Posts by Nevers

    Mac bafta in tot ceea ce doresti sa faci...
    Retragerea este un pas firesc in acest joc ce consuma mult prea mult timp. Unii au revenit, altii nu. Tu decizi ce vrei mai departe.
    Nu te-am cunoscut poate asa bine dar am ramas cu o impresie buna despre tine... Sper ca o sa ne mai reintalnim.
    Bafta inca odata!

    In sfarsit caracteristici MARI si la propriu si la figurat pe .ro.
    Minerii, daca sunt activi o sa aibe rolul lor. Si fleeterii depind de ei. Intr.o mai mare masura sau mai mica dar da, sunt de parere la un moment dat, mai devreme sau mai tarziu nu exista fleeter care sa nu fi dep8ns de deutul unui miner. :)
    Si un fleeter care se respecta isi apara furnizorul :D
    Singurii care nu.si au rostul aici sunt testosii. :)))

    Excelenta lovitura.... desi previzibila pana la urma. Asa sfarsesc cei care nu.si salveaza flota cand sunt off. Nici atunci nu poti fi sigur 100% dar macar stii ca ti.ai luat masuri de siguranta....
    Felicitari celor doi atacatori si refacere usoara aparatorului desi nu cred ca mai revine dupa ce a ramas fara flota. Poate pe un alt cont.
    @ edit: Frumos cadou ti.ai tras kelly :). La multi ani inca odata, prietene! Ma bucur ca te.am cunoscut si am jucat alaturi de tine...

    Ma simt fara chef dupa meciul cu Elvetia. Daca dupa meciul pierdut cu Franta aveam totusi senzatia ca am aratat ceva, ca outem sa ne calificam, acest egal mi.a lasag un gust amar.
    In primul rand tactica lui Iordanescu a fost mizerabila! Chipciu a confirmat... dar Prepelita nu avea ce sa caute si daca totusi a inceput cu el... cum sa tii pe banca jucatori ca Sanmartean sau Stanciu si sa continui cu Prepelita? Cred ca a fot unul dintre motive. Apoi echipa a jucat foarte slab. Ne.am aparat de parca juca o echipa de din C de la noi cu una dintre primele 2 din prima liga. Au j7cat la relanti din min1 pana in 93... nu au avut nerv, nu au insistat nici dupa ce au egalat... jucau de parca Romania conducea cu 3-0.
    Nici nu ma vreau sa ma gandesc la meciul cu Albania. Am ajuns la mana rezultatelor di nou. Elvetia sa piarda si noi sa castigam. Obligatoriu.
    Sau mai este varianta ca in aceasta seara Franta sa piarda sau sa faca egal si atunci o sa joace la modul cel mai serios contra Elvetiei...
    Doamne da.i minte lui Iordanescu si mai multa luciditate si agresivitate jucatorilor.
    @ Daca dupa meciul cu Franta am zis ca am fi meritat egalul.. acum Elvetia merita victoria. Nu ca au fi jucat ei extraordinar... dar noi am jucat execrabil...
    @scuz3 pentru scris... nu ma inteleg asa bine cu forumul de pe telefon :)

    Hei, hei. Lasati micile rautati...
    Raport excelent facut, foarte detaliat. Bravo Gusty!
    @

    Gusty wrote:

    Un enigmatic jucător, un enigmatic povestitor, o enigmatică persoană


    Enigmatic este cuvantul cheie in descrierea mea :))

    Abdulah nici eu nu-s prieten cu citro dar nu murdari aceasta batalie frumoasa, aceasta lupta extraordinara cu astfel de cuvinte. Nu dovedesti decat faptul ca esti mai jos decat oricine a postat in acest topic.
    Lasati faptele sa vorbeasca, rezumati-va la felicitari sau simple critici... Jocul asta, staff-ul si oamenii de pe forum merita mai mult decat murdariile aruncate fara a gandi mai inainte.
    Inca odata vreau sa felicit sincer toti participantii la lupta. Bafta tuturor orice alegeti sa faceti de acum incolo....

    O idee buna (pentru a impidica jucatorii sa paraseasca jocul) dar care este doar o idee. Ea poate fi imbunatatita si probabil asa o sa fie dupa testari in diferite universuri.


    citro wrote:

    Poate ca jucator nu am lasat prea interesante urme in ogamul romanesc sau de aiurea de pe unde am jucat


    Avand o perioada atat de mare in ogame.ro este imposibil sa nu lasi urme. Mai mari sau mai mici.
    Sa stii ca in pofida divergentelor ce le-am avut te-am considerat mai mult decat un simplu ogamer... in sensul bun al cuvantului desi (parerea mea) ai tu un fel mai ciudat de a impune un anumit punct de vedere :).

