Goodbye hit Masz Lipe[] -vs- Helios & King Dragon & BoneCrusher[Unholy] & GhoosT[Lou]&ODA[D.O]

  • CEL MAI MARE EVENIMENT DIN UNI 4 !


    cel mai mare jucator din acest uni s-a retras!! Masz Lipe! nu voi incepe cu povesti ce e prea serios evenimentu!!:)


    si totusi...o sa zic povestea adevarata!!
    totu a inceput cand Lipe si cu mine, fiind vecini, am inceput sa ne vanam, atacam, ninjuim, fermam...etc...dupaia el a devenit mult prea mare la flota pt mine....si numa el ma vana...si eu fugeam:))am incput sa vorbim mult in timp ce el incerca sami prinda flota


    de cateva zile mia zis ca vrea sa se retraga....si mia spus ca o sami dea de luna...dar ce sa fac eu?? avea pe departea cea mai tare fltoa din uni 4.ro!!! prima flota de HoF din acest uni!!
    Transportoare mici:356
    Transportoare mari:10
    Vanator usor: 150
    Vanator greu: 20
    Crucisatoare: 90
    Nave de razboi: 36
    Reciclatoare: 20



    nicio sansa pt mine sa rup asa ceva...nici daca imi chemam toate cunostiintele la mine:))))


    asa ca iam spus sa rupa fltoa in 5-6....si sami trimita sa iasa de fiecare data cate 4-5%....


    multumiri speciale baietilor care mau ajutat!!!!!! o sa va primiti fiecare parte din profit!! cam 300k fiecare...inca nu am calculat exact!!



    postez aici al 3lea atac....cel care a fost cu luna!!!



    @lipe: i just told everyone our love story...how we started...and u hunted me for days...and how u divided ur fleet in 6 parts for me to be able to win the fights:))) and also i showed everyone the biggest fleet of uni 4!!! u are great man!! hope we will chat also after u quit!!
    GL in RL!!!! thank you a lot!!! u were the best in uni 4!! to bad u had to leave!!!!


    partea cea mai comica!! dupa cele 4 lupte:
    DAAAMN
    Bone -190 locuri
    ODA -233 locuri
    Ghoost -9 locuri
    Masz Lipe -26 locuri
    iar King.... King Dragon -747 puncte...rank 3200:))
    fermati nubii baieti!!
    EDIT!! baietii din aparare nu au pierdut flotele!!! e din cauza BUGului...la ora 1 o sa revina la locu lor....pt ca au pierdut 2-4 CR maxim!! deci cam 100 puncte!!:)))))))))))))))))


    acum..lovitura a 3a...restu le pun la final...



    Urmatoarele flote se intalnesc in lupta


    Atacator: Masz Lipe
    Nava de razboi...16


    Aparator: Helios
    Vanator Mare...1
    Crucisator...41
    Nava de razboi...19
    Probe de spionaj...8
    Satelit solar...12
    Lansator de Rachete...9
    Laser usor...5
    Laser greu...2
    Tun Magnetic...2


    Aparator: King Dragon
    Crucisator...65


    Aparator: ODA
    Crucisator...34
    Nava de razboi...5


    Aparator: BoneCrusher
    Crucisator...43
    Nava de razboi...6
    Vanator Mic...37


    Aparator: GhoosT
    Nava de razboi...17


    -- Dupa batalie --


    Atacator: Masz Lipe
    Distrus


    Aparator: Helios
    Vanator Mare...1 ( pierdut: 0 )
    Crucisator...40 ( pierdut: 1 )
    Nava de razboi...19 ( pierdut: 0 )
    Probe de spionaj...7 ( pierdut: 1 )
    Satelit solar...11 ( pierdut: 1 )
    Lansator de Rachete...9 (pierdut: 0)
    Laser usor...3 (pierdut: 2)
    Laser greu...2 (pierdut: 0)
    Tun Magnetic...2 (pierdut: 0)


    Aparator: King Dragon
    Crucisator...63 ( pierdut: 2 )


    Aparator: ODA
    Crucisator...32 ( pierdut: 2 )
    Nava de razboi...5 ( pierdut: 0 )


    Aparator: BoneCrusher
    Crucisator...42 ( pierdut: 1 )
    Nava de razboi...6 ( pierdut: 0 )
    Vanator Mic...36 ( pierdut: 1 )


    Aparator: GhoosT
    Nava de razboi...17 ( pierdut: 0 )


    Aparatorul a castigat batalia!


    Atacatorul a pierdut un total de 960.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 173.000 unitati.
    La aceste coordonate din spatiu acum plutesc 252.900 metal si 85.800 cristal.
    Cantitatile enorme de metal si cristal liber se atrag si formeaza o luna in jurul planetei. La 12k puncte cate am, am o luna...e perfect:D
    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca aparatorul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 960.000
    Aparator castigat: 165.700
    Total Pierderi: 1.133.000

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5



    lovitura 1 (aveam si noi ceva mai multe nave atunci:)))
    atacator: Masz Lipe: 40 Crucisatoare


    Aparatorul a castigat batalia!


    Atacatorul a pierdut un total de 1.080.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 51.000 unitati.
    La aceste coordonate din spatiu acum plutesc 250.500 metal si 88.200 cristal.


    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca aparatorul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 1.080.000
    Aparator castigat: 287.700
    Total Pierderi: 1.131.000

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5


    lovitura a 2a: atacator Masz Lipe: 20 nave de razboi


    Aparatorul a castigat batalia!


    Atacatorul a pierdut un total de 1.200.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 128.000 unitati.
    La aceste coordonate din spatiu acum plutesc 294.000 metal si 99.600 cristal.


    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca aparatorul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 1.200.000
    Aparator castigat: 265.600
    Total Pierderi: 1.328.000

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5



    lovitura a 4a : atacator: Masz Lipe :272 trans mic si 146 vanator usor


    Aparatorul a castigat batalia!


    Atacatorul a pierdut un total de 1.672.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 32.000 unitati.
    La aceste coordonate din spatiu acum plutesc 297.300 metal si 212.100 cristal.


    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca aparatorul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 1.672.000
    Aparator castigat: 477.400
    Total Pierderi: 1.704.000

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5



    am reciclat eu tot...si voi imaprtii la toti...pt ca masz lipe se retrage si a spus ca nu mai vrea nimic!!


    Cele 19 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 380.000. La tinta, 1.094.700 metal si 486.000 cristal plutesc in spatiu. Ai cules 190.000 metal si 190.000 cristal.


    Cele 19 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 380.000. La tinta, 1.094.700 metal si 486.000 cristal plutesc in spatiu. Ai cules 190.000 metal si 190.000 cristal.


    Cele 19 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 380.000. La tinta, 714.700 metal si 106.000 cristal plutesc in spatiu. Ai cules 274.000 metal si 106.000 cristal.


    Cele 19 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 380.000. La tinta, 440.700 metal si 0 cristal plutesc in spatiu. Ai cules 380.000 metal si 0 cristal.




    1 avertisment pentru Post Non Roman
    by Portocala

    The post was edited 2 times, last by Helios ().

  • heh...sa tabacim niste funduri...GG baieti..and thank u lipe;)


    PS: King Dragon e cel mai tare cu punctaj pe minus...cred ca are datorii la gameforge=))

  • Imi pare rau ca a trebuit sa se retraga Dave... a fost un jucator bun, poate cel mai bun la momentul actual in u4, dupa mine bineinteles dupa mine [glumeam ^^].


    Helios, ai luna, ai iesit bine...


    Nu stiu de ce am scazut 9 locuri, am avut pierderi 0, bug infect :D
    Bafta tuturor :P

  • Imi pare rau pt Masz Lipe, nu inteleg dc a vrut sa abandoneze un asha cont.. dar ii respect decizia :D


    Helios bvo pt luna :D pt ca la punctele astea e buna :D

  • Categoric e cel mai tare hit...dar ai o luna din pomana si nu e drept :evil:


    dar oricum cei mai tari jucatori au fost prezenti la hit`ul asta


    10/10 no more comments !! \


    glilr Masz Lipe



  • Felicitari baieti pt chestia asta... nu prea stiu in ce categorie intra ;)) [SIZE=3]D'aia am numito chestie.[/SIZE]
    Helios chiar daca tu iti acoperi din debris doar pierderile macar ai prima luna din u4 ;) have fun with it.



    @Masz Lipe : GLIRL

  • a fost informat Gerula sau agression despre treaba asta ? :)
    EDIT::: pardon, nu "informat"... va permis ? :D


    Kit ca nu o luat Masz CRul, da park tot trebe acordul unui GO pt sansa de luna planificata.

    The post was edited 2 times, last by |Khan| ().

  • Quote

    Originally posted by |Khan|
    a fost informat Gerula sau agression despre treaba asta ? :)
    EDIT::: pardon, nu "informat"... va permis ? :D


    Kit ca nu o luat Masz CRul, da park tot trebe acordul unui GO pt sansa de luna planificata.


