PEPSI[Paladin] & weirdo[Paladin] -vs- Angry Bird[] ~(TP: 3,14 G)

  • Şi uite aşa a venit vremea ca Angry Bird să cadă. Acum ceva timp după ce Angry Bird a părăsit alianţa l-am întrebat pe Yakuza dacă ar avea un cont pe să îmi ofere pe hydra pentru a-l sparge pe păsăroi... Cu cea mai mare plăcere Yakuza mi-a oferit contul lui şi intr-un final m-am hotărât să mă axez numai pe asta! În perioada asta am stat sub anonimat să nu dau nimic de banuit şi după câteva zile bune de urmăriri am reuşit să îl sodomizăm.
    Păsărica frustrată îmi poţi spune şeful de acum. Peste tot unde joci mă distrez pe seama ta .


    Îmi pare rău de weirdo că nu i-am spus cine sunt, dar mă bucur că a acceptat să lanseze cu mine.





    PEPSI & weirdo -vs- Angry Bird


    Atacator PEPSI

    Crucisator............................... 30.000
    Battleship............................... 10.300
    Distrugator............................... 3.100
    Interceptor............................... 5.100



    Atacator weirdo

    Crucisator............................... 20.000
    Battleship............................... 10.015
    Distrugator............................... 4.992
    Interceptor............................... 9.997



    -= V S =-


    Aparator Angry Bird

    Transportor mic........................... 6.769
    Transportor mare.......................... 3.130
    Vanator usor............................. 16.570
    Vanator greu................................. 41
    Crucisator.................................. 892
    Reciclator................................ 7.963
    Probe de spionaj............................. 21
    Distrugator................................. 206
    RIP......................................... 197



    - dupa lupta -







    Atacator PEPSI
    Crucisator......... 24.883 .....(pierdute: 5.117)
    Battleship.......... 8.544 .....(pierdute: 1.756)
    Distrugator......... 2.575 .......(pierdute: 525)
    Interceptor......... 4.200 .......(pierdute: 900)



    Atacator weirdo
    Crucisator......... 16.481 .....(pierdute: 3.519)
    Battleship.......... 8.282 .....(pierdute: 1.733)
    Distrugator......... 4.168 .......(pierdute: 824)
    Interceptor......... 8.342 .....(pierdute: 1.655)



    Aparator Angry Bird
    Transportor mic......... 0 .....(pierdute: 6.769)
    Transportor mare........ 0 .....(pierdute: 3.130)
    Vanator usor............ 0 ....(pierdute: 16.570)
    Vanator greu............ 0 ........(pierdute: 41)
    Crucisator.............. 0 .......(pierdute: 892)
    Reciclator.............. 0 .....(pierdute: 7.963)
    Probe de spionaj........ 0 ........(pierdute: 21)
    Distrugator............. 0 .......(pierdute: 206)
    RIP..................... 0 .......(pierdute: 197)



    Aparator Angry Bird distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 26.224.322 metal 1.382.575 cristal, si 8.602.131 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 845.584.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 2.296.299.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 832.209.500 metal si 591.916.000 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 614.750.528
    Atacatorul a pierdut un total de 845.584.000
    Aparatorul a pierdut un total de 2.296.299.000
    Total Damage: 3.141.883.000


    -= Raidurile urmatoare =-
    13.112.161 metal 691.288 cristal si 4.301.066 deuteriu.
    6.556.080 metal 345.644 cristal si 2.150.533 deuteriu.


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    487.315.000........878.102.063.........390.787.063
    282.437.000........594.335.507.........311.898.507
    75.832.000..........15.053.730.........-60.778.270
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................641.907.300


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    1.177.104.000................0......-1.177.104.000
    901.395.000..................0........-901.395.000
    217.800.000..................0........-217.800.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: .............................-2.296.299.000



    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • Superb atac..dar cea mai tare este imaginea.. la cat mai multe din astea !!
    Aparator, ciuguleala vesela.

    vYxx: Asocierea cu booom dauneaza grav economiei

  • Felicitari pentru hit!


