Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • A fost prima mea expeditie si am gasit 126 m. intunecata,am facut teh. calculatoarelor si am 10 sloturi si expeditia pe 5 ore ...a doua expeditie am gasit 1812 m. intunecata,a 3-ea mam intilnit cu piratii,nam pierdut nimic,nici nu am cistigat ceva resurse...BAFTA LA EXPEDITII

  • Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Cristal 46.
    mare rau de tot profitul =))))

  • Quote


    Pe o luna mica cu propria atmosfera expeditia ta a gasit niste depozite uriase de resurse in stare bruta. Echipajul de la sol incearca sa ridice incarcatura de comoara nationala.
    Ai luat Cristal 311.337.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Putin lipsea de la 31337 ^^

  • Quote

    Expeditia ta a ajuns intr-un sector plin de furtuni de particule. Acest lucru a supraincarcat depozitele de energie si majoritatea sistemelor navei s-au prabusit. Mecanicii tai au fost capabili sa evite cel mai rau lucru dar expeditia se va intoarce cu o intarziere mare.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.



    Am "ars gazul" degeaba :jackass:

    The post was edited 1 time, last by Nava Invizibila ().

  • Expeditia a fost capabila sa captureze si stocheze niste Materie Intunecata.
    Ai luat Materie Intunecata 185.

  • Quote

    Flota ta de expeditie raporteaza descoperirea unei epave a unei nave extraterestre uriase. Nu au fost capabili sa invete de la tehnologiile lor dar au fost capabili sa divida nava in componentele sale principale si au facut niste resurse folositoare din acestea.
    Ai luat Metal 838.120.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Noul si putin indraznetul comandant a traversat cu succes printr-o carie instabila pentru a scurta zborul inapoi! Dar, expeditia nu a adus nimic nou.


    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Cristal 11.400.

  • Quote

    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Cristal 2.600.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca. :D

  • ce-a mai de succes expeditie a mea de cand am inceput sa fac expeditii (alaltaieri):




    Quote

    Expeditia noastra a dat de un santier naval automat si vechi. Unele nave sunt inca in faza de productie si tehnicienii nostrii in acest moment incearca sa reactiveze generatoarele de energie ale santierului.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator usor 2


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Am dat peste ramasitele unei expeditii precedente! Tehnicienii nostrii voi incerca sa repare unele din nave.


    Urmatoarele nave fac parte din flota ta acum :
    Probe de spionaj:43
    Transportoare mari:30(chiar aveam nevoie de ele !;) )
    Nave de razboi:6

    [align=center]"Pot să pierd ultima picătură de sânge din mine, ca să ai tu dreptul să mă contrazici pe mine. Asta înseamnă, de fapt, democraţie!"
    Ion Raţiu

  • Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator usor 2
    Proba de spionaj 2
    o comoara adevarata:D


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.
    hmm.....am mai trimis de de vreo 10 ori in ultima saptamana aici...nu cred ca se mai potriveste mesaju :evil:

  • uitatzi aici... :D
    uni4:


    Am intalnit un convoi mic de nave civile care aveau nevoie de mancare si medicamente cu disperare. In schimbul acestor lucruri am primit multe resurse folositoare.
    Ai luat Metal 637.117.



    ce zicetzi? =)

  • mare da' mare profitul la tine, darkmas :P



    Am gasit ramasitele unei nave extraterestre. Pe bordul sau era un recipient mic cu catava Materie Intunecata!
    Ai luat Materie Intunecata 125.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • ceva deut :D


    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Deuteriu 96.000.


    shi intre timp...:


    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mic 48
    Transportor mare 1
    Proba de spionaj 3

  • In univ4 :D
    Prima expeditie:
    Am gasit o statie de pirati abandonata. Exista niste nave vechi in hangar. Tehnicienii nostrii incearca sa-si dea seama daca unele dintre ele mai sunt folositoare sau nu.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator usor 36
    Crucisator 1


    A doua :
    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Metal 198.000.


    In uni5
    Prima exp. :
    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Cristal 59.360.


    A doua :
    Expediția noastra a gasit o planeta care a fost aproape distrusa in timpul unui anumit lant de razboaie. Exista nave diferite care plutesc in jurul orbitei. Tehnicienii incearca sa repare cateva dintre ele. Poate ca de asemenea vom primi informatii despre ce s-a intamplat acolo.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator greu 2

  • Expeditia ta a avut o intalnire neplacuta cu ceva pirati spatiali.


    am pierdut 80 vanatori usori



    Am dat peste ramasitele unei expeditii precedente! Tehnicienii nostrii vor incerca sa repare unele din nave.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mic 21
    Vanator usor 5
    Proba de spionaj 25

  • Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mic 9
    Crucisator 2


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    vreau sa dau si eu peste materie intunecata :rolleyes:

  • Quote

    Originally posted by Stefan
    Am dat peste ramasitele Elodiei!! Tehnicienii nostrii vor incerca sa le ascunda pana cand cei de la OTV isi vor platii facturile de la curent.

    The post was edited 3 times, last by Vlad ().


  • MIAM FACUT PROBE SI CARGO :))))

  • Probabil serbarea zilei capitanului nu ar fi trebuit facuta pe o planeta izolata. O febra teribila necunoscuta a cauzat ca majoritatea echipajului expeditiei sa stea in camera de prim ajutor in timpul restului expeditiei. Datorita lipsei stafului expeditia s-a prabusit.
    Asta nu o mai nimerisem pana acum. Am scapat cu navele intregi, acu se drege echipajul dupa mahmureala. :D