Un nou adversar pentru liderul universului 3...

  • "Jos Liviutzul", un nume ce atrage si cele mai neinteresate priviri, un nick care iti pune imaginatia in miscare, un jucator care-l provoaca atat de direct pe #1 al universului... Prima impresie naste controverse. E un noob, un jucator derizoriu care incearca sa iasa in evidenta cu ceva ? Un nebun ? Sau un jucator de valoare decis sa rastoarne universul si sa-l doboare pe insusi Liviutzul ? O intrebare pluteste in aer: va cadea intr-adevar liderul ? Sau e doar o noua gluma proasta menita sa denigreze un jucator de top ? Va fi acest jucator capabil sa faca ceva ?


    Dar cine lanseaza provocarea ? Un cont top80, prost organizat, cu o flota bizara si in opinia multora lipsit de perspective. In fata lui Liviutzul pare nimic. Cont dezvoltat, mine puternice, flota de raider solida si activitate constanta... Liviutzul pare a avea un avantaj decisiv.


    Totusi, va reusi un necunoscut sa-l infranga pe Liviutzul ?


    Zvonurile circula. Surse confidentiale declara in exclusivitate pentru RSO ca Liviutzul s-ar simti frustrat de incapacitatea de a-si dobora asa-zisul rival. Sa fie la mijloc neputinta sau faptul ca adversarul sau ar aplica o tactica josnica doar pentru a-l demoraliza ? Pana la obsesie e un singur pas.


    Misteriosul personaj ameninta din umbra scurt si direct: "Eu am preluat contul asta cu un scop (dealtfel usor de ghicit). Cu cat lumea stie mai putin, cu atata traiesc mai mult. De ce sa-i ajut sa faca planul cand pot sta in fotoliu si trage sforile dupa bunul plac. De sa joc ogame cand pot sa rad de unii care se chinuie sa o faca? Caderea lui Liviutzu nu e o fantezie, e o chestiune de timp"


    Manusa a fost aruncata. Este Liviutzul in stare sa-si onoreze statutul ?






    Parerea liderului despre acest misterios jucator:



    NoBoDy: Ceau
    Liviutul: Buna


    NoBoDy: Vreau sa vorbesc cu tine despre "jos liviutul" . Ce parere ai despre acest nick?
    Liviutul: E foarte misto. Este mai mult o dorinta pentru el. De aia mi-am schimbat si eu numele unei planete in: trebuie sa si poti.


    NoBoDy: De ce esti atat de sigur pe tine?
    Liviutul: Pentru ca are flota foarte slaba formata doar din vanatori. Daca ma ataca ii pierde pe toti fara ca sa imi provoce pierderi mai mari de 1-2kk. Si el o stie.


    NoBoDy: Ce crezi ca are de gand jucatorul respectiv sa faca?
    Liviutul: Pai poate face ceva daca colaboreaza cu bone, dar e un risc mare pentru el. Imi poate da retur cu bone la distrugatoare. Dar pe urma ii dau si eu retur la toata flota. Deci nu vad un castig foarte mare pentru el.


    NoBoDy: Cand si eventual cum intentionezi sa il prinzi pe "jos liviutul " ?
    Liviutul: Pai eu intentionez tot timpul sa il prind numai ca nu se poate; ce sa ii fac daca sta on mai tot timpul si cand doarme face fs cu reciclare la inactiv. Bravo lui are grija de flota.


    NoBoDy: Cum te simti visavi de aceasta " provocare" ?
    Liviutul: Da intradevar e o provocare pe cinste. Sunt nerabdator sa il prind. Poate o sa incerc dupa ce vin din concediu.


    NoBoDy: Te-ai gandit vreodata cum sa il spargi pe acest jucator?
    Liviutul: Da. sunt mai multe metode. 1. atac normal. 2. retur daca o sa atace si in alta parte in afara de la el in sistem. si 3. o metoda surpriza


    NoBoDy: Cum joaca ? Tine flota pe luna ? Face save mereu ?
    Liviutul: Pai pana de curand cam tinea flota pe luna si facea moonsitting. Noaptea uneori mai facea fs. Acum face fs mai rar dar banuiesc ca se trezeste din 80-90 min sa verifice ca nu este atacat. Si inca ceva ataca doar in sistem ca in afara lui e riscant.


    NoBoDy: Nu iti e frica ca o sa iti pierzi flota si implicit locul 1?
    Liviutul: Pai in caz ca pierd toata flota scad doar 1 loc. E putin probabil sa atac pe cineva cu toata flota, deci daca pierd o sa fie doar o parte din ea.


    NoBoDy: Tot te vom avea undeva in fruntea clasamentului...Bafta in continuare si mersi pentru timpul acordat.
    Liviutul: Cu placere





    Un nou adversar pentru liderul universului 3... --> Aici discutati :welcome:



    The post was edited 1 time, last by NoBoDy ().