Testos pe u3: A fi sau a nu fi??




  • In urma celor doua lovituri +Avansat The Gotika[UFjO] & Liviutzul[Ancients] -vs- luciano[S.S.A.] (TP: ~109M)#87 -Meseriashii si Liviutzul[Ancients] & The Gotika[Ufjo] -vs- GEO[Rohhan] (TP: ~134M) #89 - Meseriashii pe universal 3, un univers al testosilor, unde daca nu aveai flota mare erai pierdut sub umbra plasmelor, a aparut o luminita…acea luminita consta in scoaterea din garaj a unui numar inpresionant de RIP-uri( Rupe Imediat Plasmele). Asa ca in momentul de fata intrebarea este daca se merita sau nu sa fii testos pe u3. Sa vorbim cu 2 testosi, intai cu unul “batran” si apoi cu unul “tanar”:



    Reporter: Ce stil de joc practici?
    Replicator: Strategie daca te referi la jocuri in sine:) Si daca te referi strict la Ogame practic o strategie defensiva dar nu numai :)



    Reporter: Pana acuma acesta “teasta” si-a facut treaba?
    Replicator: Da pot spune ca si-a facut treaba, dar nu datorita numai ei ,ma refer ca si cercetarile conteaza si c-am tot conteaza :),pentru ca toate sunt in stransa legatura ca dezvoltare :)


    Reporter: Esti de parere ca isi va face treaba in continuare?
    Replicator: Da, dar nu doar ea, normal ca sa poti face fata RIP-ilor trebuie sa mai adaugi langa defensiva si RIP-i macar cat sa-ti asigure o rata intre RIP-i si plasme cat mai buna


    Reporter: Ai vreo urma de regret ca ai adoptat acest stil de joc? Consideri ca are minusuri?
    Replicator: Nu regret ca am adoptat aceast stil, pentru ca asta este stilul meu, si pana acum a dat roade, nu stiu pe viitor cum va fi dar de inceput a fost bun acest stil :)
    Daca are minusuri - da are minusuri,in sensul ca defensiva ar fi trebuit sa aibe macar o arma care sa contracareze efectul RIP-ilor ca distrugere.


    Reporter: Doresc un raspuns sincer: Cat de des faci FS?:D
    Replicator: Asta ese o intrebare care ma face sa rad,fiindca nu vad ce legatura are cu interviul :)) In fine iti raspund ca sa nu zici ca sunt rau:)De facut nu fac FS decat atunci cand vad ca vine atacul eu fiind online mai mereu,iar atunci cand nu sunt poate fac FS :)



    Reporter: Din ce motiv ai adoptat acest stil?
    Jupiter 5: Sunt un neconformist :), dar si din considerente de timp liber...
    Reporter: Nu consideri ca ai facut risipa de resurse?
    Jupiter 5: Risipa recunosc ca am facut, dar si in RL imi place sa cheltuiesc "resurse" aiurea destul de des :))


    Reporter: Esti de parere ca zilele testosilor pe u3 sunt numarate?
    Jupiter 5: Depinde, daca esti un testos profitabil si lasi resurse multe si flota la sol, eu am "flota" risipita asa ca nu prezinta niciun grad de interes :)), normal ca poti sa incepi sa numeri, dar daca esti atent si nu lasi nimic, nu au "Fleeterii" motiv sa te zgarie :)


    Reporter: Ce ratie la aparare folosesti?
    Jupiter 5: Nu folosesc o ratie anume dar incerc ca apararea sa fie cat mai echilibrata (vezi raportul de spionare de mai sus).


    A sosit momentul in care dorim sa aflam si parerea fleeter-ilor despre testosi, asa ca am ales pe cei doi jucatori inplicati in joaca cu RIP-urile, cu ocazia asta poate aflam si cate ceva in plus despre atac :





    Reporter: Sa incepem cu o intrebare mai comica: tu ai teasta pe colonii?? :D
    Liviutzul: Nu e teasta, ci o aparare foarte mica ca sa nu fiu farmat.


    Reporter: Ce parerea ai despre testosi? Si-au ales bine stilul? Stiu sa il foloseasca sau doar exagereaza?
    Liviutzul:.Ii urasc, pentru ca nu ii pot farma usor. Mi se pare un stil fricos ales de multi pentru ca nu stiu sa faca FS sau pur si simplu au multe resurse deodata si nu stiu ce sa faca cu ele.


    Reporter: Acel frumos numar de RIP-uri le-ai creat special pentru astefel de lovituri pe testosi sau doar s-au adunat in decursul timpului?
    Liviutzul: E special creat pentru testosi. O sa mai vedeti lovituri din astea de la mine. O sa dau la aparare pana ma plictisesc ca nu ma costa deloc deuteriu.


    Reporter: Povestestene pe scurt decursul a celor doua ruinari de aparare(in adevaratul sens al cuvantului).
    Liviutzul: Pe scurt: ii stiam de mult numai ca nu aveam un numar mare de RIP-i ca sa fac avansat singur pe ei si de aici colaboararea cu The Gotika la fiecare lovitura.




    Reporter: Iti place sa netezesti apararile testosilor sau pur si simplu ai urmarit profitul in loviturile alaturi de Liviutzul?
    The Gotika: Am vrut doar sa ma distrez daca urmaream doar profitul poate nu dadeam nici ninja lui The Legend ca am pierdut si eu mult cu toate ca era profit :)


    Reporter: Crezi ca a fi testos inseamna a fi in siguranta?
    The Gotika: Nu cu siguranta nu e bine sa fii testos pana la un anumit moment :)


    Reporter: In putinul timp pe care l-ai jucat pe u3 esti de parere ca este un univers al testosilor?
    The Gotika: Dar ce univers nu e:)).Sunt multi care nu au timp suficient pentru ogame si prefera sa faca defense.


    Reporter: Care crezi ca este secretul unui atac cu RIP-i ca la carte?
    The Gotika: Nu cred ca exista un secret mare cand e vorba de testosi pentru ca multi intra on de cel mult 2-4h pe zi . Exista retururi daca nu esti atent cu ei. Dar e un risc care ti-l asumi :)




    Oare a sosit momentul in care univerul 3.ro va fi asemanator cu cele de pe .org unde “valoarea” unui jucator va consta in numarul RIP-ilor pe care ii detine?? Poate asta se va intampla odata cu cresterea numarul acestor “Stele ale mortii” si deasemenea a unui nivel cat mai ridicat al motorului hiperspatial, deoarece trebuie sa recunoastem ca aceste nave ar tinde la perfectiune daca nu ar avea un handicap major: viteza redusa.



    *cei doi testosi nu sunt reprezentativi pe u3 ci doar am avut “acces” mai rapid la ei :)



    DISCUTIILE AICI!!!

    The post was edited 1 time, last by Moartea5 ().