Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Cristal 2.056.

  • Expeditia ta a invatat despre pustietatea imensa a spatiului. Nu a existat nici macar un asteroid mic sau radiatie sau particula care sa fi facut aceasta expeditie incitanta.( asta e prima data cand o vad ;) )


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.




    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Cristal 1.600.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.




    Am gasit un extraterestru ciudat la bordul unei nave mici care ne-a dat o valiza cu Materie Intunecata in schimbul unor calcule matematice simple.
    Ai luat Materie Intunecata 179.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • cea mai tare expeditie facuta de mine vreodata, noroc k nu aveam cine stie ce flota.



    Comanda flota Rezultatul Expeditiei: [x:xxx:16]
    Singurul lucru ramas de la expeditie a fost urmatoarea transmisie radio: Zzzrrt Doamne! Krrrzzzzt Acea zrrrtrzt arata krgzzzz ca Krzzzzzzzztzzzz...


    am ras un pic mai mult k era prea tare faza :D:D:D

  • ca la orice atac obisnuit numai ca trimiti flota spre slotul 16
    si ce am prins eu : Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal :5645
    asta acu cateva zile ca nu prea risc cu expeditii

    The post was edited 1 time, last by DeNysS ().

  • X(Vantul unei stele ale unui gigant rosu a ruinat saltul expeditiei si va dura ceva timp sa calculeze introarcerea saltului. Nu exista nimic pe langa pustietatea dintre stele si reactor. Flota se va intoarce mai tarziu decat este asteptata.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat. pff

  • Am intalnit un convoi mic de nave civile care aveau nevoie de mancare si medicamente cu disperare. In schimbul acestor lucruri am primit multe resurse folositoare.
    Ai luat Metal 14.940.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

  • :D:D:D:D:D:D:D:D


    Quote

    Expeditia ta a gasit un convoi antic, plin dar parasit. Cateva din resurse au putut fi salvate.
    Ai luat Metal 521.999.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.
    Nava de razboi 93, Reciclator 57, Interceptor 36, Proba de spionaj 1


    Quote

    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Cristal 144.000.
    Nava de razboi 93, Reciclator 57, Interceptor 36


    Quote


    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Metal 432.000.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Transportor mic: 21 Transportor mare: 16 Vanator usor: 101 Vanator greu: 6 Crucisator: 27 Nava de razboi: 144 Nava de colonizare: 1 Reciclator: 34 Proba de spionaj: 4 Bombardier: 3 Interceptor: 38



    :D:D:D:D:D:D:D:D


  • :glmpf:


    acu cred ca ma apuc si io sa mai fac expeditii ca pana acu am zis ca is doar o pierdere de vreme ca nam gasit mare lucru

  • nu mai am raportul exact dar fiti atenti, o nava starina s-a teleportat in nava mama (care probabil conducea expeditia) daunele au fost inlaturate dar timpul necesar repararii au compromis expeditia, flota ta se v-a intoarce mai tarziu decat a fost programat. LoOoL, nici ca se putea mai bine in loc de 02.00 dimneata ajunge cam pe la 14.00 un delay de 12 ore OMG, astia de la GF chiar sunt inventivi, nu mai fac Fs in expeditie nicodata cu atatea nave data viitaore poate am ghinion si se intorc la ora nepotrivita, ;(

  • Revin :D:D


    Quote


    Expeditia ta a gasit un convoi antic, plin dar parasit. Cateva din resurse au putut fi salvate.
    Ai luat Metal 552.591.


    Eo am nevoie mare de transportoare, asa ca impreuna cu flota trimit recuri in expeditie... si am observat ca ma cam arde la deuteriu, asa ca in loc de 60 de recuri am trimis doar 20.... si cu aia 30k deuteiru mancati, se pare ca a incaput exact cat spatiu de stocare era... deci puteam sa iau si mai mult daca nu renuntam la 40 de recuri... oricum, sunt multumit si asa :D


    @Arthas: Asa mi s-a intamplat si mie acum doua zile, dar a intarziat maxim cu 2h, nici decum 10 :wtf:
    Mesajul a fost:


    Quote


    Nava mama a expeditiei a facut o coliziune cu o nava straina cand s-a teleportat direct in aceasta fara nici un avertisment. Nava straina a explodat si stricaciunile cauzate navei principale au fost substantiale. Cand reparatile necesare sunt facute flotele o sa-si inceapa calea de intoarcere deoarece expeditia nu mai poate continua in acele conditii.


    Sau cand se intoarce mai devreme (asta a fost acum 3 zile):

    Quote


    Noul si putin indraznetul comandant a traversat cu succes printr-o carie instabila pentru a scurta zborul inapoi! Dar, expeditia nu a adus nimic nou.


    :P:P:P

  • » Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal 450.000.


    » Am intalnit un convoi mic de nave civile care aveau nevoie de mancare si medicamente cu disperare. In schimbul acestor lucruri am primit multe resurse folositoare.
    Ai luat Deuteriu 276.000.


    » Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal 126.000.


    » Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Metal 396.000.


    » Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Metal 144.000.


    » Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Cristal 81.000.


    » Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Cristal 63.000.


    » Pe o luna mica cu propria atmosfera expeditia ta a gasit niste depozite uriase de resurse in stare bruta. Echipajul de la sol incearca sa ridice incarcatura de comoara nationala.
    Ai luat Metal 468.000.


    iar la sfarsit am ramas fara nava care facea expeditie si am scazut un loc in clasament :D


  • Mi se pare putin, mai ales ca trimiti doar RIPuri :bump:


    Edit: Putin per expeditite :D Cat timp ti-a luat sa faci toate expeditiile alea? :-?

    The post was edited 1 time, last by Kiti23 ().

  • Expeditia noastra a facut primul contact cu o rasa speciala. Semana cu o creatura formata din energie, care se numea Legorian, zburase prin navele de expeditie si a decis sa ajute specia noastra subdezvoltata. O valiza care contine Materie Intunecata a fost materializata pe podul navei!
    Ai luat Materie Intunecata 817.

  • Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Deuteriu 54.000.

  • Navele mele sau intalnit cu niste piratii 8o am intrat in lupta cu ei avand avantaj numeric dar in final mau spart <au tehnologi avansate > sau poate yo stau prost la capitolul asta ;)

  • Tehnicienii tai au gasit intr-un hangar abandonat 3 prezervative , s-au hotarat sa le foloseasca ajutati de 2 femele pirat.
    Dezamagitzi , tehnicienii tai se intorc acasa cu HIV. :D

  • Expeditia ta a invatat despre pustietatea imensa a spatiului. Nu a existat nici macar un asteroid mic sau radiatie sau particula care sa fi facut aceasta expeditie incitanta.


    stupid :D