Curiozitati,intrebari,raspunsuri!!!!

  • Salutare tuturor!




    Revin cu o dilema,avand un univers plin de bug-uri si un joc per-total buguit!

    daca mergem in meniul "Antigame" submaniul "Flota" apoi ,merge, la optiunea "expeditie"si selectam valorile in acel loc tinand apasat enter expeditiile (in functie de cat de bun ai internetul) se trimit automat la interval de 2-5secunde fara a mai fi nevoie sa selectezi de fiecare data nave ,continua,trimite flota.....daca faci acest lucru esti sanctionat pentru ca folosesti script,dar mie nu mi se pare ok deloc titnand cont ca Antigame este legal,

    astept parerile voastre,faceti la fel,nu stiati de aceasta optiune ,oare merge doar la mine sau doar eu m-am folosit de /antigame ????

    astept raspunsuri in special de la valent , DarkMoon ,plus restul @adminilor .... O zi buna si sper sa nu apara acele persoane cu comentarii pe langa subiect,multumesc anticipat

  • Desi sunt admin pentru Origin, unde sunt administrate scripturile tolerate, nu ma ocup de ele. Responsabilitatea lor cade in grija lui RIV ( https://forum.origin.ogame.gameforge.com/user/16-riv/).


    Din punctul meu de vedere Antigame este tolerat impreuna cu toate functiile lui. Daca ai astfel de nelamuriri te rog sa pui intrebarile respective pe forumul Origin la sectiunea respectiva.


    Daca exista banuri pentru scripting, te asigur ca trasaturile antigame au fost luate in considerare ca fiind tolerate. Alte detalii se vor discuta prin tichet la suport.

  • Prin ticket se pare ca stai cate 3 zile pentru un raspuns....adevarul e ca nici nu se intreaba,nici macar nu se verifica....s-a luat in calcul ca trimit expeditii la interval de 2-5sec,dar nu s=a luat in calcul cum si se trece sec Qebera.....care habar nu am ce inseamna,doar DarkMoon stie,va rog sa raspundeti si la ticket totodata

  • Am explicat deja in alt topic ca nu putem da explicatii complete in privinta banurilor nici pe forum nici prin tickete. Tot ce pot sa confirm este ca un ban pentru scripting nu se da usor si nu este o decizie a unui singur membru al echipei. Voi inchide acest topic, discutia nu serveste in niciun fel comunitatii.