Posts by lucian

    Farm si atat nimic mai mult.
    Dedicat Aliantei.




    Spy and Fly.Aparatorul avea puse expeditii de pe planeta pe vro 4h cand am lansat eu.Ma gandeam ca o sa intre dar nu a fost cazul.
    Spor la refacut si fa fs data viitoare.
    Dedicat Aliantei.


    da bineinteles se poate verifica nu e nici o problema eu am rupt prietenia cu exxon cand a reciclat crul de la ninjaul care mi lam luat la bombonel si el poate confirma asta si el si multi dintre apropiati.
    am rupt atunci prietenia pt ca desi el stia ca derulam pe bombonel mduri si eu si booom, exxon totusi a incercat sa il ninjeze pe booom si a reciclat acel cr cu 49 de secunde inaintea reciclatoarelor mele...si eram prieteni nu am putut sa accept asa ceva nici din partea lui.
    din cauza acelei actiuni a lui exxon de atunci nu am mai vb deloc...
    ah si inainte sa bage el vmode si eu si booom iam dat MD la 2 luni din care una picase si a bagat vmode de atunci nu a mai iesit...
    si domnu byla sa stii ca exxon de cand a jucat pe jupiter nu mia vandut niciodata deut...

    Uite ca am facut si eu primul meu DFW de cand ma stiu ca joc ogame.Teoria o stiam acum a urmat practica.
    Aseara cand am vazut contul lui exxon ca a iesit din vmode iam si zis lui booom ca trebe sa ii dam md insa ma luat somnul si nu am mai avut chef.
    Pana dimineata am observat ca a disparut crul de la planeta lui booom din g5 si tot aseara iam vazut flota si ress acolo lu nenea Acordeon.
    Am vazut ca a fost dat afara din alianta FD exact la revenirea lui muga probabil se pregatea de un alt PUSH de SENZATIE dar se pare ca baiatul a gresit fsul si lam prins furand dupa amiaza iar din crul lui booom sincer am avut si ceva noroc sa vad ca a furat din primul cr si sa pot face altu sa vad exact secundele la al doilea val de reciclare, cel in care era si flota mare.
    As fi vrut sa am zero pierderi sa fie mai frumos dar asta e :)
    Daca nu ma insel cred ca este si primul DFW de pe univers daca totusi nu e primu nu imi sariti in cap.
    Aparator iti urez o refacere usoara si spor cu noul cont poate pe viitor ai mai mult noroc si esti mai atent.
    Dedicat colegilor de alianta si prietenilor de prin bandits cu mesajul spor la crescut baieti ;)



    O sa incep prin a ma lua putin de dracusoru poate trebuie sa iti reamintesc intelegerea noastra privind my 2nd chance?daca ai uitat te rog ia aminte la ticket si o sa vezi ca ai incalcat intelegerea noastra acuma ce ar trebui sa patesti tu?astept pm in leg cu asta.
    De ce nu am postat acest hit?pur si simplu pt ca a fost unul esuat sa zic asa ca ai intrat imediat si ai inceput sa reciclezi insa am reciclat si eu o parte iar profit nu e de 300k cat ai pus acolo ci de 1.5kk minus deut consumat 300k = 1.2kk profit ceea ce e suficient si pt un atac atat de mic...Sunt sigur ca toti avem atacuri esuate dar nah voi tre sa va luati de mine ca nu ma suferiti ca daca le faceti voi e alta poveste.
    Spui ca am stricat contu sau alte baliverne de ale tale dar de ce nu ai spus ca in alea 2 luni pe bucati cumulat am fost aproape o luna in vmode?incepand cu sarbatorile...si weekendurile...si sa nu mai mentionam ca eu nu folosesc materie si mai ales in stilul in care o faci tu era clar ca o sa fiu depasit era doar o problema de timp si nici nu mam zbatut prea tare sa raman acolo sus pt ca nu ala e telul meu.
    Telul meu in jocul asta e sa ma distrez si ieri cand miati dat voi lunile jos si vati luat teapa anului si ca nici nu vati dat seama ce sa intamplat decat dupa o indelungata zi de brain storming si auzite de pe la altii asta nu arata decat cat de tare vam facut la psihic si ca vam dovedit strategic din toate pctele de vedere...mam distrat grozav si am ras de am pocnit la ce mana de poker slaba am avut eu si ce bluff vam tras.
    De obicei eu nu risc in nici un joc decat daca e 100% si toate riscurile ma favorizeaza pe mine desi acela nu mai poate fi numit risc...Insa ce o sa vedeti mai jos o sa radeti cred eu ca mai toti pt ca chiar e amuzant:))
    Muga nu stiu dc zici ca am avut noroc pt ca oricum voi nici nu ati dat md unde aveam flota...ati avut noroc ca am dat eu atacurile alea peste noapte...ca altfel nu vedeati nici ripii aia in lanx acolo in g4...Ah si surpriza(chips) mare surpriza stiam ca o sa se alature voua de acum vro 2-3 luni cand sa lasat el si stiam de 2 zile ca a revenit mai ales dupa spionajele sale...ca cel ce era pe cont inaintea lui nu ma spiona mai deloc...
    O sa explic si celor care nu stiu ce sa intamplat.
    Dracusoru, vyx, muga, zackey, leon, katz, berzelius si bombonel ei sunt protagonistii unii intro masura mai mare altii intro masura mai mica
    per total stiu ca ei au avut pierderi de:


