Discutii fuziunea universurilor

  • Aici puteti sa discutati despre Fuziunea - seria a 2-a



    Quote

    Exodus: 102 Barym (fara ACS), 103 Capella (x2, 60% DF), 105 Electra, 106 Fornax, 107 Gemini, 109 Io


    Destinatie : 104 Draco, 108 Hydra (x2, 50% camp de ramasite)

    Asta inseamna ca jucatorii din universurile Barym , Capella , Electra, Fornax, Gemini, Io vor trebui sa aleaga mutarea conturilor lor fie pe Draco fie pe Hydra.


    Toate conturile ce nu vor alege un univers tinta ( destinatie) vor fi sterse la finalizarea procesului de fuziune.




  • Salut.
    scuzati ca vorbesc aiurea
    Dar imi explica cineva si mie detaliat ce universuri se vor baga in ce universuri?


    Edit:Am inteles:D

  • In sfarsit, a fost anuntata mult asteptata fuziune :)) . E interesant faptul ca se poate alege destinatia contului (2 universuri cu caracteristici diferite). Acum ramane de vazut cati dintre jucatori vor alege Draco in ciuda caracteristicilor universului Hydra ^^

  • Super tare chestia... Dar azi e 1 aprilie , nu e o gluma ?


    Acum as vrea si eu un cont pe unul din aceste universe sa ma distrez si eu !


    cine doreste sa imi ofere, astept un pm !


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • Logica dicteaza ca universul Capella care este 2x va veni in proportie de 80% , daca nu mai bine pe Hydra .
    Echilibrul punctajului sigur nu a fost unul dintre criteriile alegerii acestei fuziuni.
    Cel putin vor avea fleeterii de pe Capella mai multe ferme :D


    Spor la fuziune!

  • Quote

    + weirdo: hydra pe fonul universului capella este slab deci univers dezechilibrat dar este si un moment bun mai multe tinte...
    + draqshorul: ^^


    P.S. deci daca vreti sa mineriti in pace veniti cu totii pe draco :crazy:

  • Asta e ceva neechilibrat... cum sa imi mut contul de pe io, care abia ajuns la 1.000.000 puncte si sa jic impotriva cuiva care are de 10 ori mai multe puncte.


    O sa intru pe IRC sa cer mai multe detalii, asta daca stajul v-a avea placerea sa discute cu jucatorii.



    Sper doar sa fie o gluma de 1 aprilie.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Nici un aranjament al universurilor de fuziune nu ar putea rezolva problema punctajului.


    Acesta este un "sacrificiu" pentru a obtine un numar cat de cat rezonabil de jucatori activi.


  • Nu te gandi numai la tine ca individ ^^ ...forta jocului este data de lucru in echipa si de INCREDEREA in membrii aliantei. Noile universuri or sa fie dominate de Aliantele cele mai puternice nu de indivizi...


    Asa ca stai fara grija, nu conteaza ce punctaj ai in momentul fuziunii, important este sa faci parte dintr-un grup unit (si iti spun asta din propria experienta)...


    ORICUM, ca idee, Alianta SAVAGE de pe Gemini va migra ca un tot unitar catre universul pe care il va decide democratic majoritatea membrilor ei astfel incat forta aliantei se va pastra si in viitor...noi cei din SAVAGE abia asteptam fuziunea (asta daca nu cunva este o gluma de 1 Aprilie ^^ ^^ ).

  • Multi asteaptau aceasta fuziune , dar o sa fie foarte multi dezamagiti.Si aici nu ma refer la echipa ogame.ro ci la jucatori in sine.
    Si sa banuiesc ca Andromeda va fuziona cu Univers 1 .
    Poate cineva sa confirme asta . Si daca da stie si cand ... sau va fi in plan fuzionarea celor 2 universuri ?

  • Inteleg ca trebuie sa ne decidem pana pe 7 aprilie. Unde anuntam universul ales?

    EU: stai ca l-am spart pe unu azi!
    EA: bine, atunci astazi ai mancare de metal la cuptor, cu salata de cristal si garnitura de deuteriu!
    --------------------
    Wall-e: bagi flotă ca berilă
    Marvin: şi bag bere ca flotilă

  • Multi asteaptau aceasta fuziune , dar o sa fie foarte multi dezamagiti.Si aici nu ma refer la echipa ogame.ro ci la jucatori in sine.


    Si sa banuiesc ca Andromeda va fuziona cu Univers 1 .


    Poate cineva sa confirme asta . Si daca da stie si cand ... sau va fi in plan fuzionarea celor 2 universuri ?


    Ce, esti nerabdator sa pierzi flota ? :devil:



    Inteleg ca trebuie sa ne decidem pana pe 7 aprilie. Unde anuntam universul ales?


    Nu trebuie sa anunti nicaieri. Iti va aparea in joc o iconita cu universul tinta si vei alege tu unde sa te duci !


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • Sa excludem varianta cu pacaleala de 1 aprilie....atunci as zice ca:
    1) orice fuziune este binevenita, din pacate unii vor fi dezavantajati (cum ar fi cei de pe Gemini sau Io), dar ideea fuziunii e buna;
    2) eu joc pe Barym si voi alege fara discutie universul Draco, pentru ca pe Hydra vor veni probabil (sper) jucatorii de pe Capella care au deja 30 de milioane de puncte, ar fi diferenta prea mare.
    3) Sper ca ideea fuziunii ii va mobiliza si pe inactivi, care vor scoate conturile din vmode.

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)