    Stiu din experienta ca intr-un astfel de caz nu exista cuvinte suficiente pentru a descrie sentimentele ce le simtim. Pentru cei ce l-au cunoscut nu raman decat amintirile. Astfel el n'o sa fie uitat niciodata.
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

    Sincere felicitari, atat staff-ului pentru alegerea facuta cat si lui Gusty. Merita! Munca depusa de el vorbeste de la sine...

    Si... Nevers, nu sunt "ceva" chiar asa rar.


    Lasa, lasa... sa zicem 10 pe univers, cu generozitate si sa fie cifra rotunda :) La mii de jucatori cati erau inainte ori chiar si acum ... sute si tot "rare" sunt :))))
    Oricum in orice joc prezenta fetelor a fost binevenita. Au darul de a da un aer dragut, misterios... si apoi in prezenta unei fete vorbele grele, jignirile etc se reduc sau dispar. Ma rog, asa ar fi frumos :)


    @ imi aduc aminte de elektre din fosta alianta de pe u2. O doamna deosebita care stia jocul mai bine decat multi "barbati" :D
    Sa nu va lasati fetelor! :)

    Cred ca "enervat" este un pic cam mult spus... Duel, asa cum bine ai precizat, este mult mai potrivit. Ai fost un adversar pe forum, cel putin cam asa am privit eu lucrurile. Nu am injurat si nici nu am jignit pe nimeni aici, tu insa o mai faceai din cand in cand, sareai calul uneori asa ca erai la fel de implicat in acest mediu virtual. Dovada ca si acum, dupa atatia ani, esti inca aici. Cat despre faptul ca nu fac distinctie intre mediul virtual si real aici fiecare cu punctul lui de vedere. Imi place sa ma implic si intradevar pun suflet in ceea ce fac. Mediul virtual implica socializare cu oameni reali, nu cu programe, papusi sau roboti.
    Mi-a facut placere aventura de pe u2 si ogame.ro unde am intalnit tot felul de oameni, oameni mai mult sau mai putin deosebiti atat in alianta mea cat si in cele adverse.
    Tin sa multumesc tuturor celor pe care i-am cunoscut in lumea ogame-ului si de la care am avut de invatat atat lucruri bune cat si rele.
    Multumesc de asemenea si celor ce m-au felicitat aici cat si celor ce m-au criticat..... Criticile isi au si ele partea lor buna, asta daca bineinteles stii ce sa alegi din ele. :D
    @edit: pt tine dragul meu fost adversar citro am cautat si am gasit asta: Nevers este.

    Sincer nu ma asteptam la un interviu din partea ogame.ro. Chiar sunt onorat fiindca daca ne uitam in "lista" sunt doar jucatori ce si-au pus amprenta intr-un fel sau altul pe diferite universuri sau chiar pe ogame.ro. Oricum, multumesc! Atat lui Gusty si celorlati din staff ce s-au gandit la mine cat si celor ce au citit "prologurile" ce le postam pe la unele batalii... si sper sa-i mai incant. Pur si simplu rapoartele de lupta mi se pareau cam seci prezentatae.... rar cand unii explicau, povesteau cum au gasit si lovit tinta. Cred ca initial am facut-o tocmai ca sa iesim din "rutina" apoi vazand ca are priza, am continuat :))
    Probabil mai erau multe de spus sau impartasit si mult mai multi prieteni alaturi de care am jucat si pe care ii rog sa nu se supere ca i-am omis. Imi voi aminti intotdeauna cu placere de ei.... ogame este un joc special si o comunitate speciala. :)


    Gusty ti-am dat numai link-uri de pe u2... uite aici si de pe elektra:
    viplx[Pirates]&malasorte[Pirates]&porcmort[Pirates]&Nevers[Pirates]&warstyle[Pirates] -vs- Goodwil[SGC] ~(TP: 29,56 M)
    ice[NoSk!LL] -vs- Nevers[Pirates] ~(TP: 8,78 M)

    Probabil cu faza ca-i totusi ACS s-a incercat "pacalirea" unor jucatori.... oricum lipsa de profesionalism din partea GameForge.
    @ gusty ogame-ul in general este cam mort. Nu se promoveaza cum trebuie si in plus l-au facut foarte.... foarte comercial. Nu bagi bani joci doar asa ca sa te afli in treaba.... nu prea poti emite pretentii... in special pe NON-ACS.....