Discutii : "Disparitia lui Schlaflos"

  • misto raport.


    cel mai mult am ras la introducere. numele alea sunt prea tari.


    da.. ar fi fost mai misto un df watch dar e bine si asa cum s-a intamplat. foarte buna si organizarea din moment ce aveai om venit la defend si pacat ca nu ai reusit sa intrii si tu citro in atacul mare.

  • Super tare raportul! Cine zice ca RSO a murit se inseala! Pur si simplu sunt mai cumpatati in a scoate rapoarte pe banda! :)
    Astea da dezvaluiri pentru cei ce se tot intrebau cum a murit Titanul neamt!

  • Quote

    Da' interesant raport...vad ca apar des pentru u1, citro face treaba si in joc si ca reporter :)...dar de u4 nu se ocupa nimeni...a fost caderea lui rocket si nu s-a vorbit nimic...a fost banul oitei...la fel nimic :(


  • Un inceput destul de promitator, as fi vrut sa citesc mai mult :)
    Nu stiu daca are legatura cu varsta "reporterului" dar urmatorul sper sa fie mai lung :P


    Am dat un 10 pentru efort si pentru creativitate. Felicitari !

  • Multumesc pentru aprecieri, atat celor care au facut asta aici, cat si celor care mi-au scris in privat. Datorita unora din cei ce mi-au scris in privat am mai editat raportul rso si am pus si distributia reala:P ca a dovedesc clar ca sunt un noob cu gura mare.
    Citro dixit!

    The post was edited 2 times, last by CITRO ().

  • . Expresia care imi place cel mai mult este: "asteptam bann mladenesc". Geniala!!! :):):)


    . Raportul imi place pentru ca descrie cu umor o reusita foarte frumoasa venita pe fondul unei munci grele si de durata si a unei colaborari intre mai multi jucatori cu state vechi pe ogame. Se simte usor in exprimare stilul lui citro care poate fi denumit stilul "Bobytza, catelul cu personalitate" si o usoara subiectivitate normala dar asta nu este un lucru rau.


    . Aceste randuri le scriu strict din perspectiva unui simplu cititor al raportului si nicidecum din perspectiva de coleg si amic al lui citro si al celor implicati in hit. Am tinut sa mentionez acest lucru pentru a nu lasa loc eventualelor insinuari si comentarii acide... :)

  • Quote

    Originally posted by last human alive
    . Expresia care imi place cel mai mult este: "asteptam bann mladenesc". Geniala!!! :):):)


    Să înţeleg că Citro s-a autoincriminat din nou?


    Atunci urmează şi ban-urile. Cei în culpă aveţi 48h pentru a mă contacta pentru a aduce contra-argumente. (da ştiu, puteam să ban-ez direct, dar îi luni...)

  • Ce contra argumente? Situatia e clara. Hoful a fost dat de Bobitza.
    Restul suntem niste noobi.
    Daca crezi ca te intelegi cu Bob promit ca ti-l dau la telefon.


    Sau eventual sa discuti cu Consoarta Nefasta III. Care precis o sa te gratuleze cu niste "aprecieri". Pozitive evident. Dupa ea, toti astia care jucam Ogame ori santem tampiti ori idioti. Uneori inclin sa cred ca are dreptate.

  • Pentru inceput imi permit sa remarc ca "prolog a la Nevers" nu se potriveste deloc dat fiind faptul ca puteai scrie prolog pur si simplu. Ceea ce tastezi tu acolo drept "prolog" seamana cu ceea ce scriam eu la fel cum seamana o picatura de "citronada" infecta cu o picatura limpede de apa de izvor :O (precizez ca prologul tau este citronada) 8)


    De asemenea tin sa anunt ca raportul asta RSO este gresit el bazandu-se pe fapte de care tu habar nu ai si este normal sa fie incorect chiar daca pentru unii (care nu s-au prins) pare cat de cat coerent. Ma mir ca nu v-ati dat seama de adevar. Dar de fapt imi retrag mirarea intrucat asa cum ai afirmat candva doar UNUL in U2 detine adevarul suprem :P hihihi si deci nu aveai de unde sa stii.


    P.S. pentru toata lumea Schlaflos a fost prins dintr-o greseala, dar nu aceea la care se refera citro. Adica vezi doamne "fraieru" de neamt isi lasa flota nepazita pe planeta. Individu' asta nu facea fs deloc si totusi nu a fost prins NICIODATA desi au fost destule incercari pe el. Sa mai zic ceva? Nil mirari... cum ar fi spus Vergilius ;)


    P.P.S. astept parerile in prv. sau sa se deschida un topic... asa de dragul discutiei:D



    Sa uiti sa dai drumul la script nu e o greseala. E un fapt. Citro dixit!


    Ogame te invata, inainte de toate, sa vezi jumatea plina a paharului gol!

    The post was edited 1 time, last by CITRO ().