Interviu cu c0smin

  • NoBoDy : Buna seara!
    c0smin : 'Seara!


    NoBoDy : Ce faci?
    c0smin : Doar ce am ajuns acasa, tu ?


    NoBoDy : Uite bine, stau si citesc forumul. Mi-a dat Europeanu ceva treba de facut. Si ma documentez.
    c0smin : Despre ce te documentezi ?



    NoBoDy : Despre un razdoi din u1.
    c0smin : Misto. Merge treaba ?
    NoBoDy : Binisor. Ma mai ajuta si prietenii.


    NoBoDy : Te-ai lasat de ogame, care au fost motivele tale? Ai parasit aladinii intr-un moment nu tocmai prielnic. Ma gandesc ca au fost ceva motive seriose. Vrei sa ne povestesti si noua cum stau lucrurile?
    c0smin : Pai, am vrut sa ma las de ceva timp fiindca eram inactiv. Iar acum m-am lasat fiindca peste vreo 2 zile o sa plec si nu o sa mai intru pe net ceva timp si decat sa bag contul in vacanta, am preferat sa-l dau.


    NoBoDy : Ce parere ai despre marele esec al contului lui BoneCrusher?
    c0smin : Sincer, imi pare rau pentru munca lui dic si a lui bonecrusher, dar asta este. S-a intamplat si gata, nimic nu poate fi schimbat.


    NoBoDy : Asta e, avem toti un RL. A fost un moment de slabiciune a lui MotanuD, de care liviutzul si ceilalti au profitat la maxim. Si cei mai mari jucatori fac greseli. Cat despre tine, crezi ca te vei reapuca de ogame?
    c0smin : S-ar putea sa ma reapuc, dar nu prea curand. Vreau sa stau ceva timp in "vacanta".


    NoBoDy : E o vacanta bine meritata, si daca tot am inceput cu sfarsitul, sa aflam cate ceva si despre primii pasi ai tai in galaxiile ogamului. De ce ogame?
    c0smin : Pai... Inainte mergeam la un club de internet si un amic de-al meu a gasit site-ul intr-o revista (parca) si am inceput toti care frecventam pe acolo sa jucam ...


    NoBoDy: Dragutz. Si ce te-a atras la acest joc?
    c0smin : Jocul in sine, mi s-a parut foarte interesant.


    NoBoDy : Si cam de cat timp ai inceput sa joci?
    c0smin : De 2 ani si ceva, aproape de 3, dar bineinteles, am facut si pauze.


    NoBoDy : Ai jucat si pe alte universuri?
    c0smin : Pai ... in u11.org am inceput sa joc, dupaia cand a aparut universul 16 am jucat vre-o 2-3 luni (poate chiar mai mult ) ... si in universul 30 aproximativ o luna.


    NoBoDy : Aham, si in u3, cum ai ajuns pe locul 4?
    c0smin : Pai, la inceput am jucat ca miner. Si incet incet am ajuns in top (eram rank 11 parca), cand a fost contul lui breakrules banat, s-a lasat erny si el i-a lasat contul unei "vedete" care vroia sa faca moonshoturi de pe el. Dupa ce am vorbit cu erny cu acordul GO-ului am luat eu contul si o perioada nu am facut decat raiduri si mine.
    c0smin : Dupa ce m-am plictisit de mine, am inceput sa fac flota.


    NoBoDy : A fost cineva anume cine te-a invatat sa joci ogame? Sau ai invatat singur?
    c0smin : Pai, pe la inceput am experimentat eu, dar pe parcurs , "profesor " ca sa zic asa, mi-a fost Paul (Killer Instinct), de la el stiu majoritatea chestiilor legate despre ogame .


    NoBoDy : Cum l-ai cunoscut pe Killer Instinct?
    c0smin : Pai, imi este prieten si in RL. L-am cunoscut la internet caffe-ul unde mergeam.


    NoBoDy : Ce alti prieteni ti-ai mai facut in ogame?
    c0smin : Pai de prin .org, cunoscuti si in .ro ar fi skag, sr3der, EuRopeanu, gallardo, nightcrawler, Helios si cam atat In .ro .. ar fi : MotanuD, Nevyle, Gpl , Barthez, The Beast, ale96andru, Whiii, Cucusor, Liviutzul, Drq , Bonecrusher , Wanted , Unique ... si multi altii.


