Posts by hyacintus

    Merita sa postez pentru fostul meu coleg de alianta care m-a lasat fara flota pe Capella
    Rechinas esti obisnuit sa fii si in dreapta si in stanga, e bine ca mergi mai departe
    De asta e frumos jocul asta, mai devreme sau mai tarziu planetele se aliniaza pentru toata lumea
    Am vazut de dimineata cutremurul din clasament si am asteptat topicul :saint:
    Felicitari atacatorului!
    Sharky refacere usoara! Sincer! Indiferent de ce a fost odata!

    ON vreau sa le multumesc celor care au contribuit la reusita acestei lovituri va doresc multe realizari in viitor, mai ales in RL, fiindca e tot de conteaza



    OFF TOPIC - Cu unii codul genetic a fost mai generos, altii trebuie sa isi dobandeasca experienta pierzand ceva... S-a dovedit inca o data ca nimic nu ramane neplatit, oricat ar fi de ingamfat, miraculos, deosebit, imperial, lord, papa, rege, indestructibil respectivul
    Sharky cat mai e ajutorul social prin Marea Britanie? pt ca acum mi-e greu sa cred ca esti student acolo dupa formularea asta lingvistica
    [quote='Sharky','index.php?page=Thread&postID=419376#post419376'][size=12]GENTLEMANS game, ggwp etc.

    Squaker


    am zis eu ca e vina lui Sharky? e vina mea si nici macar nu imi pasa oricum, la ce animatie e pe univers nu aveam o supermotivatie sa joc, pur si simplu faceam RIPuri din inertie


    am facut fs pt ca flota mea fara RIPuri putea fi sparta si de altii din afara n00b, nu doar de Sharky


    am lansat atacul pe 80% pt ca era la ora 7 dimineata : Control Flota Raport de Lupta [1:220:4] (D: 408.864.500, A: 0) 08.11.2013 07:01:15
    la viteza 100% atacul ar fi fost la 5 dimineata si nu vroiam sa pierd 2 ore de somn pt ogame


    de plimbat jucariile le-am plimbat pe unde au vrut muschii mei in conditiile in care cei din n00b fusesera colegii mei si ramaseseram in relatii foarte bune


    e clar ca acest atac nu prea intra nici in TOP 10 Josnicie, sunt altele muuuult mai "spectaculoase" , iar eu am stiut ca joc ogame si ca sa inteleaga toata lumea nu ma deranjeaza ca am ramas RIPuri, de fapt ce am pierdut? ca e un joc pe computer
    ceea ce mi se pare mie corect e sa postez contextul pt ca pupincuristii de ocazie de pe forum sa vada ce "caractere" deosebite avem in zona


    restul flotelor din n00b probabil vor urma...

    "Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma apar singur"


    am asteptat sa postezi sa vad ce motiv penibil vei gasi pt a-ti justifica atacul


    cum sa te gandesti vreodata ca un frate te-ar putea vinde? cum sa crezi ca eu m-as fi putut alia impotriva ta cu"flotele dusmane" cand eu am tras pt n00b mai mult decat ai tras tu?


    am avut demult semnale ca te doare tare de tot ca mai exista o flota pe Capella mai greu de facut, fii sincer si recunoaste ca RIPii mei te-au deranjat pt ca erau un obstacol in calea zeificarii tale pe Capella
    recunoaste ca ai fost in lista mea de prieteni ani de zile dupa ce am iesit din n00b si te-am scos in momentul rafuielii cu Papy pt a nu fi o problema in privinta tradarii timpilor ON/OFF
    daca e sa te apreciez pt ceva e doar faptul ca din nimicnicia ta ai avut o farama de umanitate sa iti schimbi nickul , adica la MD erai MotanuD si la atacul care a venit dupa cateva ore erai Sharky
    Sharky nici nu poti sa stii cat de mic poti sa fii!
    @Marius: organismele superioare sunt cele care au coloana vertebrala
    ca sa inteleaga toata lumea dimineata cand am vazut ca am luna sparta Marius era in lista mea de prieteni , dupa-masa era participant la atac,
    la vreo 30 de minute dupa atac, fiind in drum spre casa l-am sunat pe Marius la telefon sa il intreb pe ce loc sunt si nu mi-a raspuns, asa ca mi-am sunat sotia sa o rog sa se logheze pe cont sa imi spuna noutatille si prima informatie a fost ca Marius m-a sters din lista de prieteni si m-a atacat
    Moartea : ma asteptam la mai mult de la tine, adica mai bine sa te abtii decat sa bati campii, tocmai tu care ai simtit pe pielea ta ca e bine sa ai un prieten care NU te ataca,
    Vreau sa le multumesc celor care au dovedit caracter in aceasta situatie si anume Draqshorului, in primul rand(imi scot palaria in fata ta) lui Razvan si Pretorului


    Despre viitorul meu pe Capella, in principiu e clar ca ce am avut nu voi mai reconstrui...

    mi-a placut aia cu multi jucatori din germania nu stiu ca exista servere romanesti si cealalta cu Ogame.ro nu e foarte popular in germania :))))))
    pai nici ogame.de nu e popular in Romania


    in rest felicitari pt raport, din pacate programul nu imi permite un 4x, chiar daca imi facusem un plan "demential" sa joc "testos" pe Jupiter :)
    singurul regret e ca Moonspell a renuntat la Capella pt acest nou univers
    Mult succes tuturor jucatorilor si daca tot sunt atatia straini era frumos sa fie si o alianta de turci ca si aia stiu sa joace
    Later edit: jucatorii mei favoriti de ogame sunt americanii, prietenii stiu de ce :))))

    saracul copil , ba fratzilor eu chiar cred ca este bolnav , se numeste MITOMANIE, dar acuma pe bune , CINE D-ZEU IL PUTEA CREDE PE DEMENT ? eu am avut ghinionul de a-l ajuta putin pe capella cand sa apucat de joc. Dupa ce am observat ca este sarit de pe axa am incercat sa intrerup comunicarea cu el . Una peste alta poate este chiar simpatic .... auzi " ce vina am eu ca voi m-ati crezut" ....... doamne fereste !!! oare ce se va intampla cu el pe la 30 35 de ani ?


