Dezvoltare gratuit pe Xalynth

  • g.jpg
    Observ foarte multa lume pe forum.


    Va invit pe universul Xalynth sa jucam impreuna, sunt dispus sa ajut lumea care doreste sa joace cu sponsorizari pentru dezvoltare.
    Cand intrati in joc puteti sa-mi trimiteti mesaj in privat, ma gasiti cu acelasi nume sau in clasament pe pozitia 8.


  • normal ca doar pe forum se mai joaca acum ogame....53.106.831 (Locul 1 din 130)...cand ai univers cu 130 players in total din care 100 v mode inactivi si noobi care nu stiu cu ce se mananca mina de metal lvl 5...usor usor jocul se duce de rapa si nimeni nu e in stare sa faca nimic...doar o lalaim asa moca

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Puteti,organiza,o interecere,intr-e aliante,cea mai buna alianta ,cu cea mai buna strategie de lupta si cei mai talentati jucatori.

    Este clar cine castiga, sa fim seriosi.


    normal ca doar pe forum se mai joaca acum ogame....53.106.831 (Locul 1 din 130)...cand ai univers cu 130 players in total din care 100 v mode inactivi si noobi care nu stiu cu ce se mananca mina de metal lvl 5...usor usor jocul se duce de rapa si nimeni nu e in stare sa faca nimic...doar o lalaim asa moca

    xaly.jpg
    Bati campii Mid, rau, incepi sa suni a SamuraiulXXL.

  • [AFGB]-14 jucatori


    [Zion]- 25 jucatori


    [Hades]- 6


    Ai dreptate,Zion ar castiga .


    Dar ,ar mai fi si o ,intrecere intre primii zece,ce-i mai talentati jucatori,vad ca sunt jucatori vechi,care stiu cu ce se manaca Ogame-ul.Ar fi o idee.

  • @midfilder



    midfilder wrote:

    si noobi care nu stiu cu ce se mananca mina de metal lvl 5


    cum vrei sa invete si sa se dezvolte inafara de jucand?
    + chiar mi-am facut un cont revenind sa joc ogame si pe ro univers xalynth un cont deja de la 50k pnct eram spionat si atacat de top 10+ 30+, unu care chiar nu stie cum zici tu cu ce se mananca jocul cum vrei sa evolueze si sa invete cand e asa? unde e protectia noob cred ca am uitat cum functioneaza.


    Buna initiativa Brandon de apreciat.

  • Apai, asta fac, de aceea am creat Zion-ul, sa invat lumea sa joace, atat cat imi permite timpul. Am si jucatori experimentati, insa prea putini.
    Cativa au ajuns si in AFGB.
    cameleonul - Dac vrei sa vezi pagina de interior a aliantei iti trimit in privat.

  • chiar mi-am facut un cont revenind sa joc ogame si pe ro univers xalynth un cont deja de la 50k pnct eram spionat si atacat de top 10+


    In momentul in care stai cu 25kk resurse iar cine te ataca face un profit de 22kk, cam ce ai vrea?Sa te felicite un jucator top10+ sau 30+?:) Ti-am explicat si la momentul respectiv acest lucru.


    Brandon,ideea ta este de apreciat dar cred ca esti si tu constient ca sansele de reusita sunt foarte mici..Deja universul are o vechime,primele locuri au o economie buna,flota,cercetari,facand astfel imposibil unui nou jucator sa ajunga din urma...Automat o sa fie atacat/farmat pana cand o sa se plictiseasca si o sa renunte,asta datorita lipsei de tinte..

  • Ma bucur ca apreciezi ideea mea. Avand in vedere ca am postat pe forum asta, aici sunt jucatorii care stiu cat de cat sa joace. Avantajul fiind ca pot sa creasca mai repede cu ajutorul meu decat pe un server nou.
    Tu ai subliniat doar dezavantajele. :(
    Jucatorii care doresc sa se reapuce intr-un mediu mai greu, ei sunt tinta mea.

  • In momentul in care stai cu 25kk resurse iar cine te ataca face un profit de 22kk, cam ce ai vrea?Sa te felicite un jucator top10+ sau 30+?:) Ti-am explicat si la momentul respectiv acest lucru.


    Brandon,ideea ta este de apreciat dar cred ca esti si tu constient ca sansele de reusita sunt foarte mici..Deja universul are o vechime,primele locuri au o economie buna,flota,cercetari,facand astfel imposibil unui nou jucator sa ajunga din urma...Automat o sa fie atacat/farmat pana cand o sa se plictiseasca si o sa renunte,asta datorita lipsei de tinte..

    Nu vorbeam de situatia de care spui tu
    ci de jucatorii noi chiar noi:)
    in fine
    seara buna.

  • In momentul in care stai cu 25kk resurse iar cine te ataca face un profit de 22kk, cam ce ai vrea?Sa te felicite un jucator top10+ sau 30+?:) Ti-am explicat si la momentul respectiv acest lucru.


    Brandon,ideea ta este de apreciat dar cred ca esti si tu constient ca sansele de reusita sunt foarte mici..Deja universul are o vechime,primele locuri au o economie buna,flota,cercetari,facand astfel imposibil unui nou jucator sa ajunga din urma...Automat o sa fie atacat/farmat pana cand o sa se plictiseasca si o sa renunte,asta datorita lipsei de tinte..


    Pe bune? Cand tot ce se misca , ataci ,pana se baga in vmode,doar sa scape de atacurile tale,ce vrei? De unde atatea tinte?La licitatii sa nu mai vorbim.

  • Cum spunea @Squaker, daca vreti sa vedeti numere cum cresc, jucati farmville :))
    nu inteleg de ce va plangeti ca jucatorii mari ataca pe aia mici
    asta e jocul
    felicitari brandon pt initiativa, insa este foarte greu sa gasesti acum jucatori cu atata rabdare incat sa se apuce de uni in care #1 are 50 g :(

  • Cautati ogame pe Wikipedia, hai sa va ajut, asta scrie acolo "OGame este un un joc online cu peste 2.000.000 de jucători în toată lumea. Tema jocului este un război inter-stelar."
    Deci ogame este un joc de război și strategie, nu poți sa susții faptul ca este aberant sa fii atacat, eu nu cred ca dacă ajuți câțiva jucători cu resurse rezolvi ceva pe un univers asa avansat, au șanse pe servere noi, iar ăștia de pe servere vechi au șanse doar la fuziune