Moonspell & pretorul[SGC] & Mugadabumbu & Evangelion -vs- Sharky[PRO] ~(TP: 25,76 G)


  • @Draqushorule cat despre sarcasmul cu materia nush daca isi avea locul ...vezi ca pe jupiter esti printre cei care folosesc materie ( chiar daca probabil este venita de la Gameforge sub forma de cupoane pentru functia pe care cu parere de rau iti zic ca o ai in lipsa de personal )

    Folosesc pentru bisnita si ofițeri, iar la bișniță, cei ce-mi vând deut fac mai mult profit ca mine, pentru că am ales eu asta (la 2.5:1.:5:1 ei au un profit de 0.5/0.5/1 față de rata minim, unde eu nu am mereu 3:2:1, plus că am costuri mai mari de transport.



    Partea cu recuri era aluzie la cele 27.000 RECURI construite din MÎ

  • asta iti e anturajul cu care mergi pe la meetinguri rotfl


    SA MORI TU????...TU TE AUZI???...TU STII CE INSEAMNA REAL???..


    E UN JOC....sunt convins ca berea va fi mai spumoasa si mai rece la urmatorul meeteng!!!!


    Scorul e cam 1-1 din punctul meu de vedere!!!!...baietii mei nebunatici se pocnesc peste buci de le sar maselele!!!!!


    BRAVOS LA TOTI CEI IMPLICATI....inclusiv lu` melcu.....greu sa pierzi o flota asa mare...NU???? (numai tu puteai)


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Multam de dedicatie
    Felicitari baieti pentru noul top 1 de pe ro si pentru profitul de 3,5g
    Ati reusit sa il detronati pe sharky si sa il faceti sa se lase de ogame
    Inca odata felicitari,mi-a placut sa lucrez cu voi
    Si sharky bafta in RL


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Asa-ti trebuie, sharky, daca...


    Altfel, macar nu mai sunt singurul!


    Oricum nu stiai sa faci fs :D



    bravo baietii cu hitul. asa am si eu motiv sa mai postez pe forum. chiar hit fain. datii inainte pana va suparati intre voi si va spargeti reciproc .



    L.E poate nu i-au vandut baietii deut lu' Sharky ptr fs ?? :raspa: nu avea decat vro 50 mil...


    Quote


    That knowing is better than wondering, that waking is better than sleeping.
    And that even the biggest failure, even the worst most intractable mistake beats from far away never trying.

  • Acum am inteles de ce avea sharky la nume Lord of Capela pe jupiter nu se descurcase asa bine...Spor la refacut man ..atacatori...frumoasa defilare de flote numai ca nu inteleg cu ce putea ajuta fluture la acest atac el e obisnuit sa dea atacuri pe testosi nu pe Fleeteri...

  • numai ca nu inteleg cu ce putea ajuta fluture la acest atac el e obisnuit sa dea atacuri pe testosi nu pe Fleeteri...


    Nu cred ca ai citit ce scrie in descrierea hitului prietene. noi nu l-am spionat pe sharky, doar am lansat flotele. Future a fost cel care l-a spionat , iar cu ajutorul lui am stiut activitatea lui. Numai vorbi daca nu stii ! Treci si invata sa joci si in primul rand, fii atent la detalii ^_^


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • Future a fost cel care putea să-l spioneze pe sharky fără să ridice suspiciuni, future a fost cel ce lansa pe sharky și avea ripii mei pe acs def în caz de retur (care-l așteptam). Future a fost cel care inclusiv l-a reciclat pe sharky.

  • o flota prost echilibrata , chiar daca e mare ... e o prada usoara , mai ales pe un univers cu 60% cr


    deci , sharky ... GLOTR


    atacatori ... GG

  • ON vreau sa le multumesc celor care au contribuit la reusita acestei lovituri va doresc multe realizari in viitor, mai ales in RL, fiindca e tot de conteaza



    OFF TOPIC - Cu unii codul genetic a fost mai generos, altii trebuie sa isi dobandeasca experienta pierzand ceva... S-a dovedit inca o data ca nimic nu ramane neplatit, oricat ar fi de ingamfat, miraculos, deosebit, imperial, lord, papa, rege, indestructibil respectivul
    Sharky cat mai e ajutorul social prin Marea Britanie? pt ca acum mi-e greu sa cred ca esti student acolo dupa formularea asta lingvistica
    [quote='Sharky','index.php?page=Thread&postID=419376#post419376'][size=12]GENTLEMANS game, ggwp etc.


  • Nu cred ca ai citit ce scrie in descrierea hitului prietene. noi nu l-am spionat pe sharky, doar am lansat flotele. Future a fost cel care l-a spionat , iar cu ajutorul lui am stiut activitatea lui. Numai vorbi daca nu stii ! Treci si invata sa joci si in primul rand, fii atent la detalii ^_^


    Ok. Nu am vrut sa comentez la hitul acesta pentru ca e dat intre fosti prieteni si coechipieri. Toti (sau aproape toti) am fost in aceeasi alianta la un moment dat, ne-am distrat, am facut glume, planuri si SAL-uri impreuna. E pacat ca s-a ajuns aici, dar asta e. Nimic nu e etern.
    Oricum asta nu mai conteaza acum.