    Viitor de aur tara noastra are...


    Gustere felicitari pt interviu de la mine ai nota 10 cu *
    Subiectul foarte interesant, din pacate pacientul are probleme grave... de toate felurile

    felicitari pt interviu singurul meu regret este ca nu am reusit sa il fac eu, insa l-am prins pe Voyager intr-o perioada in care discutiile alunecau mai mult spre betoane si ciment decat despre nave si atacuri
    despre Voyager numai de bine, dupa parerea mea unul dintre cei mai calculati jucatori, ma bucur ca am jucat impreuna si am ramas intr-o relatie foarte buna dincolo de ogame
    Mult succes Voyager in RL si bafta cu "cetateana"

    chestia e buna doar pt cei care au fost banati pe ip
    in rest e apa de ploaie


    de ex:
    inainte de contul actual am avut un alt cont Sheva care dupa o perioada am vorbit cu un operator sa imi schimbe numele in 73u5, numai ca la o luna dupa ce mi la schimbat ma banat pt multi acount ceea ce era total gresit
    bineinteles ca am cerut explicatii doar ca tupa vreo 20 de tikete sau gasit sa imi dea explicatia "multi account" si cam asta a fost toata explicatia lor.


    acuma cu ce ma ajuta pe mine ca imi debaneaza vechiul cont?


    ca sa fac o gluma, dupa ce postezi o lovitura poti intra rapid pe al doilea cont si vei fi primul care te felicita :)


    ON: ideea eu zic ca nu e rea, e pacat ca a durat atata timp pana sa se gandeasca cineva ca fara oameni forumul nu exista
    si eu am luat avertismente si imi dau seama ca exista momente cand iti iesi din fire si scrii ceva iar daca peste o luna privesti postarea iti dai seama singur ca nu era potrivita
    poate ca o pauza fortata de 10-15 zile e mai buna decat un ban permanent


    P.S. ca tot a adus vorba un coleg intr-o postare anterioara ce se va intampla cu TOP 10 Capella? Lovitura Strumfu&Citro va fi luata in considerare? sau va ramane in arhiva cu praful pe ea?

    Rank 9 - Age
    Un jucator francez care si-a facut aparitia in top 10 de curand, el ocupa locul 4 la economie si deabea asteapta sa ajunga pe podium. Se zvoneste ca el si Sharky are avea o relatie, dar nu s-a dovedit nimic inca.


    La Radio Erevan un ascultator intreaba:"E adevarat ca se poate face dragoste la distanta?"
    Raspunsul:"Bineinteles, daca distanta este mai mica decat lungimea organului"


    ON: Te felicit pt raport, ma bucur ca cineva a adus si Capella in prim-plan, dupa parerea mea e un server interesant care are inca sare si piper
    Astept si eu primul razboi de pe Capella cat am stat in Phoenix am insistat pt un razboi, le-am spus colegilor ca pot face istorie, sa fie prima alianta care castiga un razboi pe Capella
    Ar mai fi fost multe lucruri de spus, e clar ca istoria contului Voyager merita o poveste intreaga, la fel si Marea Schisma(ruptura dintre Noon si Paladin)
    Ma bucur ca sunt singurul jucator care a fost in cele mai importante 3 aliante de pe capella si pot spune cu mana pe inima ca am gasit oameni extraordinari in toate 3

    nu am vrut sa postez pana nu am vazut pozitia lui Andrei
    pt ca in acest caz e mai important cine a pierdut decat cine a castigat o sa incep cu Andrei, mult succes in tot ce ai de facut de azi incolo, e clar ca RL e muuuuult mai importanta decat un joc unde pierdem timpul...


    atacatorilor felicitari, cu un asterisc pt Wanted, daca aveai o intelegere nu o mai da dupa cires ca daca nu erai tu, ca daca nu te chema Overbite...
    eu mai joc doar pe Capella si pot sa spun ca s-a intamplat nu o data sa ma intrebe actualii colegi de alianta daca ma duc la un ACS pe cineva si am refuzat intotdeauna cand era vorba de cineva care mi-a fost coleg sau m-a ajutat vreodata cu ceva...
    Insa pot sa si inteleg mirajul unui NOU NUMAR 1 , nu ti se ofera asa o ocazie in fiecare zi

    Neasteptat de bun raport,demn de toata lauda ! Bravo Gusty,un inceput promitator,sper sa continui.
    O singura paranteza:


    Cred ca de fapt ai vrut sa spui "eficienta".


    tinand cont ca unii beau cerveza in loc de bere e de inteles.
    si mie mi se pare raportul excelent, are informatie, cursivitate, a stiut sa ne transpuna in respectivul univers si pe cei care nu jucam acolo