Discutii Univers Orion

  • Nemulțumiri apar mereu la noi. E ceva normal, trăim în atmosfera războiului etern al cuvintelor.
    Caracteristicile sunt foarte drăguțe, nu ne este dor de x1, sub nici o formă. Mi-am făcut un mic cont, însă timpul nu îmi permite să mă ocup de el. Poate să mai prelungesc costul suplimentar 8| :miffy:.
    Numărul jucătorilor, așa va rămâne și aproape nimic nu este de făcut. Singura soluție atrăgătoare, ar fi scoaterea unui univers cu 2 galaxii. :raspa:

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • se stia inca de cand a fost anuntat ca acest univers va fi un esec total ... lumea dorea ceva gen jupiter ori mai bun 5x flota 5x eco ... 60-70% cr ...
    am facut si eu un cont sa vad evolutia universului ...categoric nu voi juca ... astept ceva mai bun ... :bye:

    [color=#ff0000][size=12] Gloria este trecătoare. Obscuritatea dăinuieşte la nesfârşit.

  • aproape 550 de jucatori intr-o zi si jumate...
    cred ca acesta o sa fie printre ultimele servere deschise pe RO.


    O seara buna!

  • Sincer, nu ma mira deloc,ca sunt 550 de jucatori pe un nou univers RO, este ceva normal privind la toate serverele RO deschise de curand!
    Suntem pe cale de disparitie domnilor si asta e adevarul, nu vom fi niciodata 3k sau 4k de jucatori , fiindca nu putem sa fim uniti, corecti, onesti, cu simtul responsabilitatii, cerebrali si respectuosi etc, etc
    Old school OGame, avea o vorba: respecta ceilalti jucatori si vei fi respectat la randul tau!
    Cine mai respecta azi pe cineva? A se vedea ban-urile pentru jicniri si comportamentele deviante ale unora dintre noi care populeaza serverele actuale de pe RO.


    Traim in Romania, si din pacate asta afecteaza si postura de jucator OGame!


    Daca s-ar deschide un server unde sunt premiate actiunile cele mai perverse, loviturile pe la spate, ipocriziile, tot ceea nu nu va puteti imagina ca se poate in OGame am excela, fiindca doar noi suntem in stare ca pe un server org, sa ne atacam ro pe ro, sa ne declaram razboi, tot ro pe ro, in timp ce strainii rad de se sparg cat de tampiti putem fi, chiar daca suntem printre cei mai buni fleeteri din Europa si chiar www.


    Sa ma scuze domniile lor, astia de se cred invincibili, cu experiente de sute de miliarde de DAMAGE, dar suntem si sunteti lamentabili!


    Ne complacem in postura de trisori, parveniti, ingamfati, infatuati, si uitam ca in primul rand ar trebui sa socializam si apoi sa jucam OGame, noi nici macar nu ne cunoastem lungul nasului, dar cu push avem k-urile de flote ne credem zeii OGame.
    Suntem,
    dragii mei, niste simpli muritori care ce cotonogim reciproc!


    Ar trebui sa ne fie rusine cu doar 550 de jucatori, dar nimeni nu mai are incredere in OGame pe RO, nimeni nu mai vrea sa investeasca timp, majoritatea au ajuns sa creada ca este pierdere de timp! Chiar si noi, astia activi, ne punem intrebarea asta! :bye: or :hi:

    Din tot ce ai auzit despre mine, jumatate sunt minciuni iar cealalta jumatate sunt inventate de mine ca sa rad de tine... :object:

    Viata este, in fapt, asemeni unei cutii de conserve. Iti spune cand expira, nu si cand începe sa se strice! :grumble:

  • Orice univers n-ai introduce - jucătorii ramân aceeași iar alții nu vor veni.
    La ruși situația e la fel și nu numai la ei - peste tot e așa.
    Deoarece s-au schimbat vremurile oameni buni...ogame nu mai e ce era înainte și ar trebui sa ne împăcam cu acest gând și să ne mulțumim cu ce avem... Personal nu cred ca o reclamă va ajuta sa aducă oameni noi - în jurul ogame-ului sunt prea mulți concurenți. Cândva ogame era la înălțime pentru ca erau puține portale de acest gen - iar acesta este unul din multiplii factori ce a dus la scăderea numărului de jucători.
    Așa că spun mersi celor de la GF de noul univers și urez la toți game plăcut.


