era , ma apropii destul de mult de Liviutzul, prefer un cont echilibrat intre flota si mine sa ma pot descurca cand nu mai am timp de spart flote si din productia proprie.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Farmezi in general? Sau numai fleetcrash-uri?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Cand am timp da, ma ocup si cu farm, motiv pentru care imi iau uneori ceva apostrofari, dar nu e ceva constant. Daca am resurse suficiente ma opresc, cand sunt in criza fac rost.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Cum te simti ca si rankul 1 al universului?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Pai nu e cu mare lucru , acum e ambitia de a ma mentine acolo inainte era ambitia de a ajunge acolo.E placut sentimentul, normal, dar in acelasi timp pot sa cad si de sus in caz de ceva, motiv pentru care sunt de 10 ori mai atent.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Planuri de viitor si cum vezi jocul pe mai departe.
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Pai viitorul nu pare prea stralucit, motiv pentru care fac si mine foarte mari, daca eram pe un univers cu 10k+ jucatori puteam sa ma mentin numai din fleet crash si farm, dar asa parca vad ca o sa se ajunga curand la 1000 jucatori din care 200 activi si nici ce sa farmezi nu o sa mai existe. Sunt foarte multi care cand pierd un maruntis de flota renunta. Cat despre planuri de viitor...am o ambitie sa zicem sa cresc suficient de mult incat sa nu cad dupa locul 1 daca voi pierde flota sau sa am o flota suficient de mare sa nu pot fi spart...greu de atins, dar asta nu ma opreste sa incerc.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Ce poti sa-mi spui despre mentorii tai in ogame, daca au existat desigur.
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Da si asta e adevarat, dar sunt si multi jucatori foarte buni care din diverse motive s-au lasat. Mentori nu am avut am invatat totul dand cu capul, au fost persoane de la care am avut cate ceva de invatat , cu Adama de exemplu am dat primul hof si multe altele dupa aia, de la Le Big-Mac iarasi am avut destul de invatat, de fapt si acum mai invatam impreuna uneori colaborand foarte mult , incercam lucruri pe care nu le cunostem..in general am fost autodidact. Prieteni mi-am facut cativa, la inceput am colaborat cu ei, am facut diverse planuri, apoi am ajuns sa iesim si la bere cu cine e posibil si e din bucuresti.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Poti sa numesti pe cativa?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Chiar si cu cei cu care nu mai am legaturi de joc in momentul asta vorbesc pe mess si mai planuim o bere de la care in ultima vreme am tras chiulul din diverse motive. Nemesis (trent @ u4) , boxeru @ u4, Gabri3l @u4 (slow @ u7), Vlad @ u4, Adama pe care il stie toata lumea , Wraith , iar pe u7 ma inteleg extrem de bine si am multa incredre in Le Big-Mac si Iuda. Pe langa ei mai sunt destui amici. Cu Adama am fost in alianta pe u6 si l-am cunoscut foarte bine, motiv pentru care am o parere diferita de a majoritatii legata de el. Inamici probabil ca am destui, sunt multi care ar vrea sa ma vada cu flota picata, dar asta e si ideea jocului pana la urma, nu am un tel sa pic pe cineva anume, ce vad aia atac.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]A existat vreun inamic mai special de-a lungul carierei tale de ogamer?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Ahh pe u4 ma enervam reciproc cu Big Bear la un moment dat, nu aveam o flota prea mare si nu faceam nimic cu ea, stateam pe vedere generala el tot lansa si ma acuza de script ca eram mereu on...dupa am vorbit pe mess si am vazut ca e o persoana chiar ok, a urmat pe u6 Euro la inceput pentru ca mi-a fost imprimat lucru asta de alianta in care eram, mai apoi pentru ca devenise o ambitie sa particip la caderea numarului 1. Pe u7 nu pot spune ca am avut probleme speciale cu cineva.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Ai cateva hit-uri mai speciale la care ai vrea sa adaugi ceva?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Pai primul e pe cineva cu care mai apoi m-am imprietenit si desi nu ii place sa fie mentionat pe forum il voi spune oricum, e vorba de spider, mare tam-tam a iscat acea lovitura, pana si liviutzul ne-a acuzat ca am trisat si el doar a fost unul din cei multi.
    Le Big-Mac[Elders] & sk8boy[Elders] -vs- Spider[Crash] (TP: ~17M).
    Era un sentiment placut sa stii ca toti te acuza de trisat si tu stii ca esti curat, mai apoi au mai urmat lovituri cel putin la fel de frumoase, dar aia a fost prima deosebita si de aceea mi-a ramas in memorie. Big Mac a avut un mare aport la acea reusita, eu calculasem in paralel, dar din diverse motive gresisem cu vreo 4 secunde timpii. A mai fost iar placut primul avansat , parca eram blestemat, dadeam o tona de hofuri si cand lansam la avansat mereu din diverse motive ratam...cand a iesit am zis aleluia si dupa se pare ca vin pe banda.
    TD: 203.876.000 - i I [Elders] & sk8boy[Elders] -vs- PoiSoN[AnGeLs].


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Ce parere ai despre echipa jocului?
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Nu prea ma bag eu in d-astea, am avut si poate mai am mici suspiciuni , am auzit si vazut o gramada de povesti care mi-au creat imaginea asta, inclusiv controversatele banuri date de gerula, dar eu imi vad de treaba mea si cum nu am avut nici o problema pana acum ba chiar totul a mers super ok nu pot acuza pe nimeni de nimic.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Gandurile si urarile tale pentru comunitatea ogame.ro.
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Pai as indemna la mai mult fair play, mult prea multe rautati se spun fie prin pm, fie pe forumuri, prea multa lume ia un joc de parca ar fi vorba de nevasta. In rest, sa crestem mari ! E mare nevoie de jucatori pe .ro.


    [color=white]Anubis: [color=yellow]Ok, cam asta e tot! Multumesc frumos pentru interviu si multa bafta pe mai departe sk8boy!
    [color=white]sk8boy: [color=yellow]Multumesc si eu, bafta si tie si la cat mai multe interviuri , bafta si intregii comunitati !


    [color=orange]Aici se discuta:Discutii despre Interviu cu sk8boy...

    The post was edited 1 time, last by Anubis ().

  • Horia e printre putinii oameni in care am incredere 100%, in absolut orice tine de OGame. Un jucator cu principii si comportament exemplar. O adevarata placere sa joci cu el. Felicitari pentru interviu, era si timpul. Insa chiulangiu notoriu la intalnirile din Bucuresti. Pentru asta te taxez cu prima ocazie :lol: . Ocupatule.