Posts by HalfOp

Draga comunitate,

Avem un blocaj al atacurilor astazi pana la ora 19:00 din cauza lucrarilor de intretinere a retelei.

Multumim pentru intelegere!

Echipa OGame

Salutare,

asa cum am mentionat si pe alte cai, as dori sa o fac si public: vreau sa va multumesc pentru tot timpul acordat acestei comunitati, fie ca a fost sub conducerea mea sau a celor dinainte. Au fost ani intregi in care supportul oferit a fost de apreciat, indiferent de situatiile prin care a trecut comunitatea.

Va doresc tot binele in viitoarele proiecte si sper ca viata va va duce pe linia pe care vi-o doriti.

Toate cele bune,

HalfOp

Dragi jucatori,

momentan Onebip intampina cateva probleme la platile prin SMS. Problema a fost raportata deja si asteptam rezolvarea ei.

Pana atunci, puteti folosi o alta modalitate de plata.

Multumim pentru intelegere,

Echipa OGame

Salutare,

va inteleg nemultumirile, dar cred (si sper) ca sunteti cu totii constienti de faptul ca o problema se raporteaza, nu se abuzeaza de ea. Daca era despre o corectitudine totala, atunci cand atacurile au avut loc si imediat ce s-a aflat ca este o problema, ar fi fost etic de raportat si cautat o solutie de toate partile. Faptul ca doar te-ai bucurat de un bug al jocului (de care erai foarte constient, altfel nu aveai de unde sti cum sa-ti alegi comentariul atunci cand ai postat atacul : [TOP10][TOT: 9.730.875.000 ] Ruthl3ss Kill3r [NoSKiLL] vs. Ciucas [Hanul] (A: 1.190.031.000, D: 8.540.844.000) ) nu inseamna ca ai dreptate si/sau aveti dreptate.

Cauza si efect. Si cam tot cei de aici erati si acolo cu "imi pare rau.." "investesti atat timp si ramai fara din cauza unei erori.." etc. Atunci de ce nu s-a facut topic pentru cei pagubiti?

Echipa, desi asa mica cum e, isi face treaba in mod voluntar si le multumesc pe aceasta cale. Lucru pe care ar trebui sa-l faceti si voi, in loc sa-i luati pe sus oriunde, pentru ca nu sunt aici pentru un cupon pe care tot in joc il baga. Sunt aici sa va ajute tot pe voi, pentru a avea o experienta de joc cat mai placuta si a se asigura ca toti aveti o sansa egala la joc si nu prin profituri nemeritate/exploatate.

Este normal sa ai si oameni care sunt contra ta, altfel ar insemna ca ceva nu e in regula si ca nu-ti faci bine treaba daca ai fi pe placul tuturor, dar sa acuzati pe cineva atunci cand s-a luat o decizie pentru a remedia o problema (cunoscuta) printr-un protest "anti-joc/anti-team" si cu "stergere cont" inseamna ca nu sunteti impartiali si ca vedeti doar ceea ce va convine :)

Sper sa reveniti asupra deciziilor si/sau a punctului de vedere pe care l-ati afisat acestei "probleme" si pe viitor sa analizam (cu totii) mai corect, din toate punctele de vedere, problemele ce apar, inainte de a arata cu degetul si/sau a face afirmatii. Iar daca nu.. imi pare rau ca ati ajuns la astfel de decizii si va doresc toate cele bune, pe unde veti perinda.

Numai bine,

HalfOp

Va prezentam: Noua aplicatie de autentificare Gameforge!

PROTEJATIVA CARACTERELE SI REALIZARILE CU NOUA APLICATIE DE AUTENTIFICARE GAMEFORGE

Cu noua aplicatie, contul dv. Gameforge este acum protejat si mai mult, in mod gratuit. Multumita autentificarii in doi pasi, progresul si inventarele voastre vor ramane sigure, in jocul vostru favorit!

Disponibil de acum pe Android si iOS!