    Felicitari pentru profit, felicitari c-ati lovit un bãdãran! Superb, din toate pdv.


    Ahilles : de cald tin doar atentia si dibãcia in jocul asta. Cum a doua ii lipsea cu desavarsire, era o chestiune de timp sa se gaseasca o lacuna si in prima mentionata.



    Et... voila!



    NO RU, Aparator !!

  • 1. Mi s-a acrit de serverul ala demult... nici macar nu faceam FS ! Justme poate confirma
    2. Daca Yakuza era banat permanent pe hydra pentru multipla insistenta de catre Valent, de ce i s-a permis sa intre pe contul lui Motanel si sa joace pe el ca mai apoi sa i-l paseze lui Muceadabumbu?
    3. Weirdo avea on/off-ul meu de pe Jupiter pentru ca ma are la prieten, mare las te-ai facut Weirdo !
    4. De ce am iesit din alianta? pentru ca Yakuza ma spiona incontinuu cand eram in PALADIN si i-am zis sa inceteze ca ies din alianta daca mai face asa, a continuat cu spionajele cat timp eram in alianta si-am preferat sa ies !
    5. Yakuza ma ruga pe dota sa nu spun nimic la nimeni, ca el e pe contul lui Motanel (PEPSI) , sunt si eu curios, s-au facut tichete la pasarea asta conturi de la unul la altul? are voie yakuza sa intre pe alt cont daca avea ban permanent pe Hydra? am facut si ticket... oare asa s-a ajuns?
    6.Nu ma asteptam la weirdo sa ma atace dupa atatia ani cat am fost colegi si i-am spus clar de ce am iesit din alli... ca magaru de yakuza ma tot spiona !
    7. Muceadabumbu habar nu ai cate urechi ai , tu ma faci pe mine noob ca am pierdut 900 de intere cand tu ai pierdut cu miile? NOOBULE !!!
    si GURA MAI MICA... dupa ce v-am ras 12 RIPI la MD-urile alea pe Jupiter, ati facut pe voi cand v-a aparut rosu in fata ochilor !


    Tu nici macar 1 atac nu ai dat pe mine !!! MACAR 1 ATAC BAH NOOBB !!! si te lauza ca iti bati joc de mine? cu ce????? cu atacul asta josnic???


    ESTI CEL MAI MARE NOOB DIN OGAME !

    Un atac josnic, cu on/off-ul stiut si un schimb de conturi facut pe ochi frumosi :)

    FELICITARI DE ATAC ! LOL? HALAL !!
    Alcolistule tu nici macar nu joci =))) ai avut un cont si mi-am batut joc de tine dupa care ai disparut :
    p.s : nimeni nu m-a calcat niciodata in picioare ! atacul asta nu are nici un sens ! pentru ca nu e legal :)

  • Felicitari Gaby!
    Una bucata ferma avicola a fost taiata de pe lista.....cine urmeaza?
    Trebuie sa facem cheta si sa ii cumparam niste servelete...lu` asta micu .
    Cum ai ajuns angry...toti te calca in picioare:))
    La revedere,la revedere.

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C

  • tu ma faci pe mine noob ca am pierdut 900 de intere cand tu ai pierdut cu miile?

    Lol, el e acum #1 la flota pe univers, chiar si cu miile alea pierdute. tu pierzi incet-incet cate 900 din flota facuta de warden cu oa. ogame nu e o serie de lovituri izolate, ogame e de anduranta, se joaca cu anii. conteaza cine iese mai bine la sfarsit. Oricat te-ai incapatana sa strigi sus si tare ca ala sau celalalt e noob... pasarel, tu esti cel mai noob! realmente nu ai facut nimic in jocul asta decat sa iriti lume cu limbajul tau de contu' strazii. Asta e singura ta realizare! si nici nu esti capabil de alta, jocul o arata foarte bine! Aici sau pe orice alt univers din comunitatea .ro, unde ai jucat.

    dupa ce v-am ras 12 RIPI la MD-urile alea pe Jupiter

    Cu alte cuvinte - moaca mea e mai rezistenta decat palmele voastre! Ai uitat sa precizezi ca la md-urile alea pe jupiter chiar ai pierdut lunile vizate. Nu inteleg unde e gloria ta in faptul ca noi am pierdut acolo niste ripi, intr-o incercare REUSITA de a-ti da lunile jos, cu tine - online?


    p.s : nimeni nu m-a calcat niciodata in picioare !

