NINJA Justme[ECVITAS] & Draqshorul[ECVITAS] -vs- Angry Bird[Paladin] & Mr_Skonky[Paladin] & Motanel[Paladin] & Yakuza[Paladin] & gamblers[JEDI] ~(TP: 3,02 G)

  • o manarie pe cinste frate!
    a trebuit sa citesc de 2 ori intriga ca sa am o imagine de ansamblu corecta :))
    eram si eu pe faza pe telefon dar baietii mi-au zis ca s-au ocupat toate locurile LMAO
    felicitari de reusita , profit a fost garla :D
    refacere usoara smeagole ( poate i`l mai chemi si pe Frodo ca sa stai 24/24 pe joc :P ) si draqshoare


    Ps: De acum o sa fac fs numai pe lunile mici , asta pentru cei interesati de MD`uri palpitante :))

  • Felicitări apărători.


    Atacatorilor, vă urez reconstruire rapidă, amândurora.


    @Skonky, mai ai până atunci.

  • am aflat si eu ieri de la un tovaras ca nu ai fost tu ... desi nu stiu daca crezi dar ma bucur ca nu ai fost tu ...


    Ma mandresc ca nu am dat un top1 pe un boot ca justme si pe un miner ca tine draqsorule ...


    Ma bucur ca l-am sprat pe MOTAN PLOUAT (motanuD) [domnul care stie tot]... sunt bucuros ca hitul meu de retragere e dat pe un fleeter


    MOTANE urat din partea ta ca nu ai lasat nici un comm in care sa recunosti ce perversa ti-au dat niste noobi de paladini ...


    GLOTR MOTANE cum suna ???? refacere usoaraaa justme sa te pocnesc la fuziune .... o sa revin cand o sa inceapa fuziunea


    @ kougan ar trebui sa scrii in paranteza la draqshorul MOTANUD

  • Dar retragete odata... ca e plictisita lumea deja de jargoanele tale si limbajul tau pueril si recalcitrant... u n-ai spart pe nimeni decat d'astia care si-au uitat flotele sau testosi... u la hitul asta ai fost doar umplutura.... nimic mai mult... parerea ta despre cum, cat joc tau este egala cu zero pentru mine... daca nu era cineva ca yakuza sau angry u te retrageai cand aveam eu 2 stranepoti (asta daca hitul de retragere vroiai sa il dai exclusiv pe mine) :bye:

    Felicitari inca odata atacatori Ru mie si draqushorului

  • Dar retragete odata... ca e plictisita lumea deja de jargoanele tale si limbajul tau pueril si recalcitrant... u n-ai spart pe nimeni decat d'astia care si-au uitat flotele sau testosi... u la hitul asta ai fost doar umplutura.... nimic mai mult... parerea ta despre cum, cat joc tau este egala cu zero pentru mine... daca nu era cineva ca yakuza sau angry u te retrageai cand aveam eu 2 stranepoti (asta daca hitul de retragere vroiai sa il dai exclusiv pe mine) :bye:

    Felicitari inca odata atacatori Ru mie si draqushorului


    bai codatule nu stiu daca te-ai dezmeticit dupa lovitura de ieri ...


    DACA RIPI MEI NU SPARGEAU LUNA ACEST HIT NU MAI ERA POSIBIL .. EU CRED CA NICI ACUM NU STII CE TE-A LOVIT ...


    NU INTELEGI CA ANGRY A RSICAT RIPI ??? PUTEAM FRUMOS SA VENIM IN APARARE SI DADEATI DIN BUZA TOATA ALIANTA ECVITATS SI II SALVAM FLOTA 100%.... ASTA E FRUMUSETEA HITULUI RISCUL

  • Trimis in top 10.
    Felicitari pentru atac!

    [align=center]

    [/align]
  • Oke... nu stiu daca mai e necesar dar trebuie lamurite niste lucruri :


    Povestea e de fapt asa :


    Am facut un FS de vre-o 3 zile din cauza unor probleme si lenea sa trimit transurile... Justme a avut un noroc nebun, dintr-un singur val mi-a sparg luna... (8500 parca era) si a avut o foarte mare surpriza... mai aveam o zi din FS ... timp destul sa chem cavaleria grea


    Intr-o seara discut cu blondu la telefon si-mi aminteste de hit-ul ala de pe .org, ceva de genul acestui HIT doar ca ei au avut altceva in vedere.
    Si imi zice , daca tot am timp de ce sa nu aplic metoda folosita de cei de pe .org???


