Discutii versiunea 5.8.5

  • Frumos G1-G9 devine un cerc...unde daca lansezi din G1 in G9 nu mai trebuie sa parcurgi G2-G8.Chiar interesant si sunt putin dezamagit ca deja este luata in calcul varianta sa nu fie adaugata si pe serverele vechi.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Suna interesant!
    Ar fi fost bine si daca s-ar fi putut folosi lanxul de pe sistemul 1
    spre sistemele 499, 498...si de pe sistemul 499>1,2...!
    Daca de exemplu ai 1 luna in G3S1P7 nu poti folosi lanxul decat >s2,s3... nu-l poti folosi si <499,498...
    (daca retin bine)!



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • O idee foarte buna,pacat ca nu o sa fie implementata pe universurile existente.
    Deci o idee ca asta are nevoie rapid de un unv unde sa fie testata.
    Eu as fi de parere ca un unv x5 si cu 60% in cr ar fi foarte bun


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Cam saracacioase update-urile,cred ca se poate mult mai mult... o noua nava,o cercetare etc sa devina mai intens jocu`...


    Statisticile cu jucatorii activi de pe serverele ro vorbesc de la sine...



    Jocu` a ramas aproape neschimbat de la univ 1...
    ________________________________________


    Orice e nou e binevenit,chiar daca pe mine ca si miner in g9 ma afecteaza acest update sunt de parere ca ar trebui adaugat pe toate serverele :coffee:

  • Am stat si m-am gandit un pic.
    Aceasta caracteristica te ajuta dar si te afecteaza.
    De exemplu
    cand vrei sa calculezi returu la o desfasurare retrasa
    programul o sa iti arata durata zborului pentru un univers liniar
    de ex,daca el a facut fs cu deploy de la 1:1:1
    catre 1:450:1
    programu o sa calculeze durata zborului pentru 450 de sisteme
    si nu pentru 50 de sisteme.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.


  • Noobisor... cand a fost adaugat interceptorul in joc ce crezi ca s-a intamplat cu "programele" ... au fost adaugate si alea.
    Sa nu mai zic ca te poti duce si modifica manual diferenta de sisteme in asa fel incat sa nu iti calculeze pt 450.



    A zis careva mai sus ca se adauga lucruri noi in joc relativ lent... ceea ce este adevarat pentru persoanele care nu folosesc MI.Si eu imi doresc mai multe adaugate in joc (acum 1-2 zile blackhole a scris ceva despre un market/piata pe poz 17-18 unde sa poti vinde resursele intre ratele minime/maxime si cine doreste sa le cumpere, aspecte de genu' imi doresc in joc).


    PS:Decat deloc sunt bune si astea.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • O schimbare naturala, care se astepta sa fie implementata de ceva timp, ma bucur ca se apropie momentul in care ne vom bucura de un asemenea sistem de calculare a distantelor.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • demult asteptam ca o caracteristica inca neverificata a fizicii moderne( mai corect spus binomul Spatiu-Timp) sa fie introdusa si in acest joc.....si ar fi si mai bine daca aceasta caracteristica va fi introdusa pe toate universurile, pe cele actuale si pe cele viitoare, bineeee...cu posibilitatea ca fiecare sa opteze pentru universul circular sau nu...astept implementarea...mai vedem si idei pe placul majoritatii jucatorilor(sunt in asentimentul colegilor si prietenilor de joc cu care am discutat pana acum)....

  • multa lume s-a dus in galaxiile superioare pentru un minerit linistit, un stil de joc potrivit pentru lipsa jucatorilor si potrivita cu caracteristicile pe foarte multe servere asa ca este normal ca aceasta caracteristica sa nu fie bagata la serverele vechi.




    o alta caracteristica era legata de un eventual chat in joc, am citit parca acum cateva luni. ce se mai aude de ea?

  • o alta caracteristica era legata de un eventual chat in joc, am citit parca acum cateva luni. ce se mai aude de ea?

    Versiunea 6.0 va aduce o noua forma de organizare a mesajelor si un chat in joc . Momentan este testata pe un server cu acces limitat, mai multe detalii pe forumul Origin: OGame 6.0 Feedback Area