Posts by Hellrazor

    Eu vad o lipsa de respect totala ,fata de jucatorii deja existenti pe universurile tinta inainte de fuziune.
    probabil ca gf vrea sa stoarca bani de la acestia,bazandu-se pe faptul ca e cam greu sa renunti la un cont vechi si "tre' sa ti pasu"cu avantajele de care beneficiaza cei din exod,in fine,eu nu ma plang,accept cu japca si'i dau inainte,nu am bagat bani pana acum in jocul asta,dar vazand :censored: unora dintre jucatori privilegiati de postura de oaspeti,ma vad nevoit sa dau cu banu',ce va iesi vom vedea.
    Ce ma intriga este faptul ca era vb de 5 relocari,s-au mai dat 3 la toti dar la o parte
    Daca tot s-au dat 8 relocari musafirilor,mi se parea normal sa aiba si un termen..gen 2-3-4 sapt. sa le faca pe toate ca e destul timp sa te acomodezi cu universul si cu vecinii...,nu sa stai la cutie cum fac majoritate si cand te uiti pe raportul de spy sa vezi ca ai fost spionat de un albastru

    Deci a-ti facut-o si p'asta..:((
    De ce sa vina toti pa orion?eu am bagat bani acolo ca sa fiu in top..si acum fuziune?Nu'i corect,lasa-ti orionul in pace,nu suntem atat de dezvoltati...nu va dati seama ce flote vor venii?...
    Sunt de acord cu CITRO,orionul sa ramana neschimbat :lol:rotfl

    Nu cunosc detaliile si nici pe jucatorii implicati in aceasta "razbunare",dar daca e ...asa sa fie!!!
    Cu berze am fost coleg de ally pe un server event cu durata 1 luna,dar am reusit sa -mi dau seama de ce e in stare
    Lovitura asta este una destul de normala:))...pai majoritatea jucatorilor au inceput sa se minuneze de firesc...:)) asta'i pacat
    Tot respectul pt cei care o iau de la capat indiferent de situatie si'si indeplinesc obiectivul,asta conteaza.




    marius doarme cu flota la sol de mai bine de un an de zile ...in acest an el a reusit viseze si sa se distreze in RL, spre deosebire de altii care dormeau cu gandul la razbunarea suprema.


    Nu mai bine lasi si tu flota jos si te duci sa bei niste navete?

    Toate cele trei universuri target au noile caracteristici.



    Adica numai sunt nici circulare...dupa cum observ sau e o chestie de moment?


    Asta nu tine "de cand"intra in vigoare noile caracteristici..pur si simplu nu a fost specificat acest aspect de la bun inceput la universurile target,sau era prin deductie?
    Jupiter nu MAI e circular

    Felicitari staff-ului pt efortul sustinut de care a dat dovada sprijinind parerile si opiniile noastre.RESPECT!!!

    Quoted from "Mao"
    Bonusul de 25 campuri la planeta principala se va acorda tuturor, fara discriminare.


    Mea culpa pentru informatia eronata; precizarea necesara: toate planetele vor primi bonusul de 25 campuri dupa fuziune, daca caracteristicile universului target prevad aceasta setare.




    Asta am inteles de la bun inceput,insa asta presupune doar planetele deja existente(cele care migreaza si cele care sunt deja acolo)din lamuririle oficiale
    Cei care-si vor face cont pe jupiter ulterior fuziunii?
    Eu spre ex am 2 mobile pe jupiter,daca colonizez dupa fuziune,tot +25?

    Dragelor,daca vreti sa va jucati pe jupiter si sa aveti parte de action,nu'ncercati sa modificati ce este deja,aveti alte optiuni
    N'ai timp de joc ca esti student de 10 ani,e problema ta,poate ar trebui sa renunti la joc daca nu'ti permite timpu'sau la facultate..
    Cum unuia care a pus portofelu'pe foc sa fie'n top,nu'i convine sa fie uni orion tinta,nici mie nu-mi convine sa veniti peste mine(gica viteza) pe jupiter si sa va bateti joc de timpul meu liber.Dispun de timp,d'aia joc acolo,n'ai timp baga bani,dar nu incerca sa ma schimbi pe mine si pe altii care nu vor
    Asadarma repet si mai vin si cu inca o sugestie
    Pe jupiter doresc sa ramana asa,daca e musai sa se schimbe ceva acolo,ar fi viteza 5 x SAU 6X (cr in aparare)
    Orion sa ramana tinta si daca are de ales sa se duca pe pegasus si sa le schimbe alora caracteristicile
    Joc pe 6 uni,am timp ,nu ma intereseaza care cum unde se duce si in ce intra
    Vi s-a oferit o sansa si tot romaneste ne comportam
    Anu'trecut stealth(leo)au cerut fuziune,cu cine vroiau ei,si cand au dat de jupiter vor sa faca flota x2
    Am o rugaminte,fiti seriosi si duceti-va unde doriti,cu bani sau fara,eu nu bag,dar fereasca dzeu s'arunc cu banii din chirii p'aici
    Have fun!

    La jupiter,n'are de ce sa se umble,este singurul 4 X (asadar doresc sa ramana asa sau daca se intervine asupra lui sa se faca 5X sau 6X )
    Orion-ul cum e jupiter acum
    Nici pana acum comunitatea noastra nu a inteles ca nu pot fii toti multumiti,e normal ca o parte sa fie mai avantajata si alta mai..nu
    Distractie placuta!

    Asta ar implica un interes major in masura in care gravitonul cercetat peste lvl 1 ar avea vreo utilitate in plus,in prezent cum nu are si chiar s-a discutat si despre asta acum ceva vreme...nu'i vad sensul...deoarece cerintele pt graviton sunt "extreme"la deschiderea unui nou univers...binenteles ca dupa ce le parcurgi ai un anumit avantaj si nu datorita cercetarii in sine
    Cat despre ideea lui mao,cum te chinui sa o faci prin MS,asa te chinui sa o si dai jos prin Md..o luna de 5000 poate fi foarte rezistenta si sa nu pice,lafel cum poti sa ai 25 de incercari de luna...bulan,hazard,loto...cu toate ca exista simulatoare pt asa ceva si chiar daca ar fi posibil...se presupune sa fii on..la MD,si daca tot esti on..ai alte variante nu sa "suflii:-n luna sa o umflii,banuiesc ca la asta "ar ajuta"extinderea diametrului,caci la constructii alea sunt restrictionate in functie de facilitati(baza lunara)ne fiind importanta dimensiunea

    Trebuiesc oprite minele pt a calcula nr de sateliti necesari pt cercetare?
    Am cercetat gravitonul de nenumarate ori si nu a fost nevoie sa dau minele pe :0" ,binenteles ca pot fi si oprite insa nu vad rostul
    Acest subiect l-am deschis pt ca niste colegi se contrazic pe tema asta de vreo 2 luni:)))

    Eu n'am probleme la conectare,in schimb sunt deconectat la un simplu click,cred ca de vreo 4 ori pe zi si asta atunci cand "umblu"prin meniul galaxie,e deranjant intradevar..dar asta nu mi se intampla pe toate universurile,nimic nu ma mai mira..

    Am gasit si eu vreo 500k
    Un algoritm exista,dar nu neaparat din 100 in 100 sau din 150->150 sisteme,nici n'am stat sa urmaresc
    Pe pegas de ex chiar erau aleatorii,bine acolo si viteza e mica si e si nou....in 20 sisteme simultane gaseai 3 campuri..