    NoBoDy : O intreaga lista. Crezi ca aceste prietenii vor fi de durata? Sau doar la nivel de joc?
    c0smin : Pai sincer, nu stiu. Dar cu timpul voi afla ^^. Singurul cu care m-am intalnit in RL cand am fost in cluj, a fost Cucusor, desi trebuia sa mai vina si beast, nevyle si barthez. Au fost prinsi cu treaba si nu au mai ajuns
    c0smin : Eh da, si cu EuRopeanu m-am intalnit "face to face" cand a fost in Caransebes am uitat sa mentionez mai sus.


    NoBoDy : Si in tot acest timp de cand joci ogame, ai vreo reusita de care esti intr-adevar mandru?
    c0smin : Ar fi doua. Prima reusita a fost cand am facut primul top10 solo. Iar cea de-a doua a fost cand am participat la spargerea contului burebista (spun contului fiindca nu mai era el pe cont atunci.)


    NoBoDy : Prin martie ai pierdut o flota destul de frumusica. Ce s-a intamplat?
    c0smin .: Pai, mai era cam o jumatate de ora pana cand se intorcea din fleetsave si m-am pus in pat sa ma uit la tv, fiindca ma plictiseam pe net, si m-a furat somnul. Cand m-am trezit, era deja debris .


    NoBoDy : Urat, asta e. Aceasta pierdere nu te-a facut sa renunti. In scurt timp ai refacut flota. Ai avut ceva de muncit in acea perioada, nu?
    c0smin : Da... a fost ceva de munca, dar am primit si putin ajutor din partea lui Killer Instinct, fiindca eu o luna nu am putut juca si a fost contul la el, in rest, raidurile si hiturile m-au ajutat sa o ridic.


    NoBoDy : Ai vreo strategie anume in joc?
    c0smin : Nu tocmai, joc "haotic". Raiduri cat mai multe si minele cat mai mari, cred ca asta e cea mai buna strategie.


    NoBoDy : Ce parere ai despre dependenta de ogame? Crezi ca exista remedii?
    c0smin : E la fel ca si fumatul, fumezi de placere. Dar daca vrei sa te lasi... te lasi si gata. Totul tine de vointa :)


    NoBoDy : Ai vreo nava preferata?
    c0smin : Dap, nava de razboi


    NoBoDy : Ai vreun jucator pe care il admiri?
    c0smin : Pai sunt mai multi pe care ii admir pentru modul lor de a juca...


    NoBoDy : Ai reusit sa pastrezi un anumit echilibru intre RL si Ogame?
    c0smin : Da. RL-ul pe primul plan, iar ogame-ul pe al 2-lea. Niciodata nu a fost invers.


    NoBoDy : Atat cu ogame-ul, fa-ti o descriere, sa stim cine se ascunde in spatele unui nick...
    c0smin : Pai, ma numesc Cosmin, am 17 ani, sunt din Caransebes, sunt la liceu. Desi nu merg prea des pe acolo, dar in fine. In timpul liber imi place sa ies cu prietenii prin oras, sa merg la strand (pe perioada verii, normal), sa joc fotbal, etc... iar pentru distractie "folosesc" cluburile.


    NoBoDy: Ce mancare/ bautura preferi?
    c0smin .: Cartofii prajiti / berea.


    NoBoDy : Ce muzica asculti?
    c0smin : Citez un prieten " ascult orice gen ...care suna bine ".


    NoBoDy : Ce hobby-uri si pasiuni ai?
    c0smin : Hobby-urile mele "este" bautura.... Pasiuni, in general, femeile.


    NoBoDy : O da. Ce idealuri ai in RL?
    c0smin : Sa ajung pilot de curse =) glumeam, inca nu m-am gandit in viitor, prefer sa traiesc prezentul, nu viitorul .


    NoBoDy : Ce culoare preferata ai?
    c0smin : Albastru.


    NoBoDy : Ce animale de companie iti plac?
    c0smin : Cainii si serpii.


    NoBoDy : De ce serpii?
    c0smin : Eh , este doar o gluma ... imi plac serpii, dar nu as tine unul in casa .


    NoBoDy : E bine... nu de alta, dar soarecilor nu le plac serpii.
    c0smin : Hmm cred ca Dmouse nu se mai teme de serpi , sa ma corecteze daca nu am dreptate.


    NoBoDy : E tarziu... Ai vrea sa zici ceva prietenilor?
    c0smin : Nope.


    NoBoDy : Nu?:O
    c0smin : Jokin` , le doresc numai bine si cat mai multe hituri.


    NoBoDy : Multumesc pentru interviu si succes in RL.
    c0smin : Cu placere, mersi la fel.


    NoBoDy : Noapte buna!
    c0smin .: Noapte buna!



    Interviu cu c0smin Aici se discuta :hi:



    The post was edited 1 time, last by NoBoDy ().