Posts by Pulsar@

    Totul a inceput cu un somn odihnitor la intrarea in weekend. Apoi, cu putin inainte de reset au inceput sa sune telefoanele.... Cocosu dormea cu flota (cura)jos, la 3 sisteme de mine si Bon Jovi. Ne-am mobilizat rapid, am rechemat niste fsuri, am mutat combustibil, am adunat toate recurile disponibile din alianta, am mai facut cateva sute de mii instante si o ora mai tarziu flotele erau in zbor.


    Atacul este format din 2 parti, prima se vede mai jos. Flota ramasa a fost sparta de Bon Jovi. Lipseste putin din CR, s-a trezit Cocosul la o ora dupa lovitura si a apucat sa ciuguleasca din ramasite, dar in proportie de 90-95% reciclarea ne apartine.

    Multumiri speciale lui Zen si Ragnar care au participat la reciclare!

    Sa fie pentru echipa vesela SkY .:thumbsup:

    La 21-08-2021 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Pulsar [SkY]

    ________________________________________________


    Vanator usor 3.081.350

    Vanator greu 59.865

    Crucisator 612.711

    Nava de razboi 132.425

    Interceptor 76.428

    Distrugator 52.300

    Reaper 103.590

    Transportor mic 52.958

    _________________________________________


    Aparator Cocosu [BLK]

    ________________________________________________


    Transportor mic 82.590

    Transportor mare 90.200

    Vanator usor 2.886.944

    Vanator greu 23.970

    Crucisator 359.827

    Nava de razboi 193.040

    Nava de Colonizare 34

    Reciclator 261.199

    Proba de spionaj 449.413

    Bombardier 4.969

    Distrugator 3.343

    RIP 34

    Interceptor 215.569

    Reaper 27.059

    Pathfinder 27.342

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Pulsar [SkY]

    ________________________________________________


    Vanator usor 145.978 ( -2.935.372 )

    Vanator greu 6.379 ( -53.486 )

    Crucisator 233.443 ( -379.268 )

    Nava de razboi 107.005 ( -25.420 )

    Interceptor 69.126 ( -7.302 )

    Distrugator 51.216 ( -1.084 )

    Reaper 102.806 ( -784 )

    Transportor mic 2.545 ( -50.413 )

    _________________________________________


    Aparator Cocosu [BLK]

    ________________________________________________


    Transportor mic 201 ( -82.389 )

    Transportor mare 1.101 ( -89.099 )

    Vanator usor 6.451 ( -2.880.493 )

    Vanator greu 223 ( -23.747 )

    Crucisator 22.076 ( -337.751 )

    Nava de razboi 57.880 ( -135.160 )

    Nava de Colonizare 2 ( -32 )

    Reciclator 4.857 ( -256.342 )

    Proba de spionaj 123 ( -449.290 )

    Bombardier 2.471 ( -2.498 )

    Distrugator 2.188 ( -1.155 )

    RIP 34 ( -0 )

    Interceptor 94.714 ( -120.855 )

    Reaper 22.105 ( -4.954 )

    Pathfinder 1.577 ( -25.765 )

    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a capturat:

    0 Metal, 0 Cristal si 0 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 25.883.582.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 48.360.516.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 31.901.931.167 metal si 14.962.518.033 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    Agresorii au capturat epavele.



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 13.594.073.167

    Cristal: 8.286.800.033

    Deuteriu: -900.006.000

    Atacatorul a facut un profit de 20.980.867.200 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: -29.331.353.000

    Cristal: -15.667.837.000

    Deuteriu: -3.361.326.000

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 48.360.516.000 unitati.



    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.2

    merge dezastru ce sa zic , nu stiu ce planuri au astia mai mari de la GF cu toate modificarile astea da eu unu am lag la trimiterea flotei cam 4 secunde de cand dau click si pleaca flota , uneori 3 secunde ca nici nu sti cum va fi 3-4 cand ai de trimis o reciclare la secunda poti sa uiti , e cum o nimeresti :))) in rest merge praf , comerciant piata de resurse de magazin nu mai zic ca nu are rost , faci barba pana deschide si se albeste barba pana se activeaza ceva :))))))) in rest doamne ajuta

    vad tot felu de explicati elaborate de la oameni care au carte , foarte frumos , parca sunteti dusi cu vaca , omu asta tot va zice ca VOI RESPONSABILI de joc veniti cu o postare in care anuntati ca veti face un POLL(adica sondaj) in vederea schimbari caracteriticilor la universurile mai vechi de xxxzile si nu sa mai facut POLL-u ala dar de modificat sa modificat caracteristicile la unele servere. CE DRACU AVETI MA DE TOT O DATI DIN STANGA IN DREAPTA ???? da spuneti la om ca nu se va mai face nimica si ce va e asa de greu .

    Ganimed e mort , din punctul meu de vedere nu mai exsita nici o senzatie sa joci acolo , daca se va mari viteza la flota devine mai interesant daca nu e cimitir mai departe .... adica mai pe scurt asa Ganimed nu mai are nici un farmec indiferent pe ce pozitie esti.

    Am pierdut 3 ripi sparti de luna ta ... care a picat dupa aici nu e vorba de profit e vorba de cum ti-ai lasat colegul sa isi piarda flota si tu ai retras-o pe a ta ....plus ca ai incercat sa furi si cr-ul....!

    nu am putut retrage Aleister , nu aveam sageata de retragere pam pam :))) dara stiam ca vi cu gramada de vapore aveam 3 minute sa retrag da no , fidis . fidis , fidis :lol:

    stau de juma de ora sa scriu ceva pe aicea si in final nu prea am ce asa ca va zic doar atat .... sa fiti voi sanatosi ma si uni si alti ca tot ce conteaza in viata asta o sa deslusiti voi pana la urma si uni si ceilalti :))))))))

    pofta la cafea dimineata si la uni si la ceilalti 8o


    :search2:

    topic deschis de o persoana ce nu are nici o legatura directa cu intamplarea in sine, dar in schimb ne cearta cu inversunare, necunoscand nimic altceva decat ce i s-a povestit, adica vorbe.

    Gresit , are legatura indirecta si nu i sa povestit nimica , pur si simpu se vede. o gramada de jucatori nu mai joaga la ora asta pe Fidis din cauza asta , eu personal inteleg si probabil si altii vazand ca nu sa facut nimica in ciuda faptului ca este o gresala ori de sistem ori umana dar de care nu sa ocupat nimenea. Clar se trage concluzia de toata lumea ca pe domniile voastre mai mari de "sus" nu va doare capu de jucatori mai ales ca nici nu veniti cu explicatii la situatia curenta decat cu vechea si invechita replica parca inregistrata pe banda "daca nu va convine ceva deschideti ticket". Si in ceea ce priveste jocul in sine , mai nou o catastrofa plina de neajunsuri care parca nu se mai termina odata cu lansarea noului univers. De ce e catastrofa ? habar nu am eu dar stiu ca sufera jucatorii si multi chiar renunta la joc de tot lucru care nu cred ca face bine "companiei". In fine eu inteleg sincer ca atata timp cat cineva este ori prost platit ori neplatit clar ca nu are interes prea mare sa faca ceva , indiferent de cine e vorba si asta e greseala "companiei" ca nu da bani oamenilor care presteaza pentru bunul mers al lucrurilor in cadrul jocului.

    am pus si eu v-mod pe Fidis ,"Amiralul flotei cat si Comandantul(gagica aia) ma sfatuit ca nu are rost sa mai pierd timpu si sa ma trezesc cu cinesti ce "problema" cauzata de variatile de temperatura sau energie lansate dintr-o nebuloasa indepartata care a lovit flota inamicului pila cu primaru din zona Z si drept urmare cine stie ce nu sa putut conecta si sa facut flota scrum raportand mari pierderi care genereaza stres asupra generalului si restului echipei de cercetatori care cu sacrificiu vieti au dus la bun sfarsit astrofizica pentru colonizarea unei coloni de care se zice ca ar fi fost foarte dotata cu campuri de constructie si deci benefica imperiului creat in urma investitiei in cercetare sa ajuns la concluzia ca" ... si ma rog au mai zis ceva da nu mai am chef sa i ascult in concluzie am inteles ca sa ma duc sa plimb catelu ca e mai benefic decat sa joc ogame momentan mai ales ca pe Fidis e invazie de bug-uri si cica musca asa ca aveti grije. :))))

    ce presupuneri mai omule , cand lui asta i sterge toate punctele de onoare , il scoate din alianta (alianta lui) i da ban apoi revine si il pune in v-mod , puncte de armata distruse 0(zero) ce tot vorbesti tu acolo , spre cine sa areti cu degetu daca nu catre admini ? catre mama sau tata ? fi ma serios , jucatori se bucura multumita adminilor... stai un pic asa ca nu mai pot scrie ca ma prapadesc de ras ..... inca un pic .... no deci ce? ce? ce? hai ma , mai taie din ele dale dreq :))) probabil ai vrut sa spui ca asa ar fi normal nu ca se si intampla. Praf si pulbere , pacat de jocu asta ca e frumos , Fidis e bataie de joc la adresa jucatorilor clara si pe fata , nu tu comerciant de la inceput , tot felu de neajunsuri , mie mi-a disparut flota si mi sa spus "deschide tichet" si raspunsu a fost "uitate poate ca sa pierdut in expeditie" poi ce ma is orb , prost nu mai stiu citi mesajele ? in fine deci repet , Fidis un univers ratat din start cu o gramada de probleme si una peste alta negestionat corespunzator , ieh jucatorii se bucura de joc multumita adminilor , saraci se spetesc. o catastrofa de univers Fidis , poate i schimbati numele in Catastrofa nu voi sunteti mai de vina , alti sunt stim asa da noi ne referim la ailalti care dau ordine nu la astia de la noi care le executa,