Android: https://play.google.com/store/…d=com.gameforge.mobileapp

IOS: https://apps.apple.com/app/gameforge/id1504250828

Siguranta pe primul loc! Afla cum te poate ajuta AUTENTIFICATORUL GAMEFORGE:

Creatorii nostri de content ne-au ajutat sa aducem acest scurt video pentru prezentare si amuzament!

SIMPLU SI SIGUR

Folosind aplicatia este mai simplu decat orice tutorial! Ai control asupra tuturor logarilor prin dispozitivul tau . Folosind codul generat, doar tu vei putea accesa un anumit cont.

Poti gasi toate informatiile in acest FAQ:

https://gameforge.com/support/authenticator.

Aplicatia noastra va asigura securitatea. Descarcati-o si incepeti sa va jucati!

Dragi jucatori,

incepand de astazi, vom avea cateva schimbari in administratie, dupa cum urmeaza:

Tommy a fost promovat la rank-ul de Board Admin

WildChild a fost promovat la rank-ul de Game Admin

Odata cu ei, Mao va administra ambele echipe din postura de Team Manager.

Felicitari si mult succes in continuare!

Toate cele bune,

HalfOp

Noi reguli vor intra în vigoare în țările din UE și EFTA (Islanda, Norvegia, Liechtenstein) începând cu 14 septembrie 2019, care reglementează plățile online și serviciile bancare online ce afectează metodele de plată bancare (de exemplu, carduri de credit, SOFORT, Giropay, transferuri online etc.).

Noile reguli, prevăzute în PSD2 al UE, vizează să facă plățile și serviciile bancare online mai sigure și să protejeze consumatorii împotriva fraudei.

Ca parte a modificării, este necesară o autentificare mai amănunțită a consumatorului în timpul procesului de plată.

Pentru dumneavoastră asta înseamnă că, în funcție de metoda de plată pe care o utilizați, puteți vizualiza curând secțiunea de FAQ corespunzătoare în paginile noastre. Vă vom informa despre acest lucru atunci când va fi timpul, atât prin e-mail, cât și prin intermediul forumurilor.

Aici nu plange nimeni de nimic in afara de tine....dupa atentie.Citeste mai bine!Eu unul fiind pe Xalynth nu sunt afectat de nimic cu fuziunea asta...chiar daca universul meu participa sau nu la fuziune.Doar ca ar fi bine sa intre Xalynth cu Wasat sa am si eu mai multe tinte de farmat...si de ce nu poate scapam de NonAcs + x1 speed !!!

Xalynth - fleet 2x, ACS

Ce au vrut baietii din AFGB asta le-ai dat ...GG....adica se schimba mai nimic...viteza x1 sau x2 e cam acelasi lucru
    cum ar fi sa fie x3 flota si NonAcs si fuziune cu Yakini >?

¯\_(ツ)_/¯

Draga comunitate,

dorim sa facem un update referitor la proiectul pentru limitarea modului vacanta.
    In timp ce consideram ca este necesar sa ajustam actuala durata a modului vacanta, in special pentru noile universuri, nu suntem multumiti de cum au decurs lucrurile pana acum prinvind dezvoltarea sistemului. Luand in considerare feedbackul din trecutul apropiat, dinspre multiple comunitati, am hotarat sa stopam lucrul la ceea ce s-a facut pana acum si sa lucram la un nou concept pentru aceasta implementare. Intre timp vom folosi toate resursele ca sa aducem cat mai curand un alt update pentru OGame.

Multumim pentru feedback,
    Echipa ta OGame

Dragi jucatori,

problema cu campurile lipsa (5) de pe server ro120 (Taurus) a fost rezolvata si acum ar trebui sa va apara cele 5 campuri lipsa.

Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate.
    Toate cele bune,
    Echipa OGame.

Dragi jucatori,

din cauza unor probleme tehnice, am fost nevoiti sa mutam s1 (la ora 5AM), cu backup de la ora 00:00. Din aceasta cauza si pentru a nu avea probleme, am decis sa blocam atacurile pana la ora 19.

Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate si multumim pentru intelegere.

A voastra,
    Echipa OGame

Dragi jucători,

Pentru a ne asigura că îndeplinim standardele curente de securitate ale internetului, vom efectua anumite modificări la magazinele noastre ce vor fi lansate în 26 aprilie.

Datorită acestor schimbari browserele ce conțin versiuni vechi nu vor mai fi suportate de magazinele noastre. În consecință, va trebui să actualizați bowserele la versiuni mai noi.

Dacă veți vizita magazinele după 26 Aprilie utilizând un browser neactualizat, va fi afișată o pagină cu o eroare. Vă rugăm să actualizați browserele la o versiune recentă dacă nu utilizați deja ultima versiune.

Numai următoarele versiuni vor fi suportate în viitor:

• Google Chrome 30-32 sau mai sus

• Mozilla Firefox 27-33 sau mai sus

• Microsoft Internet Explorer Edge, 11 sau mai sus

• Apple Safari 7 sau mai sus

Dorim să vă mulțumim pentru înțelegere și sperăm că veți continua să vă distrați în jocurile noastre! Dacă aveți întrebări sau probleme privind actualizarea browserului , vă rugăm contactați echipa de Suport.

Echipa Gameforge

Salut,

am transmis mai departe doleantele cerute, insa, desi am mers iarasi pe mana voastra, sunt putin ingandurat de noile setari. Sper sa fi fost ok sa va dau ocazia sa votati si sa jucati pe un server asa cum ati cerut, iar daca contrariul va fi vizibil.. votarea va avea putin de suferit pe viitor :)

Numai bine,
    HalfOp

Salutare,

unele setari, cum a fost ultimul uni deschis, au fost venite si nevoite a fi transmise imediat. Faptul ca nu mereu se cere o opinie publica nu inseamna ca acest lucru este comunism. Se pare ca stii foarte bine termenul/ideea, de vreme ce o invoci, poate prea des, facandu-ma sa cred ca-ti e dor.
    Ca fapt divers.. daca ar fi fost vorba de asa ceva, acum nu mai aveai dreptul de a crea acest thread.

Revenind la formarea unui uni nou, prin setari si dorinte ale utilizatorilor: atunci cand a fost cazul, s-a supus la vot si/sau am cerut parerea echipei, unde timpul a fost mai scurt. Din ideile venite, fie de la echipa fie de la voi, am ales ce mi s-a parut mai bun pentru un nou univers, tinand cont si de aspectele serverelor deja deschise.

"adminii sar imediat cu un raspuns" - Da, ca un "comunist" adevarat, chiar daca nu am mereu timpul necesar in a posta/discuta, citesc cu interes atat plangerile si/sau nemultumirile voastre, in diferite threaduri cat si, pe alocuri, rapoartele de lupta.
    Uneori, atunci cand intrebarile tin de general, nu este neaparat nevoie de un raspuns al unui admin. Comunitatea, in astfel de cazuri, reprezinta un "wiki" mult mai mare decat ar putea echipa face, datorita cunostintelor dobandite in ani de ogame, deci, de multe ori imi tresare cate-un zambet atunci cand un user obisnuit ofera un raspuns unui incepator, demonstrand astfel ca face parte din comunitate, pe cand un raspuns de la un admin mi s-ar parea un lucru obisnuit a fi facut de vreme ce face parte din atributiile lui.

Speram, ca de fiecare data, ca ne vom descurca mai bine in viitor, de ambele parti (atat userii cat si echipa)
    Toate cele bune,
    HalfOp

Ca in fiecare luna, marti 15 august urmeaza o scurta mentenanta iar serverele vor fi restartate.
    Asadar, va fi un kickoff iar conturile nu vor putea fi accesate timp de aproximativ 5 minute.

Mentenanta este prevazuta a avea loc oricand intre orele 14:00 and 16:00.

Echipa OGame