Posts by Don_Crys

    Ideea formei de viață era de a oferii o noua posibilitate de "dezvoltare pe secțiuni"

    Noi cercetări care te ajutau la productie, viteza flotei, consumul acesteia, costuri...etc

    Sper doar ca într-un final sa înțeleagă ca cercetările trebuie sa fie accesibile oricărui jucător, într-un timp mai scurt si dezvoltarea lor sa fie un pic mai greu de făcut și nu invers, la fel cum sunt cercetările de acum.

    Și încă ceva... Kraken și Newtron nu pot fi activate sa reduci timpul clădirilor sau cercetărilor la formele de viata, probabil o sa apară altceva...

    Știam ca o sa fie modificări pe parcurs, dar sa modifici timpii unei clădiri cum ar fi ferma biosferei de la 4-5 minute la peste 23 săptămâni, mi se pare prea exagerat


    Ferma Biosferei

    Nivelul 70

    • Durata productiei: 23w 1d 13h


    Alta clădire, alte modificare exagerate



    Centru de cercetare

    Nivelul 35

    • Durata productiei: 1w 6d 8h
    • Construcție posibilă: necunoscut
    • Energia necesară: 574

    Necesar pentru a îmbunătăți la nivelul 36:

    • 7 miliarde
    • 8 miliarde
    • 3 miliarde


    Clădirea de mai sus se termina înainte de modificare în 50min aproximativ și costurile erau aproximativ de

    100 milioane

    120 milioane

    40 milioane


    Diferența între ce a fost înainte și ce este acum după modificare, este enorma, contul făcut pt a testa noua versiune avea în jur de 3 miliarde puncte, acum după noile calcule, are 64 miliarde puncte pt ca mi s-au păstrat nivelele cladirilor/cercetărilor si s-a făcut calculul în funcție de cât ar fi costat dezvoltarea acestora pt a atinge acele nivele.

    Pt cine nu a vazut cum funcționează noua versiune, nivelul 70 la ferma biosferei este un nivel mic, ținând cont ca nu am ajuns limita populației sa pot debloca toate cercetarile t3.

    Nu știu dacă vor fi deblocate de cineva care își face cont nou în mai puțin de un an.

    Aici este vorba de logica (părerea mea) :se puteau lasa clădirile asa cum au fost, eventual un pic mărit timpul de construcție, sa fie accesibile cercetările mai repede și sa modifice costul și timpii cercetărilor sa fie un pic mai dificil de accesat bonusuri extreme, la fel cum se întâmplă cu cercetările actuale, imaginează-ți ca nu poți cerceta astrofizica doar peste un an de la începutul unui univers, sau alte cercetări mai costisitoare...

    Unele clădiri au fost modificate cât de cât acceptabil, dar la unele este exagerata atât costul cât și timpul de construcție.

    Cred ca s-au făcut schimbări prea mari la noua versiune.

    Diferența între timpii și costul cladirilor/cercetărilor pt noua versiune sunt prea mari.

    Sunt unele valori care au depășit x1000 la terminarea unei clădiri fata de cum erau înainte.

    In alta ordine de idei(oricum nu o sa avem schimbări pe fidis) , dacă tot e zona spam, după câte zile de la înființarea unei alianțe se poate alege clasa acesteia?

    7 zile de când a fost înființată, sau 7 zile de când a întrat ultimul jucător?

    Practic ai 7 zile in care sa iti alegi singur serverul tinta?

    Pe celelalte comunitati pentru cei care au conturile pe serverele tinta, a fost disponibil jocul pe toata durata fuziunii?

    Au fost blocaje? La ce sa ne asteptam?

    La ce sa te aștepți?

    Bagi Vmode si aștepți o fuziune mai buna, între timp mai deschid ăștia de la gf servere noi, sa avem unde juca:beer:

    Dacă dai click pe "x" sa o stingi, dispare.

    Trebuie doar sa treci pe varianta browser, apoi treci înapoi pe varianta mobil și când se schimba interfața, primul lucru care trebuie făcut este sa dai click pe "x".

    Dacă ai dat click pe orice altceva, nu o mai poți stinge, trebuie sa treci înapoi pe varianta browser... bla bla bla.

    La mine a mers.

    Enjoy

    Eu sunt curios daca va mai veni draqula sa pompeze materie si aici, ar fi hilar... nu ?

    Tu ai coșmaruri cu dreaqula, un "medic" ceva... nu ți-ar strica.

    Cat despre univers, este pentru începători, aici pot sa joace liniștiți, cam asa am început mai toți ogame.

    Felicitări pentru mobilizare și atac.

    Probabil are coșmaruri cu pulsar, pe unde joaca împreună, il lasă fără "pene".


    Refacere a ușoară nu și-o merita, mare parte din flota a reușit sa o facă din debrisul furat(destul de mare în momentul acela, când flotele de pe univers erau mult mai mici) , atât de la un atac de-al meu, cât și de la unul de-al pulsarului pe alte ținte.

    Cel puțin flota a ajuns în recuri unde trebuia.

    Bug Versiunea 8.0.0 rc-8


    pacat ca nu a avut cine sa te invete aia 7 ani de acasa



    "fara a avea impresia ca sunteti sabotati expres." unde vezi tu impresia asta...sau unde crezi ca am facut referire la vreun "sabotaj"?

    pur si simplu am readus la cunostinta unele lucruri care au fost spuse acum cateva luni si la care nu s-a remediat nimic

    Și ca fapt divers, ținând cont la cum a mers jocul de câteva luni încoace, în momentul de fata nu se simte nici o schimbare, toate "chestiile" merg la fel de bine,nu se misca mai încet ca de obicei, ba din contra, odată cu suprapunerea chestiilor de la coordonate și trimiterea flotei, parca răspunde mai repede la comenzi, doar ce am trimis câteva expediții și nu mi-a mai apărut "serverul nu răspunde", în concluzie... Merge mai bine ca înainte...