+Cel mai mare RIP kill --> Evangelion & maryuscl -vs- Berzelius[Noob] ~(TP: 20,27 G)

  • Salutari again am revenit ^_^ .Povestea hitului este relativ simpla : tot se plangea Marius ca vrea lumea sa il recicleze , si am zis ca bineinteles ca imi ajut un prieten ^_^ , mi-a facut rost de cont , s-a ocupat de urmaritul programului , am pus planul la cale (mobila in ss, luna din probe, insta jump ) . :D Plus ca ii eram dator inca lui Berzelius pentru faza ce ne-a facut-o (care el ne-a zis-o ) la hitul pe Sharky (ca i-a intrat pe cont si a inceput sa recicleze ) . Astea fiind zise , ca sa nu aiba lumea indoieli , i-as recicla si flota lui mamamea daca ar juca ogame. :lol:
    Mai jos va prezentam cel mai mare rip kill de pe ogame.ro :bump:

    Quote

    Maryus : somnoroase pasarele , pe la flote se aduna




    [align=center][font=Courier New]Evangelion & maryuscl -vs- Berzelius


    Atacator Evangelion

    Crucisator.............................. 178.000
    Interceptor.............................. 30.300
    Vanator usor.......................... 1.000.000
    Battleship............................... 30.000
    Transportor mic......................... 150.000
    Distrugator.............................. 40.000



    Atacator maryuscl

    Transportor mic.......................... 75.000
    Vanator usor.......................... 1.031.384
    Crucisator.............................. 257.998
    Battleship............................... 35.046
    Distrugator.............................. 23.725
    Interceptor.............................. 21.090



    -= V S =-


    Aparator Berzelius

    Transportor mic.......................... 10.000
    Transportor mare......................... 24.879
    Vanator usor............................. 70.000
    Vanator greu................................. 39
    Crucisator............................... 20.000
    Battleship............................... 10.000
    Nava de Colonizare........................... 11
    Reciclator............................... 34.555
    Probe de spionaj............................. 81
    Bombardier.................................... 2
    Distrugator............................... 1.000
    RIP....................................... 1.235
    Interceptor.............................. 10.000
    Lansator de Rachete....................... 2.000
    Laser usor................................ 1.000
    Laser greu.................................. 200
    Turela cu plasma............................. 34
    Scut planetar mare............................ 1
    Scut planetar mic............................. 1



    - dupa lupta -



    Atacator Evangelion
    Crucisator........ 157.797 ....(pierdute: 20.203)
    Interceptor........ 26.983 .....(pierdute: 3.317)
    Vanator usor..... 861.518 ....(pierdute: 138.482)
    Battleship......... 26.643 .....(pierdute: 3.357)
    Transportor mic... 129.230 ....(pierdute: 20.770)
    Distrugator........ 35.451 .....(pierdute: 4.549)



    Atacator maryuscl
    Transportor mic.... 64.704 ....(pierdute: 10.296)
    Vanator usor...... 889.400 ...(pierdute: 141.984)
    Crucisator........ 228.253 ....(pierdute: 29.745)
    Battleship......... 31.189 .....(pierdute: 3.857)
    Distrugator........ 21.083 .....(pierdute: 2.642)
    Interceptor........ 18.687 .....(pierdute: 2.403)



    Aparator Berzelius
    Transportor mic......... 0 ....(pierdute: 10.000)
    Transportor mare........ 0 ....(pierdute: 24.879)
    Vanator usor............ 0 ....(pierdute: 70.000)
    Vanator greu............ 0 ........(pierdute: 39)
    Crucisator.............. 0 ....(pierdute: 20.000)
    Battleship.............. 0 ....(pierdute: 10.000)
    Nava de Colonizare...... 0 ........(pierdute: 11)
    Reciclator.............. 0 ....(pierdute: 34.555)
    Probe de spionaj........ 0 ........(pierdute: 81)
    Bombardier.............. 0 .........(pierdute: 2)
    Distrugator............. 0 .....(pierdute: 1.000)
    RIP..................... 0 .....(pierdute: 1.235)
    Interceptor............. 0 ....(pierdute: 10.000)
    Lansator de Rachete..... 0 .....(pierdute: 2.000)
    Laser usor.............. 0 .....(pierdute: 1.000)
    Laser greu.............. 0 .......(pierdute: 200)
    Turela cu plasma........ 0 ........(pierdute: 34)
    Scut planetar mare...... 0 .........(pierdute: 1)
    Scut planetar mic....... 0 .........(pierdute: 1)