    We're all in the same game; just different levels.

    Dealing with the same hell; just different devils.



  • +1 Moriarty
    BlackVyper... tu zici ca esti la protest :))


    in rest, parerea mea e ca dic a zis-o cel mai bine ^_^

    ...... cand incepe un univers, jucatorii se "cern" si se distanteaza fiecare in functie de posibilitati, cand apare un univers nou, toti cei care nu au realizat mare lucru in vechiul univers se duc imediat in cel nou ca s-o ia de la capat in speranta ca vor reusi sa faca ceva in noul univers ..... si asa mai departe.... dupa ce s-au deschis 3 universuri iti cam dai seama de ce calibru sunt acei jucatori "plimbareti" pe care-i vezi ca posteaza la Zona CR la inceputul fiecarui univers ..... jucatori care nu refac niciodata flota in caz ca sunt sparti .....


    Va mai spun faptul ca noi suntem doar 1000 de jucatori pe ogame.ro .... si acesti jucatori suntem impartiti in toate universurile .....cu cat se deschid mai multe universuri cu atat vor fi mai putini jucatori pe fiecare server ..... binenteles ca sunt jucatori care se lasa intre timp, dar sunt si o gramada de jucatori din astia plimbareti care au pierdut flota pe un univers si fug repede in urmatorul in speranta c-or sa realizeze/demonstreze si ei ceva ....



    Eu as zice sa fiti multumiti cu universul nou, eu ma asteptam la si mai putini jucatori si fara prea multa activitate,

    dar pare promitator... zic eu.


    " God Bless " cica




    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Universele noi aduc profit în orice moment pentru Gameforge. Deci se vor mai deschide și altele, pentru că sunt mulți care la început bagă destui bani pentru a fi primii. Pe parcurs, ajung ferme sau pierd flotele, iar interesul dispare.


    Mult succes tuturor!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • La 2 zile in timpului resetului de la 4 de la +600 de jucatori au ajuns 530...
    In curand or sa ramana 100 :-??. Trebuia un servar cu 3 galaxii unde sa poata rezista cel mai bun, asa cu 9G la 100 jucatori nu poti sta sa-i alergi pe toti in atata spatiu.

    PS: loc unu are 3100 de puncte iar loc 2 are 1800, cred ca asta spune multe.



    Sa aveti o zi frumoasa ^^


  • PS: loc unu are 3100 de puncte iar loc 2 are 1800, cred ca asta spune multe.


    Si justifica in mod irefutabil decizia Gameforge de a deschide universuri noi chiar si-n conditiile astea.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • spune cineva mai sus ca suntem 500-1000 de jucatori pe .ro....problema mare este ca nu suntem in stare sa mergem pe org in numar mare....sa facem o alianta unica....mare...foarte mare...si sa ne ajutam intre noi....si sa dovedim ca si fara bani(asa cum jucam majoritatea din noi...se poate face treaba)...e un vis al meu...deocamdata nerealizabil....dar eu stiu????....poate ne vine mintea la cap in timp!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • sa facem o alianta unica....mare...foarte mare...


