Posts by Disabled

    Dupa ce am aruncat o privire la fiecare univers in parte, am tras concluzia ca doar ganimed si hyperion ( fiind nou ) mai au 10+ playeri care mai urca puncte in clasament. Ceea ce ma face sa cred ca doar un univers cu o viteza catusi de redusa, dar cu o economie mare ( x6+ min ) ar putea tenta jucatorii sa mai activeze; aici ma refer strict la Ganimed.

    So, propun ca si pe Hyperion sa se creasca economia, chiar daca este univers nou, altfel se va alege praful. Am mai ramas 5 jucatori care intram zilnic, se sterg/abandoneaza conturi in mod haotic.

    Veniti cu o economie de minim x6-x7, altfel vom avea aceeasi soarta ca si celelalte uni. Sunt indreptatit sa cred ca nici o fuziune nu ar schimba ceva, poate doar un univers nou cu caracteristici asemanatoare celor de pe Ganimed, viteza 1-3, economie 7-8.

    +1

    nu vrei sa se vada si flota in zbor ? am luat un playstation 5 cu jocul 0game

    Adica ce doresti sa spui?

    Ca am exagerat in ce am spus mai sus?

    Este o parere personala, in care daca s.ar implica cineva, ar facea jocul mai "cu viața":lol:

    la sigur e nevoie si de susținerea jucătorilor de pretutindeni, putem la nivel nostru să distribuim coleglor/proietenilor nostri pagina oficială de pe facebook și canalul youtube:

    - https://www.facebook.com/OGame

    - https://www.youtube.com/channel/UC_-ztPBowfj7ElVQ13XPdwA

    Da, este nevoie si de sustinerea celorlalti jucători rămași, eu am incercat cu niste prieteni de ai mei, dar... Altii nu pot intelege jocul, si pe altii cu o gura mai mare, nu as c-am vrea sa le sugerez jocul, poate ei ar învăța, dar gura lor nu s-ar c-am comporta frumos cu alții, si as strica un pic comunitate prin trb aceasa.

    Eu vreau opusul, sa putem socializa mai multi si sa fie jocul mai activ si competitiv.:fie:

    In Romania trebuie neaparat facut o promovare la joc.

    Mai nimeni nu se mai joaca acest joc in romania.

    Maximul de jucatori on pe zi in acelasi timp sunt de 9-10

    Restul, 0-3

    Un promo prin diferite platforme cu diferite sponsorizari, sunt aproape sigur ca vor ajuta.

    Alta este sa fim 4-5on într-o alianta, alti 3-4 in alta, si uneori 1-2 fara alianta.

    Daca am fii fost macar 40-50 on simultan ar fii mult mai competitiv jocul ( si cu surse de venit mai mare ;) k)

    Acum, in general, MAX, exista lupta intre doua aliante diferite.

    Alianta castigatoare va pune stapanire pe server.

    Restul nu vor mai avea nici o sansa, vor fii farmati.

    Daca eram 50, automat erau mai multe aliante cu mai mult jucatorii in acesea.

    Mai comunicativ, competitiv si activ jocul.

    Garantez ca in 2-3 ani, jocul va murii definitiv in romania.

    Daca alianta TOP 2, va sparge alianta TOP1, nu se va incheia severul. Se vor putea alte 3-4-5 aliante pe cea de pe TOP 1.

    Si inca va mai fii ceva de facut ;)

    Decat sa intram odata la 3-4h, mai activ ar fii odata la 20-30min.

    Cum am facut sugestia de mai devreme, jocul ar putea fii mai placut de jucat pt diverși oameni, si un link al unui tutorial in romana pentru noii jucatori (un link de preferat)

    Alta este de a citii Ghidul OGame, alta este de a vedea exact cum se aplica, cum arata si la ce se foloseste lucrul respectiv.

    :thumbsup::gamer:

    Cum formarea lunii are un filmulet de cateva secunde, si un sunet de asemenea.

    Ai fii mai frumos ca de exemplu, la construirea unor nave, in meniul "Santier Naval" inloc de acea poza care se updateaza de fiecare sezon de anotimp.

    S-ar putea implementa un GIF sau un video cu robotii din "Uzina de roboti" construind de ex: Vanatorii usori trecuti in listă, unul cate unul.

    Sau la teleportare, un filmulet cand toata flota intra prin Portalul de teleportare, si dupa cand ies din celalalt portal.

    La meniul "aparare" in loc de imagine, sa apara GIF sau video in care se construiesc apararile respective, sau in care se prezinta apararile de pe planeta/luna, rotinduse de la stanga la dreapta, uitanduse ca nu cumva sa vina o flota inamică.

    La meniul "flota" un GIF/Video cand pleaca o parte din flota cu diferite misiuni/o prezentare din asamblu a flotei totale.

    Ori la un atac din partea cuiva inamic, flotele de pe planeta/luna să își i.a zborul ducanduse la luptă.

    La o aparare SAL, navele in aparare sa se invarta pe langa Hangarul Aliantei.

    La meniul "cladiri" minele metal/cristal si pompa de deuteriu sa aiba si ele de asemenea animații cu saparea si pomparea dupa resurse. (Eventual niste robotei sau oameni transportand resursele in depozite)

    Mesajele din expeditii, de ex: "Ce-a mai frumoasa poza din univers" sa fie mai jos prezentata o imagine aleatorie a unui lucru (planeta, galaxie, constelatie)

    Mesajul: "toata flota a explodat într-o explozie uimitoare!" Sa fie prezentat cum flota respectiva a bubuit, de nava mama, pana la toata flota simultan.

    Mesajul: " niste pirati/extraterestrii au incercat sa ne captureze flota de expeditie"

    Un video in care se prezinta o flota care inconjoara complet flota de expeditie pentru a nu mai avea scapare.

    Mesajul: "toata flota s.a intalnit cu o gaura neagra, ultimul mesaj a fost: ZZZzzz...TTTttt.Kkkk" sa fie prezentat un video cand toata flota incearca fara putinta de scapare sa iasa din gaura neagra.

    Si drept final, un sunet pe fundal cu o tematica pt joc, un beat, remix, si de craciun o thema de colinde.

    Ceva, ca jocul sa aiba un sunet, sa nu mai fie tacut.

    Nu mai zic ca in "Setari" sa se adauge buton de on/off a melodiei de pe fundal.

    Toate cele bune Guys! :)):bye: