Posts by netextrem

ooo salut Black`
    nop se reface eu sunt incapatanat doar ca unele comentarii dau impresia de suprematie asupra lumii ogame ...
    a fost doar un atac ... si asta este
    uni muncesc pote cu fundl pe saun si au timp` de net pe tel, eu lucrez in productie/flux (pentru cei ce lucreaza 4-6-8 ore pe zi si au "famile" " schimba scutece, face de mancare la bebelusi ... au famile numeroara ...nenea care te simti atins in orgoliu ... sa fiti sanatosi si respectati , asta este un joc...bafta si respect mid`)
    asta e bravo lui
    Black` pe ce univers te mai gasesc ?!

E drept ca sunt o multime de conturi suport tinute mai mult sau mai putin ilegal.

aici citro ai pus degetul pe " i " pe cea mai adanca` rana
    sper ca membri stafului desemnati pentru Orion sa fi mult mai atenti la aceste conturi suport a caror posesori
    se stiu dintr-un istoric avansat de pe restul universurilor,
    o comparatie ca si balanta se poate realiza oricand ...
    cum EXISTA si cele de pe nekkar "inca" ... si aici ma abtin...
    :-@:object:
    :ban:

Argument invalid, Maestre Netextrem. Toti jucatorii din orice univers sunt pusi acolo ca sa joace jocul, fiecare vrea sa detina suprematia - asta e scopul. Daca vrei sa traiesti fericit pana la adanci batraneti alaturi de vecinii de sistem, te joci spaceville, nu OGame - automat un stil de joc agresiv, si chiar "barbar" nu este criticabil decat din punctul de vedere al prazii, al noobului care pierde si isi gaseste scuze, neputand sa recunoasca ca este depasit.

EEEeee cum mama D-zeului se face ca in totdeauna trebuie sa apari TU sa contrazici ???
    par ca ai fi un " fost " "" coleg """ ... cum zice unu " ZAT " repede tu cu CEAA si cu bata in mana ...tocmai tu te apuci de can-can "als` vyx

Troling. MotanuD

Haideti, totusi, sa va spun si parerea mea despre moartea prematura a univ romanesti: eu cred ca nu tine catusi de putin de viteze, ci de jucatorii (dominanti) care activeaza acolo; povestile cum ca cei cu materie fac si dreg... sunt can-can.

can-can ... MOARTEA acelui univers mAESTRE vyxx , voi ati declansat-o, ia exemplu de pe Draco, Hydra, Leo chiar si Nekkar ...
    nu cred ca este vreun univers mai " Barbar " decat Jupiter...

o poveste !?...

Uneori mai dai cate un spy, nu gasesti nimic treci la urmatorul, azi asa maine asa, dupa 3-4 zile , i-mi vad de treaba si caut o alta tinta, pe care o prind ... o vanez , ii distrug 1-3-n` luni ii prin cc 50% din flota, ... trece ceva vreme , vad acel jucator atacat anterior ca are vointa si se ridica ... ma intreb " sa ma mai duc o data peste el ... sau sa-l las...,

il las din respect ca a avut taria sa continuie "

, ... devenim prieteni mai tarziu, si continuam ca prieteni, in jocul nostru fara a ne mai ataca ...

... cam asta este o poveste nenea vyxx ... lasand, departe orgoliul, orice univers ar avea viata lunga ...

Salut! :object:
    Dupa ce am citit aceste` cateva, toate comentarii , ma bucur sa vad ca aceasta comunitate inca mai respira, pacat este ca sunt aceias jucatori care mai de care ...
    uni mai inimosi alti cu buzunarele foarte adanci...
    In speranta ca INCA NU ESTE prea TARZIU , ce parere ati avea dragi " consumatori " ca acest start de univers sa fie strict cu acea MI din start , fara a da drept de a procura alta timp de minim o saptamana si maxim doua !?!
    Doar asa vom vedea cine joaca ca la carte, si cine alearga infocat pentru locul 1 si " suprematie " - ... cum este Draco de ex. care stationeaza chiar si dupa fuziune...
    Cum este Jupiter, unde o gasca vandalizeaza ce prinde`... cred ca din respect, s-ar spune ...
    Cum este Leo... unde tot universul vaneaza 4 jucatori pentru obrazul suptire aratat ... pe parcurs...

de ce nu se cere o fuziune inainte de a pleca un nou server !? sa fie reanimate intai cele vechi unde multi au bagat deja materie!
    Acolo trebuie facut "parastas" 1-2-5 jucatori vaneaza ce poate din 20-30 care mai supravietuiesc ...

universul ideal care prezinta o adevarata provocare
    2x exonomie
    3x flota
    50% CR -flota
    65% CR -aparare
    SI FARA Materie Intunecata macar 1-2 saptamani , din momentul inregistrarii.
    ( ceva gen cockteil dintre univ. IO si Univ. Jupiter )

aici sa vedem daca ar fi posibila supravietuirea, chiar si cu materie ...

Succes noului UNIVERS, sper sa nu ajunga Jupiter II
    :bye:

Multumesc King Kong
    Am sa incerc in seara asta seara sa mai lucrez la unul ceva mai SF dar nu exagerat,
    editarea nu ii lucru simplu pentru cine nu stie :P eu am avut profesor pe XmediaStudio