Eroi anonimi? Ghiciti!

  • X - Agilul
    Y - Ioan cu toate ca s-ar putea sa fie si MotanuD
    Z - Killer Instinct (cu toate ca "nu si-a pierdut flota niciodata" m-a dus cu gandul la adrian)
    S - Drq
    V - burebista


    descrierile tale sunt f. vagi si din punctul tau de vedere. Sunt multi jucatori care se potrivesc descrierii celor 5 :|

  • Quote

    V este jucator venit de pe meleaguri estice. S-a remarcat in ogame.ro prin prin tenacitatea si ferocitatea atacurilor lui. Cu un mod aproape bolnav de atacuri la limita regulamentului si cu faptul ca nu trimitea niciodata replyuri, el a bagat frica in multi jucatori. Avea o predilectie pentru expeditii. Fleeter innascut, si-a contruit o flota destul de instabila din punct de vedere al compozitiei insa pana sa fie pus la zid, a pus umarul la reciclarea multor adversari.


    Singurul jucator de pe meleaguri estice pe care il stiu este Sith88 si nu prea raspundea la reply-uri... candva incercam sa discut cu el o problema de fuziune dar nu prea ne-am descurcat din cauza ca el nu raspundea la reply-uri.

  • Apreciez ideile voastre si multi dintre voi ati ghicit cine sunt cei 5, insa nu i-ati ghicit pe toti, nu ati descoperit combinatia norocoasa. Descrierile sunt vagi doarece sunt menite sa va incurce. E totusi o ghicitoare, nu un joc de logica 100%. Sunt cativa foarte aproape de rezultatul corect! Postati tot felul de combinatii. Cand o vad pe cea corecta voi posta si il voi premia. Premiul ramane secret momentan dar are legatura cu ogame. - Este un cont de top 20! ;) Succes la ghicit!

  • x=agilul
    y=gollum
    z=killer instinct
    s=motanuD
    v=burebista


    decat de unul sunt sigur ?(

  • x=agilul
    y=gollum
    z=killer instinct
    s=andrei
    v=sith88


    corect? raspunde-mi repede!

  • Quote

    Originally posted by Andrei1
    x=Killer Instict
    y=BreakRules
    z=Ioan
    s=MotanuD
    v=Burebista

  • Ne zice mai sus maestrul EuRopeanu:


    Quote


    A fost odata un jucator pe nume X. El a descoperit ogame-ul doar cand a inceput sa joace, nemaijucand in alte universuri. In scurt timp a ajuns in top 10 din univers. Meseria ii permitea sa joace mai mult decat majoritatii oamenilor. Un amic de pe net s-a hotarat sa il ajute si sa ii explice bazele jocului. Nu se stie cat de bine a deprins X maiestria jocului, dar un lucru este sigur-a invatat sa farmeze foarte organizat. El a dat tonul la un stil de joc aparte: 80%miner - 20% fleeter cu nave grele.


    Agilul nu avea mine / research mai deloc. Killer prefera raidurile si in general navele usoare / flota mixta.
    Nu doream sa postez, dar mai aveam putin si cadeam de pe scaun cand i-am vazut pe cei doi propusi la personajul X.
    Mai multa atentie ;)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze



  • pe baza celor spuse de MotanuD l-am inlocuit pe x

  • Nightcrawler are nave usoare mai degraba. Fodder cat cuprinde...


    2 * nightcrawler scrie mesaj Corvin 44.469

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • x=BreakRules
    y=gollum
    z=Killer Instinct
    s=Drq
    v= burebista


    edit: breakrules juca miner si avea flota compusa din nave grele...amicul care i-a dat sfaturi este killer instinct, uni1 a fost primul lui univers, si in ultimul rand: "a fost odata" adica acum nu mai joaca ;) ;) deci x=breakrules

    The post was edited 2 times, last by Capoeirista ().

  • atunci eu zic ca x poate sa fie adrian, asta are ceva mai multe nave grele
    deci noua combinatie este:


    x=adrian
    y=gollum
    z=killer instinct
    s=drq
    v=burebista

  • da se poate sa fie si adrian... dar tot asa de bine se poate sa fie si europeanu... ce flota de nave grele avea pe U1? Total dezechilibrata cum au mai zis unii....



    edit: doar ca europeanu nu prea era miner =)) :D


    Ogame te invata, inainte de toate, sa vezi jumatea plina a paharului gol!

    The post was edited 1 time, last by Nevers ().

  • Quote

    Originally posted by Nevers
    pai tu joci cu nave grele... Victor... bombardierele... specialitatea ta. Si ai mine bune cam peste tot. Deci MotanuD e jucatorul X... :-??


    In general sunt la 40-60, nu la 80-20. Poate pe .org sa fie asa, avand o teribila flota grea de 5K SC / 5K LC / 5K recyclere pe un cont de miner :P

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • haha:)) pai tu ne incurci mai rau ca europeanu.... :D. Zi combinatia ta =) daca ai vreuna... eu raman la parerea:


    x=motanuD
    y=gollum
    z=killer instinct
    s=drq
    v=burebista

  • Opinia mea:


    x=Mladen
    y=Gollum
    z=Killer
    s=Meteoru
    v=Burebista

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • acum ca am vazut topul motanului cred ca s este meteoru(uitasem ca el a inceput pe uni1 si apoi a intrat in uni4 unde a fost top1 :D) deci cei 5 sunt dupa mine:
    x=BreakRules
    y=Gollum
    z=Killer Instinct
    s=Meteoru
    v=Burebista

  • FELICITARI!
    Acum imi dau seama ca totusi meteorul si-a pierdut odata flota pe uni 1, insa pe uni 4 am avut dreptate, nu si-a pierdut-o niciodata!


    Primul e break, invatat de killer sa joace, si mladen nu are nave grele...:))