Interviu cu Lord Seth ~ Rank 6 Uni 2

  • :rainbow:Reporter: Noroc Seth!
    :yea:Lord Seth: Salut Andi!


    :rainbow:Reporter: Spune-ne si noua cateva lucruri despre tine!
    :yea:Lord Seth: Hmmm...ma numesc Radu, sunt din Vaslui, am 18 ani (aproape), iubesc echipa locala de fotbal, din cand in cand mai joc si eu. Imi place sa ies in oras cu prietenii la o bere, la o 100 de Cava D'oro xD si sa pierd timpul in fata calculatorului jucand ogame.


    :rainbow:Reporter: Cum ai aflat de ogame si de cat timp joci ?
    :yea:Lord Seth: Am aflat de la un coleg de clasa care se juca in ora de informatica, am urmarit si mi-a placut asa ca am hotarat sa incerc. De jucat, joc din vara trecuta.


    :rainbow:Reporter: De unde vine "Lord Seth" ?
    :yea:Lord Seth: Seth este zeul egiptean reprezentand raul, iar mie mi s-a parut cool acest nick. "Lord" vine de la numele fostului meu clan de Cs din tinerete, "Lords"


    :rainbow:Reporter: Ce anume ti-a placut sau ti s-a parut interesant la Ogame ?
    :yea:Lord Seth: Cel mai mult mi-a placut interactiunea cu atatia jucatori. Intotdeauna mi-a placut sa leg prietenii si prin intermediul jocurilor, lucru pe care zic eu ca l-am reusit plus ca imi plac jocurile de strategie si munca in echipa


    :rainbow:Reporter: Cat timp aloci ogame-ului zilnic, pentru ca nu este usor sa te mentii in top10!
    :yea:Lord Seth: Depinde de la zi la zi. Azi, de exemplu, nu am reusit sa joc decat o ora, in alte zile pot sa joc si 14-16 ore. Treaba cu mentinutul in top10 nu e asa cum pare. Poti sa fii top10 lejer, dar intrebarea e daca te distrezi. Eu am primit contul rank 2 care acum e rank 6, deci ori sunt noob ( xD ) ori m-am distrat prea mult.


    :rainbow:Reporter: Ne poti lamuri si pe noi care este povestea acelui ninja facut de cei din Empire? Nici in ziua de azi nu se stie exact ce s-a intamplat!
    :yea:Lord Seth: You've hit me hard. E o poveste lunga...Empire a declarat razboiul, dar ei nu miscau navele deloc, stateau pe luna si asteptau. Noi am hotarat sa actionam, dupa ce l-am doborat pe alzeus, ne-am orientat catre alta tinta mai izolata de celelate si care era cat de cat accesibila. Stiam ca whiii e un jucator bun, am incercat df watch (defapt Nevers a incercat cu ares), dar nu a mers. Apoi eu am avut ideea sa-i distrugem luna. Zis si facut. Spre seara am trimis ripurile si mai apoi am atasat un reciclator. Whiii era on, dar statea pe luna fara sa faca activitate si a inteles imediat ce urmarim. Si-a chemat colegii, unii au venit de la o galaxie departare pentru ca reciclatorul a fost o mutare proasta. Acel catastrofal atac s-ar fi putut evita daca participa inca unul din cei 3 absenti. Si cam asta e povestea. Nici la teza nu cred ca am scris atat !


    :rainbow:Reporter: Ne poti spune si noua numele celor 3 absenti?
    :yea:Lord Seth: Peace Maker, MotanuD si Asi Kaptan. Din pacate, nici unul din ei nu a fost on la ora stabilita.


    :rainbow:Reporter: Ce stil de joc adopti ?
    :yea:Lord Seth: De obicei joc echilibrat, adica 50% nave si 50% mine. Am avut si experimente unde aveam 80% flota, dar acolo e mult mai greu sa te mentii in top, cel putin pentru mine.


    :rainbow:Reporter: Ai fost banat vreodata? Daca da, spune-ne si motivul!
    :yea:Lord Seth: Am fost banat pentru putin timp acum 6 luni cred. Gasisem un cont de moonshot si inainte sa predau contul moonmaker
    -ului am intrat sa pun v-mode. EuRopeanu a considerat multiaccount, dar dupa lungi discutii am fost debanat.


    :rainbow:Reporter: Cu ce reusite in materie de ogame te lauzi?
    :yea:Lord Seth: Deocamdata, cu nimic special, doar ca am reusit sa pierd flota si am avut rabdarea sa o refac.


    :rainbow:Reporter: Cateva intrebari fulger! :
    :rainbow:Reporter: Care este pozitia ta preferata ?
    :yea:Lord Seth: Miner cu flota in top 10!


    :rainbow:Reporter: Cola sau Fanta ?
    :yea:Lord Seth: Cola, ca merge cu Cava D'oro. xDDDD


    :rainbow:Reporter: Whiskey sau Coniac?
    :yea:Lord Seth: Whiskey.


    :rainbow:Reporter: Vin sau bere?
    :yea:Lord Seth: Bere.


    :rainbow:Reporter: Vara sau iarna?
    :yea:Lord Seth: Vara.


    :rainbow:Reporter: Distrugator sau bombardier? ?
    :yea:Lord Seth: Bombardier.


    :rainbow:Reporter: Blonde sau brunete ?
    :yea:Lord Seth: Brunete.


    :rainbow:Reporter: Numeste un lucru de care incepatorii ar trebui sa tina cont!
    :yea:Lord Seth: Sa aiba rabdare, daca prinzi cateva idei despre OGame, jocul devine captivant.


    :rainbow:Reporter: Un salut de incheiere?
    :yea:Lord Seth: Doresc sa-l salut in special pe Nevers, care nu mai da un semn de viata, apoi pe Mauritio, pe Andi ( :D ) , pe elektre si klorel, pe war (cand mergem la meci), pe micron, robero, alibaba, zizu, porcdecedat, alexis, vip, darkstorm, habarnam (imi cer scuze daca am uitat vrun Pirat !!!!!!!!!!! ), pe patrik, pe erkan, pe "frantujii" mei (zan, crysa si pe snoo-jtmmmmmmmmmmmmmmm), pe dealerii de gaz si cristal si nu in ultimul rand pe baietii din Empire(ca fete nu stiu sa aveti) !!!


    :rainbow:Reporter: Iti multumesc pentru timpul acordat Radule, iti doresc o seara placuta!
    :yea:Lord Seth: Cu placere. Ai grija de floticica.



    DISCUTATI AICI


    Interviu cu Seth