Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • hehe e bine:)))
    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Metal 2.670.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Se pare ca am gasit un comerciant: Expeditia a descoperit semnalele de ajutor ale un convoi de nave blocat intr-un camp gravitational. Dupa operatia de salvare capitanul in semn de recunostinta a promis ca vom fi clientul lor exclusiv. Faza e ca abia acum am observat dupa 1 luna ca am un comerciant ce necesita deuterium :D.
    Astept in continuare rezultatelole altora,de atunci eu nu m-am mai bagat. ;)

    The post was edited 1 time, last by Arthas ().

  • LOL LOL LOL
    am 2500 de pnct si am gasit 2 ripuri in expeditie mam scos :))
    Expeditia ta a gasit un imperiu foarte bine dezvoltat acestia ti-au dat 2 din cele mai mari nave ale lor

    Acum ai xx Transportor mic
    xx Vanator mic
    2 RIP :glmpf:

  • Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Cristal 4.401.


  • Cum sa iei RIP din expeditie ? :baby:
    On-topic: Expeditia a prealuat o nava fantoma care transporta o cantitate mica de Materie Intunecata. Nu am gasiti nici un indiciu la ce s-a intamplat cu echipajul original a navei dar tehnicienii nostrii au fost capabili sa salveze Materia Intunecata.
    Ai luat Materie Intunecata 114.

  • Quote

    1:
    Niste pirati ai spatiului foarte disperati au incercat sa-ti captureze flota de expeditie.


    Quote

    2:
    O fiinta formata din energie pura s-a asigurat ca toti membrii expeditiei au privit doar la tiparul hipnotizant a ecranelor. Cand majoritatea dintre ei s-au trezit din nou expeditia a trebuit sa fie abandonata deoarece aveau prea putin Deuteriu.


    Quote

    3:
    Noul modul de navigare inca se lupta cu unele probleme. Saltul expeditiei nu numai ca a condus navele in directia total gresita dar a folosit si tot Deuteriul. Din fericire saltul flotei i-a dus destul de aproape de luna planetei stea. Putin dezamagit expeditia se intoarce acum fara impuls. Calea de intoarcere va dura ceva mai mult.


    Quote

    4:
    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 84
    Crucisator 4

  • Quote

    Expeditia noastra a gasit o planeta care a fost aproape distrusa in timpul unui anumit lant de razboaie. Exista nave diferite care plutesc in jurul orbitei. Tehnicienii incearca sa repare cateva dintre ele. Poate ca de asemenea vom primi informatii despre ce s-a intamplat acolo.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 94
    Transportor mic 1


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • X( X( X(
    X( X(
    X(



    Anti expeditie


    Urmatoarele flote se intalnesc in lupta


    Atacator: Raving Madness
    Transportor Mic...40
    Vanator Mic...50
    Crucisator...117
    Interceptor...50


    Aparator: Piraten
    Transportor Mic...21
    Vanator Mic...24
    Crucisator...59
    Interceptor...25


    -- Dupa batalie --


    Atacator: Raving Madness
    Transportor Mic...19 ( pierdut: 21 )
    Vanator Mic...27 ( pierdut: 23 )
    Crucisator...105 ( pierdut: 12 )
    Interceptor...50 ( pierdut: 0 )


    Aparator: Piraten
    Distrus


    Atacatorul a castigat batalia!



    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca atacatorul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 0
    Aparator pierdut: 0
    Total Pierderi: 0

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5

  • uitati ce am gasit in u4:))


    Am gasit o planeta care are resturi ale unei civilizatii. Suntem capabili sa vedem o statie spatiala giganta intacta, orbitand. Unii din tehnicienii tai si piloti merg la suprafata cautand unele nave care inca s-ar putea folosi.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 435
    Vanator usor 63
    Transportor mare 5
    Vanator greu 2


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    P.s daka nu aveti probe u4 spionez eu pt voi:)))

    The post was edited 1 time, last by Andrei1 ().

  • Lol?
    Aparent si-au revenit expeditiile...

  • Quote

    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Metal 239.000.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

  • Flota ta de expeditia a facut contactul cu o rasa de extraterestrii timizi. Acestia anunta ca wiykd-ul lor a trimis un reprezentant cu bunuri sa faca schimb pentru lumile voastre.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.



    Probabil serbarea zilei capitanului nu ar fi trebuit facuta pe o planeta izolata. O febra teribila necunoscuta a cauzat ca majoritatea echipajului expeditiei sa stea in camera de prim ajutor in timpul restului expeditiei. Datorita lipsei stafului expeditia s-a prabusit.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

    The post was edited 1 time, last by smarty ().

  • dupa toate luptele pe care leam purtat in expeditii si pe cele care leam vazut postate in acest topic


    este imposibil ca sa fie asa situatie


    1RIP + 50 BS
    vs
    25RIP+ xBS


    dupa cate scria si in ghidul de expeditii nimereste deobicei o flota cu 40-50% mai slaba ca a ta


    adik


    1RIP + 50 BS
    vs
    1RIP + 20-25BS

  • o expeditie mica de 1 ora


    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Cristal 19.422.

  • Am gasit ramasitele unei nave extraterestre. Pe bordul sau era un recipient mic cu catava Materie Intunecata!
    Ai luat Materie Intunecata 104.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Expeditia ta a dat peste hangarul unei celebritati... Urmatoarele nave au fost gasite acolo:


    20 Crucisator
    20 Trans. mari
    15 Distrugatoare
    19 Interceptoare


    M-am dus cu 1000 Interceptoare in expeditie

  • Un esec la reactorul navei lider aproape ca a distrus intreaga flota de expeditie. Din fericire tehnicienii au fost mai mult decat competenti si au putut evita ce era mai rau. Raparatia a durat ceva timp si a fortat expeditia sa se intoarca fara sa rezolve nimic.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------


    Expeditia ta a invatat despre pustietatea imensa a spatiului. Nu a existat nici macar un asteroid mic sau radiatie sau particula care sa fi facut aceasta expeditie incitanta.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

    The post was edited 1 time, last by smarty ().



  • Quote

    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Cristal 23.749.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

    The post was edited 2 times, last by smarty ().

  • careva a scris ca secretul e in timpul expedierii


    azi am obsevat si eu aceasta, am trimis 2 expeditii pe la 18:00 de 4 ore de pe galaxii diferite si uitativa ce am primit


    Quote

    Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Metal 95.612.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Cristal 78.132.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.



    se pare ca ma voi ocupa de statistica timpului/rezultate in expeditii

    The post was edited 1 time, last by smarty ().

  • Quote

    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Cristal 136.740.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Expeditia noastra a gasit o planeta care a fost aproape distrusa in timpul unui anumit lant de razboaie. Exista nave diferite care plutesc in jurul orbitei. Tehnicienii incearca sa repare cateva dintre ele. Poate ca de asemenea vom primi informatii despre ce s-a intamplat acolo.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mic 11
    Proba de spionaj 3


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

    The post was edited 1 time, last by smarty ().