    14 ripi plus 460 de ipmuri si deut consumat cu flotele + recuri mai ales ca vro 2 dintre ei au lansat dintro alta galaxie marindule astfel costul la lansare...Si unii dintre ei au dat IPMuri pe luni fara aparare :))=)) mega funny :))=))
    Eu cand am intrat am inceput sa fac transporturile pe planeta din g4 unde ei urma sa imi ia pe retur 2 valuri de ripi de 85 si 100 la numar.
    Vyx ma atacat sa imi ia din resurse sau sami dea la aparare chiar nu stiu ce a vrut sa faca dar na facut decat sa imi dea o luna de 20% din satelitii mei si flota lui astfel adauganduse inca o pierdere si aicea el nerecicland nimic.


    Atacatorul a castigat batalia! A capturat 154 metal, 60 cristal si 34 deuteriu.
    Atacatorul a pierdut un total de 4.028.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 36.994.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 1.361.000 metal si 1.014.000 cristal.
    Sansa ca o luna sa fie creata este 20 %



    Dupa ce mia dat acest atac vyx a intrat on si booom cu pasarea si mai tarziu predator.
    Booom nu avea nici intrun fel cum sa ajunga la timp cu ripii poate doar cu flota rapida pasarea aceasi poveste si predator aceeasi poveste.
    Apoi booom si pasarea(angry bird) si rev au tinut flotele in aer si ceva deut la sol sa para ca au cheltuit trimitand defend dar pe lanx nu era nimic la planeta poate doar pe luna sa fi trimis ceea ce au crezut si atacatorii mai sus mentionati.Apoi lam pus pe malchonk si pe predator sa vina cu flotele rapide in def pe planeta sa para ca totusi voi fi aparat si sa confirme faptul ca ceilalti au fost pe luna in aparare.Toate bune si frumoase pana in ultimele 2-3 min cand am batut in cuie BLUFFU ca baietii sunt la ninja si ca luna data de vyx va fi sparta.Lam pus pe predator sa dea mesaj lui chips ca sa retraga ca va fi un booom mare sau ceva de gen...nu stiu exact cuvintele lui predator dar intelegeti ideea.Si imediat toti au retras cand eu nu aveam pe nimeni pe luna si chiar daca veneau nu ajungeau sa dea jos luna la timp cu ripii pe langa asta trebuiau destui de multi si nici nu era timp suficient asta e 1 la mana, 2 la mana chiar daca veneau toti acesti prieteni in def fara flota mea iesea profit pt atacatori in cazu in care reciclau tot asta ca sa vedeti ce fel de simuri au facut cei de mai sus...si ce fel de organizare au avut ei...
    Iar cireasa de pe tort e ca la scurt timp dupa presupusul impact muga a vazut flota lui boom la sol si el si ceilalti nu siau dat seama ca nu era nimeni la ninja din cauza ca flota lui booom a ajuns mult prea devreme si in special ripii incat sa fi fost problema ninjaului.Stiu ca nu siau dat seama ca la scurt timp dupa impact muga vorbea cu voyajorul si stiu de la acesta ca ei inca credeau ca era vorba sa fie ninjati si de aia au retras...
    Ceea ce am zis mai sus e doar ce stiu ca a fost in partea noastra poate au mai fost alte chestii si in tabara adversa insa sincer nu ma intereseaza din moment ce vam pacalit mai ceva ca la alba neagra:))
    Si pana la urma vati ales doar cu pierderi ca zici tu dracusorule ca ai satisfactie ca miai dat 3 luni jos pai nu cred ca e deloc asa cum zici pt ca daca era nu te faceai de cacao si puneai acest post si spuneai acele jumatati de adevaruri si daca sufereai nici nu spuneai in postul de pe trade ceea ce ai zis.
    Am postat sa va arat ca nu sunteti atat de destepti si curajosi precum credeti voi si sa va zic ca eu daca eram in locu vostru chiar daca ieseam nasol tot lasam si eu si prietenii mei :))
    Asta cred eu ca este inca o premiera pe ro la modul in care neam jucat cu pisicul acestor oameni :))Pt ca din mom in care miau dat luna din g4 jos trebuiau sa fiu in recurile lor dar niste carti jucate bine la timpul potrivit au avut rezultatul dorit de mine si prietenii mei.
    Le multumesc lui Booom, Predator,Angry Bird, Rev si Malchonka pt ajutorul dat si pt prietenia lor care fara ei nu as fi reusit sa fac ce am facut ieri si anume sa sa ma distrez copios pe seama celor din FD si amicii lor.

