Ciudatenii in OGame !

  • De-a lungul timpului am vazut cateva ciudatenii in OGame si as vrea sa va intreb si pe voi ce parere aveti!


    1.O luna ar trebui sa se formeze din ramasitele unui atac ,nu-i asa ? Insa acestea se formeaza din 0 material ,campul unui atac,in urma formarii lunii, ramanand intact.
    2.O planeta cand este abandonata :
    - Apararea se reface ,acest lucru nefiind prea logic ,avand in vedere ca ,pe acea planeta ,nu mai se afla nimeni care este capabil sa repare
    - Cladirile /Apararea/Flota sunt sterse definitiv ,ceea ce nu m-i se pare prea normal.Planeta este abandonata ,nu "pulverizata".Cand un alt jucator ar gasii planeta ,ar trebuii sa gaseasca si cladirile construite pe aceasta ,sau macar nave si aparare !
    3.Aici nu sunt prea sigur daca e asa sau nu ,nu am incercat ca imi e lene :D .Insa ,atunci cand trimiti un atac ,iar navele sunt incarcate cu resurse ,de ce acestea nu apar in cr atunci cand flota este distrusa ? (nu stiu exact daca asa este dar la cateva atacuri anterioare asa s-a intramplat ^^ ).Cu deuteriul inteleg ,s-a spart rezervorul ,acesta se pierde in spatiu si bla ,bla. Dar cu metalul si cristalul ?Ele trebuie sa treaca printr-un anumit porces termic ca sa reziste in spatiu?
    4.Atunci cand este distrusa o luna ,normal aceasta ar trebuii sa fie formata din metal si cristal nu ?Ei bine ,atunci cand explodeaza : "Bucati gigantice din luna ta lovesc flota inamica" ,deci ramane ceva in urma nu ?In plus lovesc RIP-ul ,acesta explodeaza ,dar resursele nu sunt vaporizate nu ?
    5.Cand demolezi o cladire ,de ce acest lucru necesita alte resurse,logic ar fi sa necesite energie dupa parerea mea!In plus ,cand darami ,o cladire,chiar is in realitate ,"resursele" din care a fost facuta aceasta raman nu ?Avand in vedere ca in ogame vorbim despre metal si cristal ca baza ,metalaul ar putea foarte usor sa fie topit si refolosit


    Sunt mai multe ,dar astea par cele mai importante :thumbsup: