Posts by Unknown

    O sa dispară după 1 săptămâna :) m-am întâlnit cu el peste tot ro sau org


    "This is a known issue and the fix is still being worked on. Unfortunately the only way to fix it now is to wait for the 7 days when the mail automatically deletes."

    De ce unii care au sustinut ca setarile unui nou univers trebuiesc decise de jucatori, atunci cand sunt nemultumiti de rezultatul votului invinovatesc administratia?

    Nu a învinovățit nimeni administratria o parte din comentarii susțin ca de vina sunt jucătorii :)


    Scopul acestei discuții este sa ne expunem fiecare pararea, niciodată nu vom fi toți de acord asta e clar - Nu a zis nimeni sa ignori rezultatul unui vot liber exprimat. Gameforge cu siguranța dorește sa facă profit din aceste univ totuși dacă caracteristicile lor nu ii mulțumește pe cei care "investesc" in acest joc nu ajuta cu nimic ...


    Din punctul meu de vedere sunt lucruri de notat din acest topic și cel mai probabil eu personal as alege ca admistratia sa decidă caracteristicile viitoarelor univ - dar de fiecare data sa fie consultata comunitatea intr-un topic asemănător cu acesta. De ce?

    • Poate asa vom avea stabilitate intre setările univ și ne putem aștepta la fuziuni
    • O mare parte din jucători nu știu ce reprezinta acele opțiuni
    • O parte din jucători doar fac troll și bifează random și nu vor juca niciodată pe acele univ

    Nu trebuie sa jucam toți de acord cu tine, dar cu siguranță Gameforge dorește sa jucam toți :)

    Daca o sa fie flota x1 o sa fie mort din nastere...la fel ca si ultimul univers in care dupa 2 luni de la deschidere sectiunile cr si hoff sunt goale .Zic ca ar fi bine sa fie x3 flota si x7 economie si e posibil sa fie 400-500 jucatori

    Daca ar fi asa eu cu siguranță as găsi ceva timp pentru el .... daca e x1 nici nu are rost sa imi fac cont .... univers pentru mineri

    De ce plangi tu si nu plange el ?

    Nu știu unde e el nu mai răspunde :)) eu vreau sa știu pentru mine și pentru el bineînțeles doar îmi este coleg și prieten :)


    Vreau sa știu cum funcționează lucrurile, nu mi se pare normal sa se modifice peste noapte regurile jocului fără sa fim măcar anunțați și apoi unii dintre noi sa plătească.
    Înainte de atacul lui acest lucru nu era specificat, fapt prin care se poate face înțeles ca este permis - și cu siguranță sunt jucători care au folosit probele și au încălcat regula de atac exagerat.

    Regula asta e de cand au probele capacitate de transport, verifica si forumu de pe org, aceasi regula.


    Probele cu capacitate sunt bune pentru a farma rapid si eficient inactivi de pe univers, nu activi. Altfel si-ar face toti 50k probe si ar rupe farmu de nu ar intra la atac exagerat, e mai mult un feature pentru inactivi.


    Era limpede ca buna ziua ca atacul cu probe care au capacitate de transport o sa intre la regula de bash.

    De acord cu voi doar ca acest lucru a fost adaugat acum 15 ore, deci nu era specificat - sunt persoane care pana acum au profit de aceasta regula si nu sa intamplat nimic.
    De acum se aplica peste noapte. De ce?

    De ce acest post a fost modificat acum The post was edited 1 time, last by MotanuD (15 hours ago) ? Si regulamentul a fost schimbat?
    De ce mai avem probe cu capacitate de transport atunci? La ce mai este bun acest "feature"?


    Singura lui valoare era ca puteai sa farmezi ușor și rapid cu probe. Inainte sa permis asta pe Ursa de exemplu acum se baneaza jucatori pentru atac exagerat.


    Una scrie in regulament alta scrie in clarificări?
    Poate sa imi explice cineva ca eu unul nu mai inteleg nimic


    Nu aveam chef de joc astăzi mai deloc, am tot stat cu toată flota pe luna destul de mult timp fără sa ma uit la ea pana când am observat ca onesaint tot insista cu spionaje dar niciodată nu lansa.
    Am lăsat ceva momeala pe luna și am dat desfășurare spionajele continuau sa apară de la onesaint dar de data asta și de la Vyruss - când vad ca lansează :D .
    Problema era ca toată flota mea era in desfășurare și nu aveam timp sa o întorc nici sa ajung plus de asta eram într-un meci de CSGO :)) asa ca am apelat la ajutorul lui UNBREAKABLE


    Tin sa mulțumesc lui UNBREAKABLE , pentru ajutorul acordat :D


    Nu-i pentru cine se pregătește ci pentru cine se nimerește.


    Dedicat Hoarda,
    Vyruss a prins si el ceva recs dar din prostia mea pentru ca nu am crezut ca ajunge inaintea lui UNBREAKABLE, profitul e bun oricum :)


    La 17-03-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Vyruss [LaidBACK]
    ________________________________________________


    Crucisator 8.000
    _________________________________________


    Aparator Unknown [Hoarda]
    ________________________________________________


    Transportor mare 1.100
    Vanator usor 10.000
    Proba de spionaj 93

    _________________________________________


    Aparator UNBREAKABLE [Hoarda]
    ________________________________________________


    Crucisator 11.050
    Interceptor 3.531

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Vyruss [LaidBACK]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________


    Aparator Unknown [Hoarda]
    ________________________________________________


    Transportor mare 1.013 ( -87 )
    Vanator usor 6.135 ( -3.865 )
    Proba de spionaj 49 ( -44 )

    _________________________________________


    Aparator UNBREAKABLE [Hoarda]
    ________________________________________________


    Crucisator 10.930 ( -120 )
    Interceptor 3.531 ( -0 )

    _________________________________________



    Aparatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a pierdut un total de 232.000.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 20.028.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 122.161.900 metal si 42.889.700 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de aparator(i):
    105.751.900 Metal si 26.546.200 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -160.000.000
    Cristal: -56.000.000
    Deuteriu: -16.000.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 232.000.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: 91.234.900
    Cristal: 21.275.200
    Deuteriu: -240.000
    Aparatorul(ii) a facut un profit de 112.270.100 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4

    universe

    UNIVÉRS, universuri, s. n. 1. Lumea în totalitatea ei, ansamblul a tot ce există, exceptând, pentru cei credincioși, pe Dumnezeu creatorul. 2. Spațiul, cu patru dimensiuni (cele trei coordonate spațiale și timpul), ale cărui elemente sunt evenimentele. 3. Globul pământesc; partea populată a globului pământesc (împreună cu tot ce se află pe ei); locuitorii globului pământesc. ♦ Mediul, cercul, lumea imediată în care trăiește cineva sau ceva; domeniu material, intelectual sau moral. – Din fr. univers, lat. universum.


    OFF-TOPIC întâlnit mai ales în cazul discuţiilor pe forumuri. Discuţii în afara unui subiect stabilit anterior, care nu are legătură cu subiectul discutat; „ca o paranteză".
    @HalfOp

    Felicitări băieți pentru organizare și colaborare, super profit.


    Ma întreb oare unde sunt toți cei cu flote din Godless , de ce nu au venit măcar sa apare chiar dacă erau conștienți ca vor pierde tot - cu ceva timp in urma doreau LAS-F vs Godless cu CR la moderatori - acum nimeni și nimic.
    Macar un retur amărât ....

    Daca toți ne dorim o comunitate activa(jucători + operatori), atunci când nu ai trimis 200k resurse cu câteva ore înainte sa expire cele 72h decât sa dea ban 1 săptămâna nu mai bine da un mesaj privat jucătorului in cauza sa ii aducă aminte.
    Poate chiar a uitat, poate a avut o problema și a avut alta treaba - mai ales atunci când știi ca jucătorul este foarte activ - este vorba de abordare și de modul in care se pune problema nu de cum sunt aplicate măsurile ...