    Aparator Berzelius distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 202.896.205 metal 91.650.418 cristal, si 354.706.180 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 4.512.535.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 15.758.769.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 5.470.224.000 metal si 3.757.952.500 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 5.364.894.303
    Atacatorul a pierdut un total de 4.512.535.000
    Aparatorul a pierdut un total de 15.758.769.000
    Total Damage: 20.271.304.000

    Soacrele au fost inventate deoarece diavolul nu ajunge peste tot ! :bump:



    Distrugatorul este regele navelor de lupta



    Moonspell: esti ca o nimfomana
    Moonspell: dar esti un "el" si esti dupa flote

  • Revin cu o completare asupra hitului de mai sus.


    Valurile:


    -= Next raids =-
    104.413.629 metal 20.979.289 cristal si 204.337.881 deuteriu.
    26.103.407 metal 5.244.822 cristal si 62.390.170 deuteriu.
    6.525.852 metal 1.311.206 cristal si 18.225.072 deuteriu.
    1.631.463 metal 327.801 cristal si 3.997.735 deuteriu.


    +


    Recoltarile - sa nu se insinueze cum ca nu am fi recoltat 100%.


    Reciclatoarele tale(90010) au o capacitate totala de 1.800.200.000. La tinta[x], plutesc in spatiu 3.613.210.000 Metal si 1.900.874.000 Cristal. Ai reciclat 900.100.000 Metal si 900.100.000 Cristal.
    Reciclatoarele tale(14255) au o capacitate totala de 285.100.000. La tinta
    [x], plutesc in spatiu 2.713.110.000 Metal si 1.000.774.000 Cristal. Ai reciclat 142.550.000 Metal si 142.550.000 Cristal.
    Reciclatoarele tale(172000) au o capacitate totala de 3.440.000.000. La tinta
    [x], plutesc in spatiu 2.570.560.000 Metal si 858.224.000 Cristal. Ai reciclat 2.570.560.000 Metal si 858.224.000 Cristal.
    Reciclatoarele tale(185741) au o capacitate totala de 3.714.820.000. La tinta
    [x], plutesc in spatiu 5.470.620.000 Metal si 3.758.284.000 Cristal. Ai reciclat 1.857.410.000 Metal si 1.857.410.000 Cristal.


    Si sa nu uit:


    RU Berzelius.

  • Nu pot sa le zic felicitari combatantilor :)
    Avand in vedere ca ai fost spart de oameni din alianta ta pe care te bazai.
    Aici ma refer strict la contul lui evangelion (fost razvan) dar astia sunt jucatorii ogame.ro. Puteti fi mandrii cu ei.
    Maryuscl alesese mai demult sa plece din alianta si am ezitat mult timp in a il sparge sau nu, desi putea fi spart in nenumarate randuri, dar asa este cand alegi gresit.
    Pe de alta parte:


    Control Flota Raport de Lupta [x:x:x] (D: 15.758.769.000, A: 4.512.535.000) 18.11.2014 03:44:42
    Prieteni Ai fost şters dintr-o listă de prieteni. 18.11.2014 03:43:00
    Alianta [Noob] Evangelion a parasit alianta [Noob]. 18.11.2014 03:42:43


    cred ca asta spune totul.
    DIn punctul meu de vedere Razvan a fost principalul vinovat la tot ce s-a intamplat, dupa care e evagelion care e un oportunist fara pic de onoare, asta in cazul ca era treaz cand dadea atacul sau plutea pe undeva :)
    Asta in cazul in care nu a fost tot razvan pe cont dar cu un nick schimbat; ca a fost ca nu a fost din punctul meu de vedere e acelasi lucru.
    De evangelion si maryuscl ce sa zic, 2 jucatori la care le-am dat destule conturi de-ale mele pe care sa joace in decursul timpului, 2 jucatori care nu sunt in stare sa fac un cont de la 0 si sa il si tina o vreme indelungata, ori sa il joace bine la inceput dupa care sa nu fie in stare sa reziste cu el sau sa preia un cont gata crescut sa se ascunda intr-o alianta care sa ii protejeze ani de zile si dupa aia sa fie niste oportunisti.
    Distractie placuta in loviturile voastre urmatoare!
    PS: asta e ultimul meu post pe ogame.ro.
    Berzelius out!

  • Cunosc aceasta senzatie si nu e tocmai cea mai placuta.
    Imi pare rau pentru cele intamplate,dar asta e comunitatea noastra.
    Bafta in RL cuc!


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Cucusor... pe ogame.ro nu trebuie sa ai incredere in nimeni,oamenii care au fost oameni de incredere si baza in joc au plecat sau nu mai joaca acum.Majoritatea celor ramasi sunt cele doua exemple de atcatori.


    Aceasi tactica a fost si la sharky.Ca exemplu Mariusica... e prea slab in a juca singur de la inceput' se foloseste de alianta in care face parte sa nu fie spart si tot asa.Aceasi tactica cu iesitul din alianta si stersul din lista de prieteni a fost si pe capella.Multe nu sunt de zis ... decat ca pacat de aia de au vandut sau inca mai vand deuteriu la voi sau va pastreaza in alianta/cedeaza conturi.


    Glirl cuc.


    Atacatori ........ felicitari.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Control Flota Raport de Lupta [x:x:x] (D: 15.758.769.000, A: 4.512.535.000) 18.11.2014 03:44:42
    Prieteni Ai fost şters dintr-o listă de prieteni. 18.11.2014 03:43:00
    Alianta [Noob] Evangelion a parasit alianta [Noob]. 18.11.2014 03:42:43


    Urat ca se intampla asemenea mizerii!!
    GLIRL Berzelius!



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • Imi pare rau pentru ce ai patit man , urat atac .
    Nu am fost niciodata de acord cu astfel de atacuri date prin tradare , una este sa intinzi o capcana unui inamic
    alta este sa iti tradezi un coleg de alianta sau un prieten.
    Bafta in rl , cei care au jucat pe aceleasi universe cu tine stiu ce jucator esti.

  • Berzelius in primul rand ,,vina" a fost a ta, ca ai ales sa faci parte din acea alianta, unde trebuie sa ai grija sa nu scapi sapunul, apoi a fost vina lui razvan. :devil: Ca e razvan sau Evangelion tot un draq, tot te-au tradat, asa ca halal ,,prieteni" ! Ai pierdut doar cifre si bani intr-un joc si un ,,prieten" pe care nu l-ai avut, iar aici fac referire la razvan. In rest te felicit pentru munca depusa si tactica abordata in joc ! Spor la joc iti doresc, acolo unde ai sa mai joci, in caz ca nu renunti la ogame ! Daca te lasi de ogame iar e bine, scapi de un microb !
    Atacatori, sunt curios cand o sa scape sapunul unul dintre voi, doar sunteti 2 oportunisti, sa vedem care-i primul pe faza ! rotfl
    Jegoasa lovitura...



    Warn
    Vali

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

  • Frumoase flote au fost implicate la acest hit!

    Felicitari atacatorilor,ati scos un profit colosal.

    Ce pot sa iti zic d-le Berz. , nu ni-am avut nici de bine nici de rau pe unde am jucat ) , dar dupa parerea mea este cel mai Fair-play jucatori pe pe.ro, - nu iti merita-i soarta aceasta!!!

    Arta războiului ne învață să ne bazăm nu pe probabilitatea ca inamicul să nu vină, ci pe propria noastră pregătire de ai primi; nu pe sansa de a nu ataca, ci mai degraba pe faptul ca ne-am facut pozitia neatinsa.

  • mai aveam rabdare sa ajung acasa sa vad minunatia asta...desi stiam inca de ieri...


    Berze, mi-am rabunat luna aia cu varf si indesat...trebuia sa pierzi flota inca decand ai lansat TOTI ripisorii pe mine pentru a sparge o amarata de luna...norocul tau a fost ca Marius avea teleonul defect si nu am reusit sa dau de el...dar a doua zi dupa ce i-am povestit cred ca avea pitici pe creier si nu s-a lasat pana nu te-a spart...


    deci 1% si eu sunt vinovat....eu nu am avut ripii tai dar probele mele de spy si-au facut treaba ( ripi undercover )...asa ca...dupa acest mesaj primit de la tine, citez :


    "sa imi spui care luna vrei sa fie urmatoarea"....te intreb eu pe tine:


    "unde vrei sa iti trimit ceva resurse sa te refaci putin ?"



    felicitari baieti.

  • Am stat mult pe ganduri... sa postez, sa nu postez...


    Berze - tot raul spre bine !!! Felicitari pentru omul care esti !!!


    Cat ii priveste pe atacatori.. cifrele, jocul... conteaza mai putin; in ogame nu poti singur, e joc de echipa. Tot ce ne-au aratat e caracterur lor. Se pot face chestii frumoase in jocul asta. Strategii diverse, care de care mai creative si mai ingenioase. Se pare ca ingeniozitatea lor se opreste la asta. Si unde nu e, nici dzeu nu cere. Capella, acum Hydra... Iar tu, Eva.. spui ca ai recicla-o si pe mama ta daca ar juca ogame. Asta spune tot despre tine! Felicitari pentru lipsa totala de moralitate !! E lucru rar. Nu bun.. dar rar :) Ne face pe noi, ceilalti, sa intelegem, prin comparatie, cum e bine sa NU fii :). //

  • nu e nimic spectaculos la acest hit .... au avut on /off pana la 2 min inainte de atac... sa zicem ca atacatorii au avut 2 min de suspans.... stim cu totii ca evanghelion e un jucator bun care ar atacao si pe maicasa daca face profit iar mariuscel e unul dintre cei mai slabi jucatori de pe ro care s/a ascuns mereu sub fusta celor din noob .... a fost ferma mea nr 1 cand jucam pe hydra ....


    berzelius bafta in rl

  • atacul asta e un fel de sfat pentru unii dintre noi:)
    Felicitari baieti de ... anti-caracter...
    ru berze e greu sa revi pe uni ala dar cine stie sau poate pe vreo fuziune ceva:)

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • felicitari atacatorilor,frumos td....
    ru berze daca te lasi..


    nu inteleg...tu ii urezi refacere usoara daca se lasa ? :)))))))


    stim toti ce fel de om e eva,ca nu stie sa munceasca un cont de la 0 si sa il duca in top. :newbie:
    berze bft in RL

  • :(

    ca sa nu aiba lumea indoieli , i-as recicla si flota lui mamamea daca ar juca ogame.

    Imi pare rau Berz
    Forta fie cu tine!
    RU
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Exceptand modul in care este dat atacul ( nu e prea frumos ...) este un atac cu un TD impresionant si niste flote colosale.
    PS: Acest top 1 cred ca poate fi intrecut doar pe U1 sau pe Jupiter,dar pe Jupiter mai e ceva de lucru si e cam imposibil ...
    Felicitari Eva si Marius.
    Berze succes in RL, imi pare rau de decizia pe care ai luat-o.

  • Citind mesajele de mai sus, am vazut ca o parte din ceea ce voiam sa transmit s-a spus deja. Insa as mai adauga totusi ceva.
    Acest atac e cat se poate de mizerabil.
    Cu putin timp inainte de atac m-am uitat in alianta, toti colegii erau off cu exceptia mea si a lui Razvan. Atentie: RAZVAN. Nu Eva. Apoi vad mesajul ca Eva a parasit alianta. In momentul acela am stiut ce se intampla. Insa era prea tarziu sa mai pot face ceva. Deci Razvan avea flota in atac pe Berzelius, iar nickul l-a schimbat si a parasit alianta cu cateva momente inainte sa intre atacul. Mda.
    Istoria s-a repetat, in acelasi mod fiind spart si Sharky. De aceleasi conturi si cu aceiasi protagonisti. Si la fel de miseleste.
    Indiferent daca a fost Razvan sau nu pe cont, putin mai conteaza acum. Sunt convins ca, ca si in cazul lui sharky, el a fost partas intr-un fel sau altul. Regret ca am facut parte din aceeasi alianta cu razvan. Inca o data m-am inselat in privinta caracterului unui om.
    Deci hof-ul acesta nu are nimic onorabil in el, iar laudele nu-si au locul.
    Doar pentru Berzelius refacere usoara!

  • i-as recicla si flota lui mamamea daca ar juca ogame.

    Sper ca daca o sa joace ogame sa-i reciclezi flota cu un cont facut de tine ^^
    asta spune cat de maestru esti cu un cont de la altcineva: TOP 03 Aud Culori & kurkan[PIDKY]-vs- Fane Spoitoru[Fane] ~(TP: 175,49 M) , dupa ce ai fost spart ai dat contul din cauza ca nu erai in putere sa faci un cont pentru razbunare.


    Despre marius nu stiu ce sa zic, nu m-am confruntat cu el pe niciun servar nou, nu prea l-am vazut de la 0 jucand.


    Cat despre Berze, RU .Sper sa vina fuziunea si sa vedem atunci ce vor face maestrii bucatari :-??