Lag, Bug-uri,erori de calcul - Nedreptate dupa 14 ani de Ogame

  • Bună seara Comunitate,

    După o perioadă de 14 ani experiență Ogame, jumătate ca GO(dacă contează) am ajuns să mă simt nedreptățit în ultima perioadă, și menționez să nu fie luat ca vreun atac la persoană sau echipa Ogame:


    - O să încep povestea cu atacul din septembrie cînd într-adevăr mi-au fost sparse lunile și mi-a fost luat returul pe desfășurare retrasă. cum am și scris calculele au fost la limită și cînd am zis la limită mie la vedere generală mi se arată atacul pe aceeași secundă doar că înaintea flotei mele(milisecunde diferența intuiesc). Să nu uit: atacul pe desfășurare a fost reglat în ultimile ore și credeam că va mai fi întîrziat în ultimile minute măcar +2 maxim +4 sec, nu a fost să fie, atacanții nu au mai întîrziat. Știam că serverul la așa cifre posibil să se sufoce si eram 90 la sută sigur că nu va ieși nimic. Menționez da au fost niște misiuni pentru a induce în eroare atacanții dar credeți-mă nu mi-am bătut capul nici pentru CR ce putea să apară, cu toate că se putea, dar o să menționez faptul că intuiția îmi spunea că nu va ieși nimic - dc? probabil experiența de joc și anii petrecuți în joc.

    ce a urmat? nimic în afara de comentarii nedemne pe forum și ingame și atît(unele comentarii le puteți citi în thread cu atacul postat în septembrie.

    - Pentru mine înafară de întrebarea cum de au reușit să prindă secunda retragerii a rămas o dilemă-menționez că de la intrare în joc pînă la retragere a trecut ceva timp plus retragerea a avut loc după cîteva ore de activitate plus misiuni pe planetă care pur și simplu îngreunau vederea phalanx. Nimeni nu a pus întrebarea cum și dacă au fost solicitate careva dovezi că au folosite instrumente permisibile. Atacantii au stat online ore in sir de la distrugerea lunilor. Dar nu-i pe asta, cînd nu ai dovezi nu poți raporta și acționa(asta o știu toți).

    - A trecut mai mult de o lună și :

    1. mă trezesc banat fără multe detalii, pe cînd echipa adversă și susținătorii acestora împrăștiau mesaje că rămin fără flotă(menționez eu incă nu aveam mesajul de la Community Manager despre motivul banului si ceea ce urma sa s intimple.

    2. raspunsul a fost unul simplu atacul ce nu a avut loc trebuia sa aiba loc. pai a fost atac, e si postat. Serverul a oferit atacul, nu? deci insasi activitatea jocului poate fi contestata. Mi eca mi se afiseaza de citeva luni citeva mesaje necitibile nu am raportat ca se stie ca e un bug(mesajul pe forum e un bug cunoscut). Asa si cu lag stiam ca poate fi la fel, sau gresesc?

    3. Nu am făcut careva screen-uri ale atacului de atunci să arăt și eu ce mi se afișa și să pot contesta și eu eroarea prin care am trecut și erorile care au urmat.

    4. Am rugat ca ticket-ul să fie ridicat la cel mai înalt nivel(știu că va dura) măcar acolo vor putea verifica erorile prin care am trecut, mie nu mi s-a respectat cel putin dreptul de a fi informat.

    5. Următoarea eroare este că mi se șterg din nave, incorect raportînd la regulament jocului, mai ales dacă vornim de funcționalitatile doc spatial. Raportez chestia data și surpriză mi se sterg din nave a doua oara(aveam 2,674,968,822 (Locul 6 din 379) la data de 27.10.2023, azi am deja (2.640.356.773Locul 6 din379) 34kkk iarași au disparut noaptea cînd eram vmode. la ticket nu mi sa raspuns ce pot să menționez că calculele oricum sunt eronate și asta se poate verifica. Nimeni nu a luat in calcul ca puteam sa reciclez ceva? e un detaliu si asta. Plus daca se greseste la calcule poate se greseste si la decizii, oricum e factor uman

    6. Cineva și-a pus întrebarea cum ramane cu precedentul dat? daca cedam contul între timp sau si mai rau ramaneam fara fleet in perioada data, fie vindeam fie pierdeam flota Cum se proceda în cazul dat? E ok pentru mine ca jucător să cumulez această experiență cînd am fost nedreptățit si a ajuns efortul meu de peste 14 ani să se ducă pe apa sîmbetei.

    De Cr care puteam sa reciclez? sau intrebare si mai logica - pai daca schimbi trecutul se schimba si prezentul, nu? Jucatorii care au fost sparsi intre timp pot solicita si ei restaurarea navelor, eu trebuia sa nu detin fleet daca nu urmam de logica asta nu?


    OK, am văzut precedente cind atacul iesise dar flota ramanea intreaga, si se actiona prompt prin corectari, dar aici atacul a iesit asa cum a iesit dar nu a iesit asa cum trebuia cuiva-pai si eu ca jucator ce tre sa fac?- posibil sa bag stergere cont.

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

    The post was edited 7 times, last by Terror ().

  • Salut, nu interesează pe nimeni povestea vieții tale. Și dacă aveai cu un an în plus de experiență, tot nu îți citeam compunerea din universul bacovian de mai sus, iar flota tot ștearsă rămânea.


    Cum s-ar zice mai pe limba ta': Pfiu, pfiu, snușidiochi! '

    PS:Încă așteptam să ne cinstești!