    Insa vreau sa clarific putin cateva detalii ale acestui atac. Cu putin timp inainte de atac, mariuscl era in alianta PRO, in aceeasi alianta cu Sharky si cu mine. In clasament, contul lui Razvan avea inca numele Razvan. La un moment dat, am vazut circulara: Evanghelion a parasit alianta PRO. Stiam ca ceva se intampla fiindca Eva nu facea parte din alianta. Imediat ma uit in clasament: Sharky era spart. :))
    Deci mariuscl e in alianta cu drepturi depline si ON/OFF la Sharky. Cu foarte putin timp inainte de lovitura, schimba nickul in Evanghelion si paraseste alianta. In aceelasi timp probabil, Razvan schimba nickul in Moonspell. Probabil ca Razvan a dat a 2-a oara contul lui papy ca sa-l sparga pe Sharky, insa e greu de spus daca pe contul lui mariuscl, actual Evanghelion, este tot marius sau Eva.


    In concluzie nu e vorba de nici un spy&fly si nici FUTURE, in afara de rolul de "dama de companie", nu a avut alta contributie majora. Poate totusi a confirmat prin spionaje unde se afla flota lui sharky. Insa activitatea i se cunostea deja foarte bine. E doar TRADARE si RAZBUNARE.
    Si cu asta s-a pus capat razboiului dintre Sharky si papy care dura de mult timp.


    Oricum, felicitari atacatorilor pentru Noul Numar Unu ogame.ro!
    Va fi greu de doborat avand in vedere scaderea popularitatii jocului.


    Iar pentru Sharky, care se pare ca a pus deja contul la sters: Bafta in real!
    Ai platit pentru ca ai fost prea increzut. Poate e greu sa ajungi in varf, dar e si mai greu sa ramai.

  • Moartea aveam de gand sa nu postez la acest hit , dar faptul ca multe persoane considera ca eu am fost pe cont ma face sa vin sa-mi spun parerea.
    Asa cum i-am transmis lui Sharky , eu nu mai jucam pe cont din jurul orei 12-13 (hitul avand loc din care am inteles de la Eva pe la 20-21). Ce a facut Eva in tot acest timp este strict problema lui , iar faptul ca nu am zis ca dau / am dat contul este decizia mea - nu sunt obligat sa fac un raport in legatura cu ce fac - .
    Acest aspect poate fi confirmat si de catre Eva - dar ce mai conteaza acum.


    ON: Felicitari atacatorilor , iar rechinas te astept cu o bere rece.

  • Moartea , Sharky a fost off cam toată ziua.


    Mobila nu și-a mutat-o de 3 săptămâni, era ușor de urmărit.

  • Moartea , in primul rand numele era deja schimbat de cand i-am dat la marius contul inapoi inainte de craciun caci imi venise prietena in vizita in tm , si dupaia in ziua cu pricina , ma suna draq , "ia contul inapoi si hai sa il spargem pe sharky".... ok.... il sun pe marius , il trezesc , ii cer datele , intru pe cont , lansam , il spargem si gata...



    SI DACA ERA TRADARE SI RAZBUNARE CE??? CAre ii problema ? E un joc de razboi , orice tactica este permisa da? So what daca am fost colegi de ally?? FLota ii flota , profitul ii profit , am mai zis dar ma repet " si daca maicamea ar juca ogame , as ataca-o" , asa ca sincer nu ma intereseaza cine ce zice .


    L-am prins afk , am lansat pe el , a fost spart si gata ... , daca nu insistau draq si restul lumii , eu nici macar nu ieseam din ally , si il spargeam din alianta pe sharky.


    Inca odata Glotr sharky ^_^

    Soacrele au fost inventate deoarece diavolul nu ajunge peste tot ! :bump:



    Distrugatorul este regele navelor de lupta



    Moonspell: esti ca o nimfomana
    Moonspell: dar esti un "el" si esti dupa flote

  • @mariyuscl nu ti se parea mai corect din partea ta, atunci cand ai dat contul, sa anunti in alianta din care faceai parte lucrul asta? Sau chiar mai corect, sa iesi chiar stiind ca eva preia contul de la tine doar ca sa-l sparga pe sharky? Imi amintesc ca papy cand s-a certat cu sharky la inceput, a iesit din alianta si a dat un delay de vreo 48 de ore parca, inainte sa inceapa sa spioneze si/sau sa atace.
    Maris, daca sharky te-ar fi pandit cand tu erai off, ar fi lansat pe tine, apoi cu cateva momente inainte sa te sparga te-ar fi dat afara din alianta si te-ar fi reciclat , cum ai fi vazut lucrurile?
    @draqshorul eu nu am sustinut ca sharky nu era usor de prins. era chiar foarte usor, fiindca intra de 2-3 ori pe zi si nu facea fs deloc.


    Din cauza asta, nu contest lovitura care e perfect legala, chiar daca mai putin etica.


    Atrag insa atentia asupra frumusetii acestui HIT. Cineva s-a uitat pur si simplu la statusul membrilor aliantei lui, a vazut ca sharky e off, a dat informatia mai departe, apoi s-a alaturat chiar atacului si abia atunci a schimbat nickul si a iesit din alianta. Rezultatul paleste si mai mult datorita faptului ca sharky putea fi prins foarte usor, si spart fair-play.