    Nu exista inca un server ogame in care o alianta mare sa nu fi esuat lamentabil. Aliantele de masa nu au succes in ogame, in primul rand datorita problemelor de comunicare.
    Altfel ideea e buna in ansamblu.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • E drept ca sunt o multime de conturi suport tinute mai mult sau mai putin ilegal.


    aici citro ai pus degetul pe " i " pe cea mai adanca` rana
    sper ca membri stafului desemnati pentru Orion sa fi mult mai atenti la aceste conturi suport a caror posesori
    se stiu dintr-un istoric avansat de pe restul universurilor,
    o comparatie ca si balanta se poate realiza oricand ...
    cum EXISTA si cele de pe nekkar "inca" ... si aici ma abtin...
    :-@:object:
    :ban:

    Vă mulțumesc celor care m-ați abandonat atunci când mi-a fost mai greu pentru că mi-ați arătat
    ce înseamnă devotamentul și curajul de a merge mai departe.
    Și vă iert pentru că a fi puternic nu i se potrivește oricui.


    Vă mulțumesc celor care încă mă bârfiți pentru că vă ocup timpul.
    Și vă iert pentru că locul vostru e acolo, în spatele meu.

  • Nu exista inca un server ogame in care o alianta mare sa nu fi esuat lamentabil. Aliantele de masa nu au succes in ogame, in primul rand datorita problemelor de comunicare.
    Altfel ideea e buna in ansamblu.


    Problema e că nu se găsesc ceva jucători, care să dorească la modul serios începerea unui cont pe un alt univers. Aşa, se adună foarte mulţi la început, însă nu dau importanţă acelui univers şi din neatenţie, pierd flotele foarte repede, apoi evident, se lasă de cont.


    Despre Orion, se ştie, vor rămâne ceva jucători care să dăinuie asupra universului. Ca peste tot.


    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Nu exista inca un server ogame in care o alianta mare sa nu fi esuat lamentabil


    CORECT...dar asta nu inseamna ca nu putem incerca....odata de mult se spunea ca nu exista o chestie mai grea ca aerul care poate zbura....:))


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • spune cineva mai sus ca suntem 500-1000 de jucatori pe .ro....problema mare este ca nu suntem in stare sa mergem pe org in numar mare....sa facem o alianta unica....mare...foarte mare...si sa ne ajutam intre noi....si sa dovedim ca si fara bani(asa cum jucam majoritatea din noi...se poate face treaba)...e un vis al meu...deocamdata nerealizabil....dar eu stiu????....poate ne vine mintea la cap in timp!!!


    O alianta in numar mare, cat de mare? 100? poate nu, dar 10-15 dintre cei mai buni sigur ar avea sanse de reusita!
    Nu a incercat nimeni sa-i uneasca sub acelasi drapel pe cei mai experimentati fleet-eri de pe RO, sunt ferm convins ca am domina acel univers, dar pana acolo sunt prea multe variabile, unii sunt haladiti si scarbiti de ce au putut sa vada si sa traiasca ca si experienta OGame, altii au serviciu, familie, timp putin, si se lasa pentru ca RL primeaza! S-a dus si ultima farama de OLD SCHOOL OGAME! Dinozaurilor va salut si va urez toate cele bune!


    Zamo noi nu suntem in stare sa ne reprezentam drapelul sub care jucam, fara sa ne cotonogim unii pe altii, orice ally pe org a esuat fiindca nu a existat un lider care-i sa-i tina uniti, care sa-i struneasca, sa-i tempereze, sa-i motiveze, sa-i faca responsabili, sa le trezeasca natinalitatea din ei, poate sunt eu prea tampit si prea credul sa-mi imaginez ca se poate, dar a incercat cineva? Zamo eu cred ca langa tine s-ar alia toti, fiindca multi iti poarta stima si respect man!:handshake:

    Din tot ce ai auzit despre mine, jumatate sunt minciuni iar cealalta jumatate sunt inventate de mine ca sa rad de tine... :object:

    Viata este, in fapt, asemeni unei cutii de conserve. Iti spune cand expira, nu si cand începe sa se strice! :grumble:


  • Nu a incercat nimeni sa-i uneasca sub acelasi drapel pe cei mai experimentati fleet-eri de pe RO, sunt ferm convins ca am domina acel univers,


    Incercat & reusit. Vezi fostul u23.org si actualul u44.org :)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze