discutii depre versiunea 5.7.9

  • Frumos si chiar folositor fata de ultimul update cu portalul.Desi cam scumpe cercetarile alea... banuiesc ce e o alta metoda folosita de GF sa poata stoarca ceva bani d ela jucatori...caci fara finalizare cu MI nu le faci prea curand.


    Un 30%-50% happy hour saptamana viitoare valent? :)))

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Total de acord cu Squaker.


    O intrebare totusi: Pe care din cele 3 uni putem testa reciclatoarele ? Pe unu` cere autorizatie de inregistrare, altul e 2x, nimic deosebit, si altul, vazand cum sunt astea 2, nu l-am mai incercat.

  • A făcut cineva matematica la diferența de timpu dintre combustie 15 sau hiperspațial 15 la diferență de ...să zicem 100 sisteme?

  • Peste aproximativ 4-5luni pe jupiter vor avea toti din top 100 motoarele facute sa poata face reciclatorul mai rapid
    Oricum e buna ideea dar era si mai buna daca era asa :
    Odata atins nivelul 15 la motorul cu impuls reciclatorul sa fie echipat cu acesta
    Iar atunci cand atingi nivel 13 la motorul hiperspatial reciclatorul sa fie echipat cu acesta

  • Se pare că se vor schimba și vitezele de bază a recurilor, astfel următoarele date se aplică


    La 1000 de Nave pentru o distanță de 1 sistem la viteză 1X (consumul de deut nu se schimbă în funcție de viteza universului)


    Combustie 17



    Impuls 17



    Hiperspațial 15

  • prima data trebuie cercetat impulsul 17 si dupaia hiperspatialul 15 sau poti direct hiperspatial 15 si se doteaza direct cu ala Reciclatoarele?

  • prima data trebuie cercetat impulsul 17 si dupaia hiperspatialul 15 sau poti direct hiperspatial 15 si se doteaza direct cu ala Reciclatoarele?


    S-a intrebat acelasi lucru pe ogame.org.
    S-a raspuns ca se poate cerceta direct hiperspatialul.Totusi trebuie mentionat ca motorul hiperspatial 15 este:
    163.840.000 Metal, 327.680.000 Cristal, 98.304.000 Deuteriu.

  • Singurul "avantaj" este pt cei ce joaca pe 4x/5x (cred ca nici acolo) , costurile fiind halucinante.... era bine daca era "doar" impuls 15 sau hyper 13 cum a spus si aditzu mai devreme.... Nu cred ca sunt fleeteri pe ro care sa investeasca in halul asta resurse cand de resursele alea faci o flota destul de frumusica... un mic calcul doar din level-ul 15 la hyper ai face aproape 4.6k intere


  • S-a intrebat acelasi lucru pe ogame.org.
    S-a raspuns ca se poate cerceta direct hiperspatialul.Totusi trebuie mentionat ca motorul hiperspatial 15 este:
    163.840.000 Metal, 327.680.000 Cristal, 98.304.000 Deuteriu.


    Pana ajungi sa investesti resursele alea in hyper...mai bagi un minim de 216k MI pe cercetare...deci avand acum un 10-11 hyper fara 1kk MI nu ai ala prea curand...

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?