    Nimic special spy and fly.
    Dedicat aliantei.


    felicitari de hit dar ca sa stii ceva acesta nu este hof
    atacurile cu ripi ca sa fie considerate hof trebuie sa aibe peste 100 de milioane damage si cr de 20%
    tu aici ai indeplinit doar una din conditii cea de 20% insa conditia tdului nu e indeplinita.
    oricum felicitari de profit e destul de mare pt un atac cu 2 ripi

    Asadar acest hit este un rip atack si din nou cel mai mare de pe jup 585 ripi in total au zburat si de asemenea este retur la o desf retrasa.
    Pe domnu tadeus eu cu booom il stim de mult ca facea fs f lung dar nu aveam suficienti ripi sa ajungem la ress daca il atacam pe atunci asa ca am mai asteptat sa faca si baietii cativa.
    Acum 4 zile mam pus sa il urmaresc am obs pe decursu a 3 zile ca retragea flota la o anumita ora iar aseara foarte lejer mam pus la ora resp sa lanxez pana retrage asa a si facut am calculat returul iam chemat pe baieti iar restul este jos.
    Aparatorul a fost foarte nedumerit de cum am reusit si mai ales cum am facut slow la flota in ultimele min la timpul care trebuia.Iam explicat ce si cum iam explicat sasi foloseasca si lunile a inteles si pe viitor va face fs coresp.Deci ii urez un sincer glotr si spor pe viitor.
    Dedicat aliantelor din care facem parte toti si prietenilor nostri.



    Atacator blondu


    RIP......................................... 250



    Atacator Booom


    RIP......................................... 159



    Atacator PREDATOR


    RIP.......................................... 56



    Atacator Angry Bird


    RIP.......................................... 22



    Atacator Rev


    RIP.......................................... 97



    Atacator Rev


    RIP........................................... 1



    -= V S =-


    Aparator tadeus


    Transportor mic............................. 600
    Transportor mare.......................... 9.200
    Vanator usor.............................. 1.220
    Vanator greu................................ 600
    Crucisator................................... 50
    Battleship.................................. 620
    Reciclator.................................. 136
    Probe de spionaj............................. 11
    Bombardier................................... 10
    Satelit solar............................... 600
    Distrugator.................................. 20
    RIP........................................... 1
    Interceptor................................. 110
    Lansator de Rachete..................... 171.000
    Laser usor................................ 3.000
    Laser greu................................ 3.200
    .......................................... 2.500
    Tun magnetic................................ 500
    Turela cu plasma.......................... 1.000
    Scut planetar mare............................ 1
    Scut planetar mic............................. 1



    - dupa lupta -




    Atacator blondu
    RIP................... 250 .........(pierdute: 0)



    Atacator Booom
    RIP................... 159 .........(pierdute: 0)



    Atacator PREDATOR
    RIP.................... 56 .........(pierdute: 0)



    Atacator Angry Bird
    RIP.................... 22 .........(pierdute: 0)



    Atacator Rev
    RIP.................... 97 .........(pierdute: 0)



    Atacator Rev
    RIP..................... 1 .........(pierdute: 0)


    Aparator tadeus
    Transportor mic......... 0 .......(pierdute: 600)
    Transportor mare........ 0 .....(pierdute: 9.200)
    Vanator usor............ 0 .....(pierdute: 1.220)
    Vanator greu............ 0 .......(pierdute: 600)
    Crucisator.............. 0 ........(pierdute: 50)
    Battleship.............. 0 .......(pierdute: 620)
    Reciclator.............. 0 .......(pierdute: 136)
    Probe de spionaj........ 0 ........(pierdute: 11)
    Bombardier.............. 0 ........(pierdute: 10)
    Satelit solar........... 0 .......(pierdute: 600)
    Distrugator............. 0 ........(pierdute: 20)
    RIP..................... 0 .........(pierdute: 1)
    Interceptor............. 0 .......(pierdute: 110)
    Lansator de Rachete..... 0 ...(pierdute: 171.000)
    Laser usor.............. 0 .....(pierdute: 3.000)
    Laser greu.............. 0 .....(pierdute: 3.200)
    ........................ 0 .....(pierdute: 2.500)
    Tun magnetic............ 0 .......(pierdute: 500)
    Turela cu plasma........ 0 .....(pierdute: 1.000)
    Scut planetar mare...... 0 .........(pierdute: 1)
    Scut planetar mic....... 0 .........(pierdute: 1)



    Aparator tadeus distrus.


    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat:
    14.057.501 metal 0 cristal, si 25.599.616 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 0 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 789.259.000 unitati.

    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 51.960.000 metal si 40.673.500 cristal.




    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 132.290.617
    Atacatorul a pierdut un total de 0
    Aparatorul a pierdut un total de 789.259.000
    Total Damage: 789.259.000


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    0...................66.017.501..........66.017.501
    0...................40.673.500..........40.673.500
    0...................25.599.616..........25.599.616
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................132.290.617


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    520.680.000..................0........-520.680.000
    142.307.000..................0........-142.307.000
    33.772.000...................0.........-33.772.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-696.759.000

    felicitari de hit sa stii ca eu unul citesc tot ce scrie un jucator indiferent de rankul sau sau de statutul sau in joc sau pe forum.
    daca altii nu vor sa faca la fel e probl lor ideea e ca tu sa faci lucrurile cum iti place tie si sa te simti bine jucand astfel ;)
    felicitari de profit si de perseverenta care sa stii ca intotdeauna da roade.

    pai nu e vina mea ca top 10 nu e actualizat muga...eu cand postez un hit daca e suficient de mare ma uit la top10 daca nu e atunci asa o fi nu verific seciunea hof ca daca postam un hof stiam ca nu e top 10...dar asa...
    urmatoarele comentarii le voi da in pm ca nu imi place sa fac post hunt ca unii...

    gamblers sa stii ca iam explicat de mai multe ori ce si cum e genul de om care face cel taie capu si nu intelege binenteles niciodata nu mia dat reply inapoi...
    future esti total pe langa baiatul asta chiar nu are cum sa ma enerveze ca fs nu stie sa faca corespunzator poate o sa invete acum ca sia facut mai multe luni in sistem cine stie...apoi ca facea fs cum zici tu pe deploy si ca nu il prind iar esti pe langa ca nu despre el era vb acum cateva zile cand sa adus vb cu fsul lung pe deploy,el facea pe colonizare/reciclare de pe luna.Acum cateva zile ia dat jos luna nenea booom si cand lansase boom mdurile ripii mei nu erau acasa apoi cand mam trezit la md era prea tarziu sa ii lansez ca dupa md flota ii venea prea rpd ca sa pot trimite eu ripii puteam sa mergem si cu flotele rapide dar nu merita profitul de 20-30kk la tdul care avea sa iasa si la cei 2 ripi pierduti de boom pe md.Asa ca am dat ieri deploy la ripi ca stiam ca seara face nanica cu o particica de flota...Cat despre flota lui mare ca a pierduto nu stiu ce sa zic cand lai fi spart tu chiar numi pot da seama nu lam vazut sa scada la pctele militare...probabil spui povesti probabil iai prins o parte din flota si crezi cai toata dar mai are fltoa credema...
    The story e un top 10 care nu stiam ca o sa fie credeam ca e avansat...asta e pt palmares sa fie atunci nu?daca e top 10 dc sa nu il postez...

    Chiar nu inteleg de ce aparatorul se incapataneaza sa tot lase nave la sol...Am lansat ieri pe el si intrase on a vazut ca am lansat de la 1 sistem departare dar cand sa culcat din nou a lasat nave la sol...
    Am reusit sa ii dau si un al doilea val reusind sa mai marisc putin profitul insa nu deajuns pt un top 10...dar asta e...
    Dedicat Pidky avansatul solo nr 30.