Interviu cu Rocket rank 1 Universul 4

  • Quote

    Originally posted by TigerD
    Am deosebita placere sa il am alaturi de mine pe Rocket (bineinteles ca virtual) "The best player of Uni4" --- Detinatorul locului 1 atat la puncte cat si la flota.


    TigerD :yea:: Salve Antony :welcome:
    Rocket :adminbat:: Hello :cheers:


    TigerD :yea:: Scuza-ma de deranj dar tocmai mi-a venit o idee...As dori sa iti iau un scurt interviu...Ce zici esti de acord cu mine?
    Rocket :adminbat:: Nicio problema, dar ce trebuie sa fac?
    TigerD :yea:: Doar sa-mi raspunzi la intrebari :D
    Rocket :adminbat:: Ok...no problem ;)


    TigerD :yea:: Zi-mi si mie cati ani ai, de unde esti si cu ce te ocupi?
    Rocket :adminbat:: Am 17 ani, sunt din Franta, Bordeaux si sunt un simplu licean.


    TigerD :yea:: Cum este viata ta de zi cu zi, cum iti petreci timpul liber?
    Rocket :adminbat:: Sunt o fire foarte sociabila, imi place sa ies des cu prietenii la o bere si sa ne distram.


    TigerD :yea:: Ce faci atunci cand nu joci ogame?
    Rocket :adminbat:: As putea spune ca joc ogame cand nu am altceva mai bun de facut, si nu invers?


    TigerD :yea:: Deci, sa inteleg ca ogame-ul reprezinta doar o mica pasiune de-a ta…
    Rocket :adminbat:: Da asa e. Joc ogame doar de placere. Prefer sa ies impreuna cu prietenii mei decat sa-mi pierd timpul pe un joc online.
    TigerD :yea:: Te inteleg complet. Si eu sunt tot in aceeasi situatie ca si tine.


    TigerD :yea:: Crezi ca jocul poate provoca dependenta?
    Rocket :adminbat:: Da, cred ca da, insa eu nu sunt.


    TigerD :yea:: Unii jucatori romani au impresia ca tu joci 24 din 24 de ore…asa e?
    Rocket :adminbat:: E fals, joc mult mai putin decat s-ar crede. Performanta in joc nu depinde atat de timpul alocat , cat de "tehnica folosita".


    TigerD :yea:: Ai fost banat vreodata? Daca da, din ce motiv ?
    Rocket :adminbat:: Deocamdata nu am reusit aceasta performanta.


    TigerD :yea:: De unde "Rocket"?
    Rocket :adminbat:: Am luat numele de la un prieten de pe ogame.fr.


    TigerD :yea:: Care este experienta ta in ogame?
    Rocket :adminbat:: Am inceput sa joc acum 2 ani de zile pe ogame-ul francez. Am fost top 15 pe U29 si top 10 pe U44.


    TigerD :yea:: De ce un server romanesc?
    Rocket :adminbat:: Am vrut sa joc alaturi de jucatori francezi pe un server strain, iar Kon un prieten de-al meu dupa ogame.fr U44 m-a indrumat spre serverele romanesti. El deja era rank 1 pe U2.


    TigerD :yea:: Jucand atat pe un server romanesc cat si pe unul francez cam ce diferente ti se par ca exista intre ele?
    Rocket :adminbat:: Universul 56 francez a aparut odata cu Universul 4 roman, dar statisticile sunt total diferite in ceea ce priveste punctajul:




    Rocket :adminbat:: Avand un numar de jucatori aproape identic, diferenta dintre cele doua universuri spune totul.
    TigerD :yea:: Mdea… :hm:



    TigerD :yea:: Acum sa revenim la lucruri mai serioase.
    Rocket :adminbat::Ok :P




    TigerD :yea:: Cunosti jucatori romani ?
    Rocket :adminbat:: Nu prea multi ...dar, vorbesc cu tine ( TigerD), Raulici si Gaby.
    TigerD :yea::Ma bucur ca sunt unul dintre aceea care comunica cu tine.


    TigerD :yea:: Este dificil sa te adaptezi la o limba straina?
    Rocket :adminbat:: Nu, odata ce stii ordinea navelor si tehnologiilor, e simplu.


    TigerD :yea:: Iti place U4?
    Rocket :adminbat:: Nu in mod deosebit.
    TigerD :yea:: De ce?
    Rocket :adminbat:: Pentru ceea ce scriu jucatorii romani despre mine pe forum.
    TigerD :yea:: Probabil ca sunt invidiosi pe succesul tau.
    Rocket :adminbat:: Poate ca da...poate ca nu. Poate ca nu suporta ideea ca un jucator strain se afla in fata lor ;)
    TigerD :yea:: Cred ca ai cam pus punctul pe I :D


    TigerD :yea:: Zi-mi si mie care este adversarul tau pe U4, prezent si trecut
    Rocket :adminbat:: Acum nu pot zice ca am unul, inainte era Oaia neagra. EeRrOoRr a jucat bine o perioada, Big Bear de asemenea, iar Silent Hunter este un jucator care se remarca in ultima vreme. Si tu atata vreme cat ai jucat aveai o flota de invidiat si erai un jucator de temut.
    TigerD :yea:: Multumesc. :hug:


    TigerD :yea:: Jucatorii cred ca esti individualist. De ce?
    Rocket :adminbat:: Pentru modul izolat de a juca, fara aliante, fara nap. Nu cunosc pe nimeni si nu este nimeni de vina pentru asta, doar ca eu nu prea vorbesc engleza, iar ei deloc franceza. Chiar mi-ar placea sa particip la viata forumului, dar nu este posibil datorita barierei lingvistice.
    TigerD :yea:: Poate ca de acum inainte vei avea posibilitatea. Te pot ajuta eu cu traducerile.
    Rocket :adminbat:: Multumesc.


    TigerD :yea:: Cum este sa fi numarul 1?
    Rocket :adminbat:: Nimic mai deosebit de a fi numarul 10 de exemplu.


    TigerD :yea:: Dar simti o satisfactie cand esti pe pozitia asta asa e?
    Rocket :adminbat:: Un pic :D


    TigerD :yea:: Folosesti materie/ ofiteri? Ce crezi despre asta?
    Rocket :adminbat:: Doar commander. In 6 zile imi expira.


    TigerD :yea:: Modelul tau de joc?
    Rocket :adminbat:: Fleeter 100%


    TigerD :yea:: Multi cred ca flota ta e dezechilibrata… prea multe nave de razboi.
    Rocket :adminbat:: Dar ce ar trebui sa fac in locul lor?
    TigerD :yea:: Buna intrebare… Cate putin din fiecare? :-@
    Rocket :adminbat:: Pentru stilul meu de joc si pentru universul acesta esta o flota foarte buna. Nave de razboi am suficiente pentru moment, dar pentru cresterea rentabilitatii atacului sunt cele mai bune nave.


    TigerD :yea:: De ce se intampla mai des decat ar trebui sa iei ninja? :hm:
    Rocket :adminbat:: Precum spuneam, nu dedic asa mult timp jocului, implicit dau atentie doar atacurilor cu adevarat importante.


    TigerD :yea:: Dintre bs si bc am vazut ca preferi bs-urile. Dar dintre lf-uri si Crusere?
    Rocket :adminbat:: Depinde de situatie.


    TigerD :yea:: G1 sau G2?
    Rocket :adminbat:: N-as putea spune…am 2 luni in G1 si una in G2.


    TigerD :yea:: Ai de gand sa te alaturi unei aliante pe viitor?
    Rocket :adminbat:: Nu!
    TigerD :yea:: De ce?
    Rocket :adminbat:: Pentru a fi intro alianta trebuiesc facute planuri, organizare… si asta nu merge fara comunicare.


    TigerD :yea:: Alte pasiuni in afara de ogame?
    Rocket :adminbat:: Am jucat fotbal cand eram mai mic. Acum sunt doar un simplu privitor si critic al echipelor franceze.


    TigerD :yea:: Ai vazut meciul Romania – Franta de la Campionatul European? Cum ti s-a parut?
    Rocket :adminbat:: Un meci foarte slab. Dezamagitor, as putea zice.
    TigerD :yea:: Sunt pe deplin de acord cu tine :D Cu totii putem spune ca am avut impresia asta.
    Rocket :adminbat:: Oricum am jucat mai bine ca voi :D
    TigerD :yea:: :object: Hai sa trecem la alt subiect...Sunt un pic cam microbist. :D


    TigerD :yea:: Film preferat?
    Rocket :adminbat:: Hmm nu stiu, poate ca Prison Break! A fost un serial care mi-a placut foarte mult.


    TigerD :yea:: Ultima intrebare. Un sfat pentru jucatorii romani?
    Rocket :adminbat:: Multe BS… Glumesc…:D Sa tina minte ca este un joc de tehnica nu de cate ore stai logat.


    TigerD :yea:: Multumesc pentru interviu !
    Rocket :adminbat:: Cu placere ! :bricks:
    Rocket :adminbat::Apropo il vei posta?
    TigerD :yea:: Desigur :D


    AICI SE DISCUTA:D Interviu cu Rocket rank 1 Universul 4

    The post was edited 5 times, last by TigerD ().