Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • Quote

    Originally posted by habarnam
    Ma simt dator sa fac un mic offtopic dar linkul de mai jos va va ajuta sa nu mai trimiteti atatea nave in expeditie, e pacat de atata deuteriu.


    http://www.ogame-world.com/calculators.php?link=expeditions


    ce ai pus tu este in germana
    adresa in romaneste

    http://www.ogame-world.com/ro/
    http://www.ogame-world.com/ro/a-socoti.php?link=expeditions

    Am fost moderator și lider rso @ogame.ro, moderator @bitefight.ro, moderator și operator @tanoh.ro


    www.gnulinux.ro

  • Quote

    Originally posted by habarnam
    Ma simt dator sa fac un mic offtopic dar linkul de mai jos va va ajuta sa nu mai trimiteti atatea nave in expeditie, e pacat de atata deuteriu.


    http://www.ogame-world.com/calculators.php?link=expeditions


    nu le trimiti chiar degeaba, cu cat mai multe nave cu atat poti castiga mai mult, am explicat totul intr-un topic de la Ajutor si Intrebari... :D
    bine eu am cam exagerat cand am trimis atatea nave :)


  • Asta e romana?

  • Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator usor 43
    Interceptor 3
    Nava de razboi 1
    Crucisator 2
    Transportor mic 1


    Inregistrare de la primul jurnal de bord al mecanicilor: Din nefericire nu avem destula capacitate pentru a aduce toate navele gasite inapoi.


    :D astai cel mai bun pe ziua de azi :D

  • vin cu mici noutati,in primul si ultimul rand trebuie sa stiti ca NU conteaza cercetarile care le aveti facute in domeniul navelor cand vine vorba de expeditii,sa fiu mai explicit...Pt interceptoare ai nevoie de lvl 12 la lasere,eu am doar 10 momentan..insa priviti raportul>>>


    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Interceptor 5
    Vanator usor 4
    Transportor mare 11


    ====

  • da este asa cum zic ;),acum poate o fi vorba de un bug faptu ca am gasit navele acelea :D..sau poate fi greseala celor de la GF care zic ca ai nevoie de cercetari ca sa gasesti un anume tip de nava.


    Oricare ar fi explicatia, interceptorii aia fac parte din flota mea,cu toate k nui pot construi...

    The post was edited 1 time, last by Cortana ().

  • Niste nave aparent exotice au atacat flota de expeditie fara nici un avertisment!


    Am pierdut 2 transportoare si 3 vanatori mari ... ;(

  • In sfarsit um pic de noroc:


    Am gasit o statie de pirati abandonata. Exista niste nave vechi in hangar. Tehnicienii nostrii incearca sa-si dea seama daca unele dintre ele mai sunt folositoare sau nu.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 18
    Nava de razboi 1
    Vanator usor 3


    Inregistrare de la primul jurnal de bord al mecanicilor: Din nefericire nu avem destula capacitate pentru a aduce toate acele nave frumoase acasa.


    Inregistrare de la primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

    The post was edited 1 time, last by Adrian17 ().

  • ce ai pus tu este in germana
    adresa in romaneste

    http://www.ogame-world.com/ro/
    http://www.ogame-world.com/ro/a-socoti.php?link=expeditions[/quote]
    asta e romana??
    more as 2.000.000 loading capacity and a fleet with
    more than 10.000.000 points of structure (units) do not bring
    more than one with these values! max 2.000.000 resources and a
    500.000 unit fleet can be found, and this is already possible at
    the values mentioned.


    20% of entire points of structure = possible resources find
    20% of entire points of structure = possible fleets find (unit not units!)


    max resources find = 2.000.000 metal, crystal or deuterium
    max fleets find = 500.000 units


    Durch die Bugfixes hat sich wohl einiges geändertsiehe -> ogame-board
    Die Berechnung scheint weiter zustimmen, allerdings wird nun meisten wesentlich weniger gefunden!
    das Ergebnis lässt sich wahscheinlich noch genauer berechnen wenn man die Punkte des 1. platzierten des jeweiligen
    Universums mit einbezieht. Dafür muss aber erst noch getestet werden wie sich das auswirkt

  • Expeditia ta a invatat despre pustietatea imensa a spatiului. Nu a existat nici macar un asteroid mic sau radiatie sau particula care sa fi facut aceasta expeditie incitanta.

  • Flota ta de expeditie a avut un prim contact mai putin prietenos cu o specie necunoscuta.


    Inregistrare de la primul jurnal de bord al comunicantilor: Am gasit campuri de ramasite ale navelor spatiale antice. Nu suntem primii aici.




    ce ma enerveaza
    ganditiva ce lvl au la arme scuturi armuri
    imivine sami trag palme
    daca stiam trimiteam toate bs si b si bc

  • Am dat peste ramasitele unei expeditii precedente! Tehnicienii nostrii voi incerca sa repare unele din nave.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mic 1
    Vanator usor 1


    Inregistrare de la primul jurnal de bord al mecanicilor: Din nefericire nu avem destula capacitate pentru a aduce toate acele nave frumoase acasa.


    Nava mama a expeditie a facut o coloziune cu o nava straina cand a sarit in nava fara nici un avertisment. Nava straina a explodat si stricaciunile cauzate navei principale au fost substantiale. Cand reparatile necesare sunt facute flotele o sa-si inceapa calea de intoarcere deoarece expeditia nu mai poate continua in acele conditii.

  • O fiinta formata din energie pura s-a asigurat ca toti membrii expeditiei au privit doar la tiparul hipnotizant a ecranelor. Cand majoritatea dintre ei s-au trezit din nou expeditia a trebuit sa fie abandonata deoarece aveau prea putin Deuteriu.


    Captura cea mai importanta: 91 metal. :O

  • Ei bine, acum stim ca acele anomalii rosii, clasa 5 nu doar ca au efect rau asupra navigatiei sistemelor navelor dar de asemenea genereaza o halucinare masiva asupra echipajului. Expeditia nu a adus nimic inapoi.


    Inregistrare de la primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    O pierdere de timp si deuterium.A fost toata flota in expeditia asta!

  • ia si tu adrian partea buna..nai dat de nici o flota inamica :)..eu nam mai postat insa...mio fost distrusa o mica parte din flota intro expeditie precedenta..deci.. :)