Posts by gamblers

    Pleonasm la inceput ai spus ca nu e hof , ca nu 2 kk din flota aparatorului , acum tot tu il certi pe angry ca la 2 kk ce sansa este , pai normal ca de 20 %
    el tia explicat ca la 20 % este hof , acum tot u il iei pe el la trei .
    Si eu am fost certat pe hydra ca nu e hof un atac al meu ca nu 20 % doar din flota aparatorului , nici eu nu am vazut nicaieri in regulament ca trebuie sa fie din flota aparatorului .dar in fine , fiecare cu regulile propri ....
    Ru ambilor

    Felicitari atacator ,Future puteai foarte bine sa iti pui alarma la tel sa sune nu sa te bazezi pe alti , daca era vorba sa iti faca activitate trebuia sa iti dea spy-uri cel de care ai zis , dar inteleg ca vroiai aparare sal cu proba sa vada in caz de esti atacat , pai in cazul asta poate tia trimis proba in aparare sal , dar la ce viteza are proba nu cred ca a fost in aparare sal mai mult de 10-20 de minute , asa ca u nu ai vazut .
    In tot cazul este vina ta daca , vroiai sa lasi momeala intrai la 15 min si dadeai refresh , nu lasai flota jos cu orele pe un univ x4 .
    Ru ca nu e greu , este 4x.

    Nu am fost niciodata de acord cu astfel de lovituri , dar este si vina ta prince cum sa te duci in sal asa cu oricine , daca nu il cunosti bine , sau macar sa aibe o reputatie buna , de cate ori nu am primit invitati de genul si am zis pas , chear si cand am fost invitat de colegi din ally de cele mai multe ori am zis pas , am incredere in foarte putini jucatori , ca asa sa intamplat sa intri uni jucatori in ally si sa imi propuna sa mergem peste nu stiu ce tinta , pana nu cunosc bn pe cineva nu sbor cu el . Si de fel nu sunt fan atacuri sal decat daca e vb de vreo flota mare .
    Au mai fost lovituri de genul si pe hydra si pe draco de cand joc eu .
    Tin sa mai atrag inca o data atentia cum sunt oameni din ogame , de unde acum sunt majoritatea in dezacord cu lovitura , cum mi se pare si normal
    daca era data de un jucator gen eva sau alti de prin noob .
    Ar fi fost pe forum urmatorul refren :
    Pup pup pup , am venit si eu aici pup pup ,geniu extraordinar , superb ,nemaivazut , woow , extra woow cat skill.
    Ru ambilor .


    Edit : byla ai facut ceva asemanator pe draco.

    Felicitari pt lovitura si nr 1 , nu joc pe jupiter dar puteam sa iti dau si eu pontul , joy/citro (zic uni) a scris pe forum unde era subiectul ala cu academia noobilor sau asa ceva , ca se lasa si a lasat flota jos .
    Este posibil sa fi scris si dupa , nu am de unde sa stiu , dar a trecut ceva timp de cand am citit acolo .
    Felicitari inca o data , de ru am inteles ca nu e cazul .
    Asa ca bafta in RL .

    Im mare nu are treaba realul cu virtualul ,Dar tiparul de comportament pe care il arati aici arata o parte a caracterului tau ca om , deci arata si cam ce fel de om esti in realitate .
    Si eu mam gandit de mai multe ori sa ies din jedi din diverse motive, dar nu mias fi atacat fosti colegi .
    In opinia mea sa iesi dintr-o ally si sa ataci fosti colegi ,poate fi motivat doar de un eventual conflict avut cu uni din colegi cat erai in ally dar fiecare face ce vrea.
    Mai este si tiparul ,,jucatorilor pro " cei care stau non stop pe joc dau zeci de hituri pe n' universurii nau pic de viata personala si nu ies din casa decat sa se duca la munca eventual si la magazin maxim , aia isi sparg colegi si cat sunt inca cu ei in ally eventual . Dar pt ei nu am decat mila , ca au facut din jocul asta unicul sop al vieti lor .
    Ru def.

    ERAM, DAR IN EA SUNT SI MULTE FERME PE CARE NU SE POT LASA ASA:rolleyes:

    Mda si unde joc eu in jedi au fost dealungul timpului multi incepatori sau jucatori care nu prea erau asa atenti cu flota si resursele lor , am fost si sunt un pic dezamagit de colegi in cauza , dar asta nu ma facut sa ies din ally si sa ii sparg eu , se gasesc tinte destule si in alte ally , plus ca sa fiu un om cu onoare mi se pare mai presus decat un ,, profit " vitual .
    Sunt curios ce a fi in stare sa faci in viata pt un profit real .

    Felicitari pentru atac byla , am totusi o intrebare sper sa nu fie cu suparare nu joc pe acest univers dar mai urmaresc ce se intampla , cum naiba de ai intrat inapoi in scrubs ,adica a iesit la un moment dat la cateva h o zi dupa ce ai iesit fosti colegi au sarit ca hienele si te-au spart iar acum ai intrat inapoi , eu unul nu as fi vrut sa mai am de aface cu ei niciodata dupa o faza ca aia .
    Aparator dupa ce postezi un atac pe forum e bine sa invingi oboseala si sa faci fs ,ca sigur o sa fi cautat .Ru ...

    Spunea cineva mai sus ca ,contul lui gusty era numai flota neavand mine mai deloc , probabil minele lui gusty se afla pe contul karinei care a avut dealungul timpului o evolutie foarte spectaculoasa in clasament .Crescand mereu fulgerator .
    Sa facut mare tantam la hitul asta si pentru ca gusty era unul din cei care spuneau tot timpul ca nu exista scuze daca pierzi flota , nu conteaza ca poate ai fost tinut peste program (demisionai plecai acasa si salvai flota ) ,a picat netul (spargi usa unui vecin si din nou rezolvi ) el era genul nu exista scuza cu rl orice ti sar intampla trebuie sa fi on cand ajunge flota ,de parca nu ti sar putea intampla nimic care sa iti dea peste cap programul , o singura data lam vazut intelegator cand a fost vorba de prietenul lui pretorul ,doar in cazul ala exceptional se putea sa fi tinut suplimentar la mnk si sa te intorci peste ora de aterizare a flotei.
    Cat despre faza ca nu a fost el pe cont si ca nu a mai intrat de o luna , are planeta cu luna unde a fost spart la un sistem de mine si am vazut de multe ori activitate pe planeta fara sa scoata v-mod ,daca ii fura cineva contul nu cred ca astepta atata timp in vmod si apoi sa il scoata dintr-o data.
    Ma asteptam la un moment dat ca hitul sa fie declarat invalid dupa ce a fost inchis avand in vedere prietenia cu persoane din staff ,care nu mi se pare deloc ok . in cazul ala si eu mias fi sters contul pentru ca nu mai avea nici un rost avand in vedere ca uni ar fi fost protejati de cei din staff in detrimentul altora care ar fi fost dezavantajati.
    ON:gusty succes in rl si pe celelante conturi cand revi esti un jucator bun ,ai fi fost si mai apreciat daca recunosteai ca u ai gresit i se intampla oricui .
    Felicitari pt nou top unu si scz pt roman.