    Si-am zis sa incerc... contactez baietii skype alea alea :)) si imi desfasor planul de bataie , explic fiecarui membru participant exact ce are de facut in detaliu.


    Baietii mei au depasit deja nr. de atacuri posibile de dat si nu mai avea cine sa-mi de-a luna , ca nu iesise pana atunci. Dintr-un val norocos , NEXT, imi da luna :D bucurie bucurie, vb cu skonky ii dau exact timpii cand sa plaseze flotele. 4 secunde APARAREA, 2 secunde MD , impactul INEVITABIL. Cum au zis si baietii nici ei nu au stiut ce i-a lovit.


    1.Am riscat ripii... in cazul in care nu pica luna, crapam eu
    2.Desi ideea e imprumutata, acest HIT este de toata frumusetea si PRIMUL dat vre-odata pe .ro (oare de ce l-am gandit eu???? fleeterul de mana a doua, bine ca nu l-ati dat voi aia de prima mana)
    3.Multumesc NEXT,Gamblers,Aditzu(alianta JEDI de pe Hydra) pentru ajutor
    4.Dedic acest hit lui blondu , aliantei Pidky si Paladin !
    5.Ma bucur si mai mult ca draq este de fapt... sau era... MotanulD hehe :) glotr? ROFL
    6.Ma asteptam sa vina si Mihai, dar el are o tehnica foarte buna sa nu piarda flota... NU o foloseste deloc... apoi DAS... pffff...ieseau niste scantei mai frumoase:) chiar am ramas uimit cand am vz ca lanseaza draq primul si deja ocupase 9 sloturi:)
    7.Desi nu mai erau locuri libere pt apararea pe luna, daca venea si DAS ii faceam eu loc si lui WEIRDO pe planeta hehe, ca se putea :D trebuie doar sa ganditi


    Skonky GLIRL !!! ne auzim curand !
    Redau bucuria lui skonky cand i-am zis ca a iesit planul : "Baaahhh tu esti nebuun?? seriooosss, dute bahhhhhhh???" :bump:


    Refacere usoara Justme ! mai cicalit destul pe la sateliti !

  • Deci...cine e cel deștept cu ideea? Că nu am înțeles...tu sau blondu? că ba zici una, ba zici alta :).


    într-adevăr, mă așteptam să fie precaut când a văzut luna cea nouă, asta este. Iar legat de faptul că hit de genul ăsta nu a mai fost dat până acum este legat strict de faptul că pe Capella nimeni nu-i atacă pe Noobi, unde am propus de mai multe ori hit de genul acesta, dar a trebuit să-l facem pe cel cu insta-jg până la urmă (cred că îți aduci aminte și de pe jupiter)...

  • Nu stiu depre ce vb de pe Jupiter... cu relocarea sau cu ce?.... ma rog


    cred ca am fost destul de explicit in postul anterior :) ideea nu nici a mea nici a lui blondu, ideea vine de pe .org mai exact din REGULILE JOCULUI :)) hehe :))


    Ca a putut fi pusa in aplicare, acolo e maiestria !

  • Deci...cine e cel deștept cu ideea? Că nu am înțeles...tu sau blondu? că ba zici una, ba zici alta :).


    într-adevăr, mă așteptam să fie precaut când a văzut luna cea nouă, asta este. Iar legat de faptul că hit de genul ăsta nu a mai fost dat până acum este legat strict de faptul că pe Capella nimeni nu-i atacă pe Noobi, unde am propus de mai multe ori hit de genul acesta, dar a trebuit să-l facem pe cel cu insta-jg până la urmă (cred că îți aduci aminte și de pe jupiter)...


    tu vorbesti serios??? chiar ai propus tu special hituri de genul asta???? sa fim seriosi ca habar nu v-ati gandit la asa ceva ....


    vorbisem cu un jucator vechi pe skype si mi-a zis ca v-ati constrazis la o reuniune... ziceati ca nu e posibil un asa hit.....


    daca era cel mai activ fleeter sau cel mai bun din ogame.ro sigur ar fi muscat-o....


    mai mult ca sigur ei s-au asteptat la un retur pe justme ... de aceea a trimis fuul fleet intr-un singur val ...


    sunt 99% sigur ca flota lui das si a lui mihai era in aparare sal la justme


    am totusi o parere de rau ca motanud nu lasa nici un comm ... ttusi nu e prima data cand e pocnit .... a mai fost de 2 ori si pe draco spart ... dar tot asa joaca sub alt nume noobul ...lasa 5000 de comm-uri se da mare ca le stie pe toate dar e :newbie:


    ps : angry imi esti dator cu 20 euro : 2 pachete de tigari (stresul a fost mare), mancarea care am cumparat-o de la magazin ca nu am avut timp sa o prepar de acasa si creditul care l-am consumat cu tine + lada de bere care ai promis-o ( in timpul atacului eu eram la munca )

  • Nu stiu cu cine ai vb tu skonky... si ce ai inteles tu din ce ti s-a spus...