    ...pentru ca de descurci atat de bine singur, de fiecare data cand vorbesti in public! ce rost ar mai avea?



    Warn~
    Vali~

  • pfhuuuu cata cutremuru , felicitari atacatori 197 de ripi nu ii gasesti ici colea :))
    nu stiu daca mai refaci angri dar succes in continuare

  • Bai pasarica , iti aduci aminte ce ti-am zis eu tie atunci cand am
    pierdut 10.000 de interceptoare? Ca cei care rad la urma, rad mai bine?
    Mai tii minte ca imediat dupa ninja, contul care il ai tu pe Jupiter
    avea 1kk avans fata de mine. acum am eu avans de 3kk . Cine e mai bun
    dintre noi ?


    Si sa iti mai spun ceva. Eram sigur ca vom pierde
    ripii aia, dar cum am mai zi noi ne distram acum. Ne place sa radem de
    cei ca tine. Ma amuza maxim cand te vad asa frustrat !!! Dar tot am reusit sa iti dam lunile astea jos.


    Si Yakuza putea sa ia orice cont. Daca ai unul banat, iei altul si gata. Nu e ilegal. Doar sa nu faci aceleasi greseli si sa iei ban din nou !


    vrei sa zici ca nu am avut niciun atac? ma nooob, de cate ori te-am farmat eu pe tine pe Jupiter? Mai tii minte numarul? Asa ca mai bine ti-ai inchide ciocul ala si taci ! Ai ajuns ferma universurilor. Deja Vu in varianta DEMO!



    Warn~
    Vali~


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • Ferma de lux. Felicitari baieti!

    Ma confunzi cu tine ! nu sunt ferma nimanui, spre deosebire de dumneata !


    Quoted from "Cowards"
    tu ma faci pe mine noob ca am pierdut 900 de intere cand tu ai pierdut cu miile?
    Lol, el e acum #1 la flota pe univers, chiar si cu miile alea pierdute. tu pierzi incet-incet cate 900 din flota facuta de warden cu oa. ogame nu e o serie de lovituri izolate, ogame e de anduranta, se joaca cu anii. conteaza cine iese mai bine la sfarsit. Oricat te-ai incapatana sa strigi sus si tare ca ala sau celalalt e noob... pasarel, tu esti cel mai noob! realmente nu ai facut nimic in jocul asta decat sa iriti lume cu limbajul tau de contu' strazii. Asta e singura ta realizare! si nici nu esti capabil de alta, jocul o arata foarte bine! Aici sau pe orice alt univers din comunitatea .ro, unde ai jucat.
    Quoted from "Cowards"
    dupa ce v-am ras 12 RIPI la MD-urile alea pe Jupiter
    Cu alte cuvinte - moaca mea e mai rezistenta decat palmele voastre! Ai uitat sa precizezi ca la md-urile alea pe jupiter chiar ai pierdut lunile vizate. Nu inteleg unde e gloria ta in faptul ca noi am pierdut acolo niste ripi, intr-o incercare REUSITA de a-ti da lunile jos, cu tine - online?

    Quote

    vrei sa zici ca nu am avut niciun atac? ma nooob, de cate ori te-am farmat eu pe tine pe Jupiter? Mai tii minte numarul? Asa ca mai bine ti-ai inchide ciocul ala si taci ! Ai ajuns ferma universurilor. Deja Vu in varianta DEMO!

    Quote

    IN CE SECOL??? BAH COPAC... VEZI CA SI TU FACI CONFUZIE ! NU TE MAI LAUDA CU ATACURI NEDATE, NU AM PIERDUT NICI O FLOTA, SI ASTA PE PE HYDRA E HOTIE PE FATA, DOAR CA IN MOD NORMAL NU SE VA LUA NICI O DECIZIE... CA ASA E LA NOI :)

    Gura si tu !!! lunile alea le-am refacut in aceeasi seara, voi ati luat in barba 12 ripi sute de IPM-uri date pe mine :) pai daca joc singur contra voastra ce ai vrea, erau 30 de md-uri pe mine si eu ON... mare branza =)))


    Warden a facut un sfert din flota mea, cand am preluat de la el contul avea doar vu cu cruzeri... eu am mai adaugat 10k crueri 9k intere , 3k dessy si 5k bs... asa ca


    STAI JOS !


    AI 4 !




    Warn~
    Vali~

  • Pasarica,tu nu erai banat pe forum?Mi se pare mie,sau ti'ai tras cont nou in timp ce celalalt ia o pauza?
    Oricum nu stiu cat mai are rost sa dai din gura in stanga si in dreapta,te'au
    spart si gata,la fel cum tocmai a facut si Aditzu pe jupiter,sau o fi facut si el vreo smecherie?
    In rest,in jocul asta nu e vorba despre onoare decat cand vine vorba de prieteni,cand e vorba de adversari sau situatii de genul pradator vs pasarica,scopul scuza mijloacele.
    Felicitari Muga.


    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Erau 22, tu erai on, si totusi ai pierdut lunile. dar noi suntem noobi! incep sa cred ca tu nu esti doar badaran, needucat, cum credeam. Incep sa cred ca fizic nu ai capacitatea sa procesezi cum trbuie treaba asta. Poate e o chestiune de natura clinica, te-ai gandit? In mintea ta, chiar ai dreptate! Astfel, nu prea mai exista nicio metoda sa-ti explicam ceea ce toata lumea intelege intr-un fel, numai tu altfel. Dar... iti urez sa ai cat mai multe zile glorioase in ogame ca cea descrisa de tine mai jos :)

    Gura si tu !!! lunile alea le-am refacut in aceeasi seara, voi ati luat in barba 12 ripi sute de IPM-uri date pe mine pai daca joc singur contra voastra ce ai vrea, erau 30 de md-uri pe mine si eu ON... mare branza

  • Esti frustrat rau pasarel.. Iti prevad un viitor la fel de bun pe Jupiter, fii sigur de asta




    Warn~
    Vali~

    vYxx: Asocierea cu booom dauneaza grav economiei

  • bah, atata rautate cat exista pe comunitatea asta... sa va bateti joc de viata oamenilor (vezi blondu) sa aveti tupeul sa comentati desi stiti in sinea voastra ca acesta este un atac marsav dar totusi continuati sa va ziceti ca totul este oke.... atatia sclavi care slujesc pe cei din F-D/noob... vi s-a dat voie sa faceti ce vreti voi si s-a ajuns la cea mai urata perioada din era ogame.ro !


    muga esti un noob cu flota si in afara de colegii tai toti pot sa spuna asta (P.S. vezi push-ul ala facut cu Yakuza din flota facuta de mine, si da stiu de acel push)



    Un ultim gand despre acest hit : Weirdo cum te simti dupa ce ti-ai injunghiat prietenul pe la spate?

    dar tu Yakuza?



    lool.. alcolistule cu ce ti-ai batut joc? =))) prin insulte si jigniri? =))) bravo esti tare ! stai si tu jos... ai 3




    1 an pe tusa~
    Vali~

  • Alcolistule tu nici macar nu joci )) ai avut un cont si mi-am batut joc de tine dupa care ai disparut :


    Am avut un cont ..cu care mi'am batut joc de tine si restul fermelor din pinky.
    Chiar imi este mila de tine.Tu inca nu iti dai seama ca..esti mascota ogame.ro(la fel si analfabetul celalalt).


    Se vede ca..ai fost crescut la coada vacii....
    Tu vorbesti de rautate?Ai pus putin "pauza" si te'ai uitat in oglinda?Invata sa ai grija de "capra ta" si nu de "capra vecinului".

    Warn~
    Vali~

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C