    Din cate am inteles mai nou in cazul unui MS nu mai trebuie anuntat GO Sgo sau ce o mai fi el..^_^


    pe langa cel mai tare hit e si cel mai mare debris format...
    ca veni vorba cat a fost tot debrisu ???

  • N-am cuvinte :D


    cum am sesizat statisticile mi-am dat seama ca a fost spart in ninja ca nu de alta dar au scazut mult ODA shi king shi mi-am dat seama ca se face ceva acolo dar nu am crezut ca e benevol, dar oricum gratz :D LUNA suuuper deci ne ashteptam iar la dominatzia HELIOS & friends ;)


    anyway atacul asta ma inspira sa ma las shi eu de ogame...


    GLIRL Masz Lipe...

  • la finalu postului e scris mare si rosu cat a fost tot DF



    am anuantat GO despre toate hiturile!! nu sa pus problema de pushing sau alte chestii din 2 motive mari:
    1. Lipe era rank mai amre ca toti care au fost in aparare
    2. eu care lam intrecut pe Lipe la scos dupa primu hit nu o sa pastrez decat sami acopar pierderile...restu merge le baieti:D:D


    clara treaba??

  • Quote

    Originally posted by Helios
    clara treaba??


    Asta a fost pushing organizat, las' ca stim noi :P Si doar i-am zis lui C0smin sa nu invete lumea sa se tina de magarii ^^



    Altfel mi-e mila de aia 'care este' in raza de actiune a lunii :D


    [SIZE=3]Edit ->


    Disclaimer: Orice asemanare cu realitatea a afirmatiilor de mai sus e pura intamplare ![/SIZE]

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze



  • damn, eu sunt... :D oricum nu e in stare helios sa ma prinda in phalanx :D


    Acum sa vedem cum impartim resursele ^^

  • tare atacul.... ink odata felicitarile mele ;;)
    sa fi pe lokul 4 si sa ai prima luna din univers... e ceva enorm ...
    imi pare rau de cei kre au pierdut flota... dar vb ta.... ataca ei noobi :))))
    nota 10 :D ce sa mai zic.... pakt nu k pot sa dau 11 :))
    sa se mai retraga si pepe si Rocket... k pe N e C O n in intreci akum :)) de la recoltarea aia :)) si lokul 1 scrie pe u :))
    bv ink odata ;))

  • cred ca si-au amintit de mendrele pe care le faceam conducerii cind lucram pentru ei (in special cu introducerea interceptoarelor si a ofiterilor) au hotarit sa ma pedepseasca acum :D :D :D :D :D

  • Salut.


    Dupa ce Motanel s-a retras in glorie, iata inca un jucator mare iese pe usa din spate.
    Felicitari pentru luna Helion (E vecinu) si ma bucur ca ce am scris eu cu privire la tactica de a monopoliza un univers, este in fine probata. Prima luna e de aur !!! Dar daca vine ea la unul dintre primii fleeteri din univers, atunci e dezastru pentru oponenti :)


    Acum toate flotele din zone trebuie sa miglere sau sa faca non-stop fleetsaving :) Sigur nu o sa fie usor sa faca phalanx 7, dar incet incet...


    Dear Maszz,


    I hope next time you crash your fleet in my planetary defenses so I can have the first U5 moon. Congrats for your achievement, but it';s a shame you took the easiest way out. I wonder why didn't you do that within your own alliance.. probably a dumb question :)


    Keep in touch,


    AreSs


    PS Dear Motanel,


    Tin sa te anunt ca eu mi-am luat-o mai rau ca tine de la GF --> un mucea de SGA mi-a banat toate conturile pe ORG pentru staff offence cica - vreo 7mio puncte in 5 conturi + 2x conturi in U34 care impreuna au putin :P




    1 avertisment pentru Post Non Roman & Trolling
    by Portocala

  • Push


    :rolleyes:


    0...
    -_-


    -warned
    Killer Instinct

    The post was edited 1 time, last by Millions Knives ().

  • Ah si am uitat sa va spun cum m-a sunat helios astazi in ora de istorie sa-l ajut cu hitu. Am cerut voie sa ma duc la WC, am stat vreao 10 min sa vb cu el [helios nu wc] si sa trimit flotele de pe telefon, si cand m-am intors m-a intrebat profu daca am infundat WC :D



    eh eh... tare faza :))