Posts by CatalynCN

    Salutare!

    Cand alegi relocare pentru o planeta, daca ea are 303 campuri acum, i se pastreaza campurile dupa ce ajunge la noua pozitie?

    Ce altceva i se mai modifica dupa relocare?


    Am inteles ca o poti muta spre exemplu daca ea este pe pozitia 8, o poti muta intr-un interval in galaxie 3-12 sau similar.


    Si inca o intrebare mica. Daca ai duce Nanitii la nivelul 8, poti distruge Uzina de Roboti la 0 sa faci rost de campuri suplimentare?

    Ca sugestie, atata timp cat cel care ataca este mai slab clasat, nici nu ar trebui sa se bage in seama faptul ca ataca pe altcineva si nu il lasa sa se dezvolte.

    Atata timp cat ai mai multe puncte, ai mai multe resurse si te descurci mult mai bine, ce iti poate face unul mai slab clasat?

    Si ma refer la diferenta de cel putin 5-10 locuri.


    Pana la urma, oricat de suparat ar fi un jucator pe tine pe acest joc, nu o sa continue sa te atace la nesfarsit. Se plictiseste la un moment dat.

    Poate doar sa il superi constant cu mesaje aiurea sau sa il deranjezi la o anumita perioada de timp.

    Daca iti cauti "activitate" pe joc, ti-o obtii usor.

    Daca esti calm si iti vezi de treaba, se satura si acel jucator sa te tot atace si sa il ignori :)

    Am intampinat probleme de genul dar acum 2 zile, pe Vodafone si UPC.

    Voiam sa trimit un atac sau sa transport ceva ... ramanea blocata fereastra si trebuia sa reiau.

    Plus ca eram deconectat la 10-15 minute. Eram scos la Lobby.

    Momentan se misca ok, si-a revenit de la sine cred.

    Salutare!

    Pe un server ca Fidis, atacurile cu rachete interplanetare se contorizeaza cu atacuri normale cu flota sau MD-urile?

    Gen sa ii distrugi cuiva apararile din 4 atacuri x 80 IPM-uri intr-un atac, apoi sa il mai ataci de 4 ori pentru resursele de pe planeta cu flota.

    Influenteaza cu ceva viteza serverului Fidis nr de atacuri maxim permis?

    Eu am consumat 20k materie pe injumatatiri si finalizari de upgrade si downgrade la depozite ca intr un final, sa imi completeze task ul dupa 2 incercari cu krakeni de bronz.

    Pe langa task ul de ieri cu distrugerea a 50 de lansatoare intr o batalie, pe care am completat o de 2 ori si tot nu am primit punctele pe ea..dar e bine asa :))

    Conteaza cladirea de ai finalizat-o cu 2xKraken de Bronz?

    Cat a redus din constructia cladirii. Aia reducand cu 1 ora durata constructiei dintr-un total de cat?

    La o cladire in constructie? Sau la flota in constructie?

    Citisem la un video pe YouTube ca cineva a dat sa 100 de vanatori usori, apoi cand mai erau 50 i-a finalizat cu Materie Intunecata.

    Sunt multi care nu reusesc sa faca misiunea asta ...

    De la: Control Flota

    O flotă fugară a lăsat în urmă un articol în speranţa că ne va distrage atenţia şi ei vor putea să scape

    KRAKEN de Bronz a fost adăugat la inventar.

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    De la: Control Flota
    O flotă fugară a lăsat în urmă un articol în speranţa că ne va distrage atenţia şi ei vor putea să scape

    Potenţiator de argint pentru producţia de Metal a fost adăugat la inventar.

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    De la: Control Flota
    Flota noastră a găsit un artefact valoros

    DETROID de Bronz a fost adăugat la inventar.

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    De la: Control Flota
    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.

    Metal 2.100.000 au fost capturate

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Asta ca si Colectionar. Mi se par ok, avand in vedere ca sunt un plus pe langa bonusurile date de clasa.

    Foarte rar am pierdut flota in gauri negre, maxim 1 data pe luna, la 12-16 expeditii la 24 de ore

    O sa fiu si eu prezent!


    Sper sa fie cel putin 4xE si 3xF, sa avem timp sa facem de toate si sa ne aducem aminte de OGame cum era el acum cativa ani :)


    Este o idee buna sa fie fara MI! Aici o sa se vada jucatorii buni!

    Nu prea inteleg de ce atata panica. Or sa se rezolve problemele aparute si presimt ca or sa faca update si la AGO. Totul o sa revina cat de cat la normal. In plus o sa va obisnuiti.


    Ce nu am inteles eu, cum sterg mesajele alea din Chat?
    Am doar Anulare prietenie, Mai multe optiuni ... si nici un Sterge sau un buton ceva. In plus, imi apar in bara de jos toate persoanele cu care am vorbit, desi le inchid de la X.

    Bun venit versiunii 6.0!
    AGO-ul merge, sper ca in totalitate. Momentan nu am descoperit nicio problema la el.


    Cel mai mult la versiunea asta ma bucura chat-ul intre jucatori. Este cea mai buna implementare de pana acum! ^^