Modding pe forum

  • Vin si eu cu oarece nelamuriri ( inca nu le voi numi plangeri ):


    sunt facute strict pe threadul: http://board.ro.ogame.gameforg…de-vs-vyxx-f-d-tp-9-84-g/


    Cunosc prea bine faptul ca nu se discuta pe forum motivele de warn / ban, dar totusi exista niste proceduri prin care jucator este banat, proceduri a caror absenta vreau sa le sesizez. Eu, in calitate de simplu user, ma uit pe acel thread si vad ca vyxx a luat ban dar, conform regulamentului intern al moderatorilor, trebuie specificat si motivul. Nu vreau eu un raport la ce faceti, ci am pretentia ca sa respectati regulile pe care si voi ati semnat ca le respectati ( aviz draq care chiar se enervase la un moment dat ca nu vroia sa incalce regulamentul ca sa discute niste informatii legate de un ban al lui zamo pe board ).


    Ok, eu inteleg ca trebuie sa respect un anume regulament ( dovada este faptul ca nu l-am incalcat ), dar si voi aveti un regulament de respectat.


    Mai apoi, threadul a fost inchis subit, o a 2-a oara fara sa se specifice nicaieri acest lucru - prima oara a fost semnalata inchiderea si nu am nici o plangere in priviinta asta.


    Nu m-am plans niciodata de deciziile echipei verde, pentru ca am facut parte din ea, si stiu ce se intampla, dar nu imi pica deloc bine cand jucatori din tabara mea sunt ... redusi la tacere fara macar sa se stie de ce, ba mai mult, incalcandu-se regulamentul intern. Eu nu voi sari la acuze ( desi am tot dreptul ) si nici nu sunt aici sa militez pentru scoaterea banului lui vyxx. Sunt aici pentru ca sa imi exprim ingrijorarea... nu nominalizez persoanele avizate de aceasta sesizare ( se vor simti ele ), nu va trag de maneca si sa zbier ca ati gresit, ci macar de acum incolo sa se respecte procedurile interne.


    E prea tarziu ca sa mai veniti sa va justificati actiunile - este 100% clar ca s-au incalcat niste reguli de mod, nici nu mai intru sa ma uit, ci mi-ar place sa cred ca este un wakeup call pentru cei vizati


    Sarbatori fericite tuturor!

  • Am închis eu de pe telefon și nu am apucat să postez. La fel cum voi închide și acest post deoarece nu discut procedurile interne în public.


    Cât despre Vyxx, a luat ban de la colegul lui de alianță Tommy, pe care îl putea întreba direct, nu crezi asta? Va explica Vali scurt care-i problema cu banurile.
    [/list]


    Orice plângeri există asupra mea, ești liber să le adresezi lui Paci.

  • Pentru ca observ ca aduci niste acuze degeaba neverificand anumite surse as dorii sa-ti luminez putin minte.
    Ai facut parte din acest staff al forumului, cunosti o anumita problema si anume aceea ca atunci cand dai warn si ai mai multe dealungul timpului primesti automat ban din cauza sistemului.Sau cred ca atunci cand ai fost moderator nu ti-ai dat silinta sa observi acest lucru din cauza ca nu prea dadeai.


    Ieri Tommy la data de Dec 15th 2015, 2:44pm i-a acordat warn lui vYxx.
    Print:


    Dupa ce a fost acordat acest warn sistemul a dat automat ban din cauza nenumaratelor avertismente primite .


    Print suspendare:



    As dorii sa verifici atent data, ora si sa vezi daca se potriveste.
    In mod normal nu ar trebuii sa dea echipa explicatii dar o fac pentru tine ca ai adus niste acuze gratuite acuzand deciziile membrilor staff.
    PS: Tommy cred ca face parte din tabara ta, acum daca el a fost vinovat trebuie sa te iei de el ci nu de noi.


    In acest moment Banul a fost scos, vyxx are in acest moment 27 Puncte de avertisment.


    Sper ca am lamurit acest lucru si sa nu mai facem acuzatii degeaba fara sa investigam putin situatia si sa intreb inainte.


    Va urez sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii!