Aud Culori & kurkan[PIDKY]-vs- Fane Spoitoru[Fane] ~(TP: 175,49 M)

  • Buna ziua dragi membri ai comunitati #ogame.ro !
    Am onoarea impreuna cu prietenu meu kurkan sa va prezentam Nou numar unu& cel mai mare profit la ora actual pe univers Kassiopeia.
    Desigur exista si o poveste bazata pe o razbunare atat din partea mea cat si a lui kurkan:
    La inceput de univers 3 bravi "Cavaleri" pe numele lor de Fane mi-au mancat flota si m-au indemnat sa ma fac miner din cauza de timp dar dupa o lunga perioada de dat cu "tarnacopul" m-am gandit sa ies din anonimat si sa-mi cresc flota.Ea incepe sa iasa din umbra usor dand de banuit unor "prieteni dragi". Am continuat sa dau atacuri mici sa fac flota iar atacuri iar flota si tot asa pana cand intr-o zi kurkan intra in vacanta dupa o betie crunta datorita lui EVA si Genius.Imi explica care este treaba si-l las sa se odihnesca pentru a reveni in forta.Coincidenta face sa vorbesc cu Eva si sa-l intreb cine este Genius si daca are vreo legatura cu el, in schimb am primit un raspuns negativ ca si cum nu s-ar cunoaste.In acel moment mi-a picat fisa si m-am gandit ca baietii ma fileaza pe mine si kurkan.
    Se trezeste kurkan, si punem planul ( sa zicem) la cale. Fugim din zona ca sa plece genius, si sa nu le dam de banuit ca am incerca ceva .Seara trecuta am hotorat sa ne facem azi prezenta langa mister.
    Ajung de la liceu, spionez in stanga in dreapta fara sa-l spionez pe Eva vazand activitatea la el pe luna si-l las linistit.La o verificare prin galaxie observ 24 minute-> spionez-> vad flota-> il sun pe kurkan-> trage masina pe dreapta-> calculez-> lansam ->>>>>>>> BOOOM!


    EVA, nu lasa garda jos niciodata chiar daca dusmanu nu este langa tine.Din fericire asta ai facut, te-ai bazat ca nu o sa te atacam in timpul zilei sau cel putin amandoi.


    Sa vina Dedicatiiileeee : In primul rand Bullanosului care ne-a ajutat cu reciclare, MULTUMIM inca odata (imi pare rau ca nu te-am chemat si pe tine dar eram in zbor de ceva timp cand am vorbit) , lui kurkan pentru ca a raspuns la telefon si este un jucator & om extraordinar.Nu in ultimul rand aliantei( daca nu vindeti deuteriu va ...) rotfl


    PS:Eva m-am achitat fata de tine, esti un om grozav dar asta-i jocul.



    BAIAT CU "MASINA" CAUT "FETE" CU BENZINA!!!!!!!

    kurkan & Aud Culori -vs- Fane Spoitoru


    Atacator kurkan

    Crucisator.................................. 500
    Battleship.................................. 500
    Interceptor................................. 305



    Atacator kurkan

    Vanator usor.............................. 6.570



    Atacator Aud Culori

    Vanator usor.............................. 4.466



    Atacator Aud Culori

    Battleship.................................. 367
    Interceptor................................. 874



    -= V S =-


    Aparator Fane Spoitoru

    Transportor mic............................. 611
    Transportor mare............................ 236
    Vanator usor.............................. 1.718
    Crucisator.................................. 316
    Battleship.................................. 506
    Nava de Colonizare............................ 2
    Reciclator................................ 2.128
    Probe de spionaj............................. 23
    Distrugator................................. 369
    Interceptor................................. 145



    - dupa lupta -




    Atacator kurkan
    Crucisator............ 406 ........(pierdute: 94)
    Battleship............ 485 ........(pierdute: 15)
    Interceptor........... 300 .........(pierdute: 5)



    Atacator kurkan
    Vanator usor........ 3.690 .....(pierdute: 2.880)



    Atacator Aud Culori
    Vanator usor........ 2.465 .....(pierdute: 2.001)



    Atacator Aud Culori
    Battleship............ 346 ........(pierdute: 21)
    Interceptor........... 849 ........(pierdute: 25)



    Aparator Fane Spoitoru
    Transportor mic......... 0 .......(pierdute: 611)
    Transportor mare........ 0 .......(pierdute: 236)
    Vanator usor............ 0 .....(pierdute: 1.718)
    Crucisator.............. 0 .......(pierdute: 316)
    Battleship.............. 0 .......(pierdute: 506)
    Nava de Colonizare...... 0 .........(pierdute: 2)
    Reciclator.............. 0 .....(pierdute: 2.128)
    Probe de spionaj........ 0 ........(pierdute: 23)
    Distrugator............. 0 .......(pierdute: 369)
    Interceptor............. 0 .......(pierdute: 145)



    Aparator Fane Spoitoru distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 913.598 metal 913.599 cristal, si 913.599 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 26.960.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 148.529.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 62.229.000 metal si 35.110.800 cristal.
    Au mai ramas circa 6,5kk metal in aer dar ne multumi si cu profitul acesta!



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 73.120.596
    Atacatorul a pierdut un total de 26.960.000
    Aparatorul a pierdut un total de 148.529.000
    Total Damage: 175.489.000


    -= Raidurile urmatoare =-
    1.841.700 metal 1.634.950 cristal si 1.348.314 deuteriu.
    920.850 metal 817.475 cristal si 674.157 deuteriu.
    460.424 metal 408.737 cristal si 337.079 deuteriu.
    230.212 metal 204.369 cristal si 168.539 deuteriu.


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    19.043.000..........66.595.784..........47.552.784
    7.279.000...........39.089.930..........31.810.930
    638.000..............3.441.688...........2.803.688
    --------------------------------------------------
    Sumar: .................................82.167.402


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    84.672.000...................0.........-84.672.000
    51.239.000...................0.........-51.239.000
    12.618.000...................0.........-12.618.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-148.529.000


  • Bv baietii, m-ati scapat o perioada de un ghimpe in coaste in sistemul ala, motiv pt care va felicit si va urez cat mai multe astfel de colaborari.
    RU def daca ai chef sa refaci...


    Quote

    "Succesul reprezinta abilitatea de a trece de la un esec la altul,fara sa-ti pierzi entuziasmul".
    Sir Winston Churchill


  • [color=orange]Felicitari de atac si de organizare...ma bucur ca a picat unu dintre cei mai "mari" jucatori ce joaca "cinstit",a mai ramas Genius :)
    chiar imi pare rau ca nu am putut ajuta cu nimica la eliminarea acestui jucator dar totusi este o placere sa vad ca s-a mobilizat cineva si ia dat o lectie...
    gz din nou baieti!!!

  • Frumoasa razbunare Kurkan si Vali, va felicit pentru reusita ! O fi dat aviara peste FANE de cad asa pe rand.
    A picat Mugadapiupiu, acum Eva a ramas goala, adica fara flota...
    2 ferme zemoase :devil:
    Aparatori puneti mana sa refaceti sa ne mai delectam si pe viitor ! :pooryou:


    Genius e AdyNNNa, acum cine-i mai tine spatele ? rotfl

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

  • Felicitari valy si acum vine reply pentru zamo si john :newbie: :
    MULTUMIM FANE CA EXISTATI PE KASSIOPEIA,E OK ASA ?
    Totusi..refacere rapida aparator :gimme5:
    EDIT:Am vazut ca eva e aparatoru asa ca ii doresc un mare ru si mai multa atentie pentru ca e un jucator extraordinar din toate punctele de vedere
    Bafta

  • acum vine reply pentru zamo si john


    ASTEA SUNT VORBE....:))...TU UNDE JOCI????...PE KASSY NU AM AUZIT DE TINE....


    ....CINE E JOHN????...JOACA SI EL PE AICI????,,,PE KASSY NU AM AUZIT
    DE CE TE UMFLII TU PT REALIZARILE ALTORA????


    FELICITARI VALI SI KURKAN (acelasi de pe barym???...ne-am alergat si acolo vre-un an jumate parca.... FARA SUCCESURI INSA)


    A picat Mugadapiupiu, acum Eva a ramas goala


    UPS....NU-MI PLACE SA VORBESC AIUREA SI SA JIGNESC PLAYERI...DAR NU SE GASEA ALTUL SA COMENTEZE????...CATE FLOTE AI FACUT TU ZDRENTZE...VAI VAI VAI...TACI.

    ma bucur ca a picat unu dintre cei mai "mari" jucatori ce joaca "cinstit"


    ADICA???? DETALIAZA...TI SE PARE CA EVA JOACA NECINSTIT????...HAHAHAHAHA....trimite-i un pm cu ce nick joci si vedem cine stie sa joace...app...eu sunt Italianu...cauta-ma!!!!

    MULTUMIM FANE CA EXISTATI PE KASSIOPEIA,E OK ASA ?


    Si noi multumim jedi ca sunteti multi si gustosipe toate universurile....hahahahaha


    profit cam prea mare pt universul asta....bagati-l in flota dragii tatei!!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Bai deja Bum. cine ti-a zis ca eu sunt pe cont? Eu nu am jucat decat 2 saptamani si am dat contul. Nu am timp de inca un univers. Jupiter imi ocupa destul timp cand farmez noobi si ferme ca tine. Mai bine ai tace acolo si ti-ai vedea in continuare in a fi ferma.


    In legatura cu Hit-ul, felicitari vali & Kurkan! Chiar a iesit frumos. Imi pare rau de eva. Nu stiu ce s-a intamplat cu el ca nu e genu sa stea atata timp off cu flota .


    Glotr si succes dragilor in continuare.


    Iar cei care nu ma suporta, nu ma mai bagati in astfel de rahaturi in care nu am nicio treaba !



    Iar tu dulcele alex, in locul tau m-as abtine de la orice comentariu. Tot o ferma ai fost si vei fi. Stii a cui? A mea!


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • daca au dat un atac pe spoitoru, clar e deja ferma... spuse unul care a fost farmat de nenumarate ori pe toate universurile posibile, fiind ferma cea mai profitabila din ogame. o fi uitat spoitoru de flota sau s-a intamplat ceva in rl, nu mai conteaza, pana la urma atentia sporita a dat roade si voi ati facut profit. vali, cat despre partea cu kurkanul si omul extraordinar, inca imi aduc aminte de nenumaratele lui injuraturi aduse public atator membri ai staff-ului ogame, de la mao pana la draqshor, care mai sunt si azi lasate necenzurate pentru a ne aminti de buna educatie a individului. vali, mai lucreaza pe la text pentru ca in felul asta cu siguranta nu o sa treci bac-ul la limba si literatura romana :). bravo pentru atac & spor la refacut!

  • Foarte frumoasa lovitura si vad ca si destul d organizata

    Felicitari vali & Kurkan !
    Imi pare rau Eva si sincer iti doresc RU
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Felicitari kurkan & vali!
    Frumos atac, frumos profit si frumoase flote!
    Pacat ca este dat pe un FANE'l... :airborne:


    DeJaBoom da-te-n.... dragostea noastra....duuuu-te si lasa-neee!!!

    Ai fost...esti si vei fiFERMA... :devil:



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • daca au dat un atac pe spoitoru, clar e deja ferma... spuse unul care a fost farmat de nenumarate ori pe toate universurile posibile, fiind ferma cea mai profitabila din ogame. o fi uitat spoitoru de flota sau s-a intamplat ceva in rl, nu mai conteaza, pana la urma atentia sporita a dat roade si voi ati facut profit. vali, cat despre partea cu kurkanul si omul extraordinar, inca imi aduc aminte de nenumaratele lui injuraturi aduse public atator membri ai staff-ului ogame, de la mao pana la draqshor, care mai sunt si azi lasate necenzurate pentru a ne aminti de buna educatie a individului. vali, mai lucreaza pe la text pentru ca in felul asta cu siguranta nu o sa treci bac-ul la limba si literatura romana :). bravo pentru atac & spor la refacut!

    auzi m3m0 mi-a zis kurkanu sa te chis in freza, poate imi platesti si alocatia la copii daca tot ai 'grija' de mine, va iubesc pe toti si va mai trag o partida de injuraturi maine cand probabil nu mai beau, in rest pentru cunoscatori eva nu e o ferma ci un jucator foarte bun care a facut 3 greseli, de 2 nu am putut profita, iar a-3-a a fost fatala..........tata zamo inca vreau sa te mai imbat la bv daca ne-om mai strange vreodata :lol:

  • Felicitari Valy&kurkan e un profit imens pentru acest uni
    Eva este unul dintre acei jucatori cu bun simt dispus sa te ajute si nu e genul care sa faca greseli prea des sigur a patit el ceva
    Cat despre comentatorii universeleor hal de DejaBoom pe care il credeam mai cu bun simt dar se pare ca ma inselam iar Swet tu ti-ai aratat caracterul care e cum e .....
    Eva un sincer Ru si nu baga in seama comentatorii
    :bye:

  • Feliciatri Tagovistene pentru primul avansat.... e dat pe un jucator cu experienta deci cu atat mai important.


    Un lucru va spun. Oricate avansate se vor da PRIMUL ramane PRIMUL... este la fel ca primul rip kill sau primul td de peste 1G



    Eu vreau sa il vad pe italianu dat jos...
    Asa ca va tin pumnii acolo la cat mai multe avansate.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • ma bucur ca a picat unu dintre cei mai "mari" jucatori ce joaca "cinstit"

    Nu vorbi tu de cinste !


    Cat despre Vali si kurkan - jucatorii potriviti la momentul potrivit. Bla bla bla, felicitari pentru hit !
    Eva, tie ce sa iti mai zic, spoitor obosit ce esti ? 8|

  • mai este pana va fi cel mai mare profit!!!
    tine cont ca se imparte la 2...


    GLITR eva ca nu cred ca vei mai continua o vreme iar pentru atacatori spor in continuare.

  • va salut ... dupa o lunga pauza in joc cat si pe forum ....
    din cate stiu eu eva nu mai e de mult pe contu ala .... repet din cate stiu si as vrea sa nu ma insel .... nu e o greseala demna de eva ...
    dak era chiar eva pe cont nu imi ramane decat sa zic R.u si succes la razbunare ... o fi ea razbunarea arma prostului dar uneori e si dulce ...
    felicitari vali & kurkan .... :bye:

    [color=#ff0000][size=12] Gloria este trecătoare. Obscuritatea dăinuieşte la nesfârşit.

  • Felicitari pentru noul top 10 si pentru razbunare
    Superb profit ati scos de pe el


    IN LEGATURA CU ASTA :

    Felicitari valy si acum vine reply pentru zamo si john :newbie: :
    MULTUMIM FANE CA EXISTATI PE KASSIOPEIA,E OK ASA ?
    Totusi..refacere rapida aparator :gimme5:
    EDIT:Am vazut ca eva e aparatoru asa ca ii doresc un mare ru si mai multa atentie pentru ca e un jucator extraordinar din toate punctele de vedere
    Bafta


    [font='Comic Sans MS, sans-serif'][size=12]
    EU JOC DOAR PE ANDROMEDA SI PE LEO...daca vrei ne intalnim acolo sa iti zic cine sunt