Concurs 01-10 Februarie

  • Quote

    In cel mai rau caz posibil pentru aparator,care ar fi profitul acestuia?


    pentru cine nu intelege asta se traduce astfel: care este cel mai mic profit posibil al aparatorului. -800milioane nu inseamna profit.



    raspunsul era -800 milioane daca intrebarea era: care e cea mai proasta varianta posibila pentru aparator.

  • Nino a raspuns corect.Chiar nu exista profit pentru aparator in cea mai rea situatie care poate exista pentru el.Nu m-am referit la acel "worst case" din simulator ci la acel caz in care aparatorul iese cel mai rau daca respectivele flote cu respectivele tehnologii se intalnesc in lupta.
    Insa Nino a fentat oarecum,pentru ca stia la ce ma refer prin intrebarea asta de aproape 2 luni,dar astept si parerile altora

  • Quote

    In cel mai rau caz posibil pentru aparator,care ar fi profitul acestuia?


    eu inteleg intrebarea ca: care e cel mai mic profit posibil in cel mai rau caz. astfel s-ar reforma intrebarea si eu asta inteleg.






    PROFÍT, profituri, s. n.</abbr> Ceea ce reprezintă un folos (material sau spiritual) pentru cineva sau ceva; câștig, beneficiu, avantaj.






    o pierdere nu poate inseamna castig/profit. am explicat mai sus. dpmdv raspunsul corect e cel pe care l-am dat aseara. ridici 20 ripi si daca reciclezi tot iesi 3kk profit.


    as raspunde -800m doar daca intrebarea era e cel mai rau caz posibil sau daca formulai in cel mai rau caz posibil aparatorul ar avea profit? in orice caz intrebarea e pe atat de interesanta pe atat de neclara.

  • Vali...cum ramane cu raspunsurile pentru ultima zi...care e raspunsul corect...cine a raspuns corect...etc. ?


    We're all in the same game; just different levels.

    Dealing with the same hell; just different devils.



  • Vali...cum ramane cu raspunsurile pentru ultima zi...care e raspunsul corect...cine a raspuns corect...etc. ?


    Am spus seara trecuta ca în momentul în care o sa ajung la pc voi atașa printuri, momentan sunt la liceu.
    O zi buna!