    La reuniune eu ma contram cu cineva ( cu eva cred ) despre hitul cu jump gate-ul instant... am vrut sa aplic chestia asta pe u1... a fost o idee personala la vremea aia (prin 2012) si am vb personal cu frankolino si mi-a zis ca s-a implementat un fel de update care sa oblige un cooldown de 24 ore pt constructia jump gate-ului in cazul lunilor proaspat facute... si am renuntat la plan... adevarul era ca totusi se putea face.


    Iar despre hitul asta se discuta de multa vreme in cercul nostru de prieteni... personal tin minte cum vb de asta cu (papy, draq, ipman, etc)


    Eu vreau sa va felicit pt acest rezultat... il meritati... era prea evidenta treaba cu dimensiunea lunii ca sa nu dea de gandit atacatorilor... asa ca e doar vina lor.


    Pacat ca la noi majoritatea hiturilor frumoase se dau pe cei care au initiativa... si asta este un exemplu. Asa ca eu am sa felicit si initiativa atacatorilor.

  • Îmi cer scuze skonky, am uitat că noi suntem noobi și trebuie să ne explice Gusty cum se dă un retur :)

  • cu cat scrieti mai mult si mai detaliat cu atat mai mult reusesc sa inteleg ca tot meritul este a lui lucian, pentru ca a adus ideea in discutie. restul organizarii, fixarea la timp al unor flote... cred ca trebuie sa stie orice fleeter de mana a doua si de piciorul stang sa o faca si probabil a facut-o inca de la primul lui retur. daca skonky nu stie si nu crede ca e posibil, e clar ca ceilalti probabil stiu mai putin decat el. s-au dat mai multe lovituri de acest fel, ultima fiind acum doua luni de zile, nu e vina mea ca unii nu stiu decat .ro si se dau rotunzi pe servere nemaiauzite precum fornax. dupa cum am zis, e de apreciat faptul ca v-ati mobilizat si ati lucrat impreuna, nu faptul ca ati pus nu stiu ce flota nu stiu cand, lucruri de care eu credeam ca le-ati depasit de mult. probabil o sa vina si timpul razbunarii... sa nu, dar serverul nu se termina aici. ma uit la cifra 3.02G si imi aduc aminte de capella, server care inca continua.

  • Îmi cer scuze skonky, am uitat că noi suntem noobi și trebuie să ne explice Gusty cum se dă un retur :)


    hahaha draqshorule ,,, eu nu cred ca cineva s-a nascut invatat... in primul rand nici nu stiam pe vremea aia ca se da retur , apai sa-l calculez , ... sa nu zic de phalanx ca habar nu aveam ce e ala... pe mine nu m-a invatat nimeni cum sa joc , nici macar tutorialul sau google...
    am invatat singur cu foarte multe ore de joc si cred ca am fost un jucator slab dar mai slabi ati fost voi ca nu ati reusit sa ma prindeti niciodata cu spy and fly, retur etc ... cand noobul de mine a inceput sa domine universul dracco( noobul ala care nu stia sa calculeze un retur ) ati aplicat o tactica frumoasa sa ma prindeti :)) mituirea cu bani :))


    din cate imi amintesc , eu eram in concediu de ogame asa ca multa bafta la toti


    motane si justme refacere usoara si ne intalnim la fuziune sau pe noul univers ( daca o sa fie macar 2 x )

  • M3m0 cu cat citesti mai mult cu atat intelegi mai putine, eu zic sa lasi acest hit sa stea unde este locul, inteleg ca esti invidios pe mine ca m-a dus capul la asa ceva, ceea ce la tine nu prea este posibil! daca ai ceva cu mine spune-mi in privat m-am saturat de cicalelile tale !


    hit-ul este meritul meu ,yakuza,skonky , motanel si restul celor care au participat!
    yakuza te rog inchide acest topic sa ramana ce este TOP1 si cel mai frumos hit !

  • :pclosed:

    Arta războiului ne învață să ne bazăm nu pe probabilitatea ca inamicul să nu vină, ci pe propria noastră pregătire de ai primi; nu pe sansa de a nu ataca, ci mai degraba pe faptul ca ne-am facut pozitia neatinsa.