Discuții - Raport Universul Draco

  • :hi:


    In primul rand ma simt magulit sa fiu inclus in acest raport alaturi de o gramada de oameni/jucatori minunati :).


    In timpul petrecut pe ogame.ro am reusit sa-mi fac cativa prieteni de prin toate colturile tarii.


    Universul draco a fost ceva special pentru mine pt. ca a fost primul univers pe care am facut si ceva flota ( inafara de vu ) si chiar am dat si 2 Hof-uri :X


    Toti cei cu care am colaborat stiu ca se pot baza pe mine [( resurse , gaz , o luna mica ici-colo ) ( si daca eu nu am avut peste 200 de ms-uri date nu cred ca a avut nimeni ) ].


    Stiu ca am fost acuzat ca fii " vina " pt. care a pierdut Criq flota in fata lui Bogdan ( IpMan ) dar i-au inchis baietii gura ( merci Evanghelion pt. sustinere si sa nu uit de Tata Zamo strumfu IpMan si restu ).


    Acum este timpul sa-mi fac putin timp pt. mine , o scurta pauza pe Draco sau poate ma apuca damblaua si o sa revin in forta cu o surpriza ;)


    Pana atunci sper sa fac aceasi treaba buna si pe IO ( unde culmea is coleg de aly cu Criq =)) )


    Sa n auzim cu bine baieti/fete si merci Gusty pt. includerea mea in acest raport :D


    P.S. : @ IpMan : ti-am zis ca o sa fiu un jucator consacrat =)) ( o sa dau later un edit cu acea conversatie de pe mess ).


    :bye:

    IpMan© Bogdan: si eu ma duc sa XXX un dush
    Sir Fibra: da vezi sa-i dai bine si sa folosesti cauciucul
    Sir Fibra: ca nu stii cati o mai folosit dusul ala rotfl
    IpMan© Bogdan: stf rotfl
    Sir Fibra: vezi ca m-am apucat iarasi de sala
    Sir Fibra: si cainele ii mare
    IpMan© Bogdan: rotfl
    Sir Fibra: deci nu as comenta prea mult
    IpMan© Bogdan: ii dau ninja la caine de sare la mine
    Sir FIbra: stie sa faca safety
    IpMan© Bogdan: rotfl

  • e tare asta ....


    Dar faza e ca nu prea m-am vazut si eu pe acolo desi aveam cele mai multe hofuri si fleetcrashuri intr-un timp... apoi am mai avut o perioada foarte buna cand am inceput pe contul lui rotarescu si am reusit sa dau hofuri si avansaturi cu nemiluita( nu le puteam da deoarece eram banat dar colegii stiu asta :))) aducand contul la rank 4 iar dupa a venit sila si am lasat-o mai moale....


    ps : contul veveritoiul este contul lui de la 0 ...


    cont distrus- a lui rotarescu apoi al meu ( unde am ridicat o flota frumoasa) apoi distrus de criq ...


  • ps : contul veveritoiul este contul lui de la 0 ...


    cont distrus- a lui rotarescu apoi al meu ( unde am ridicat o flota frumoasa) apoi distrus de criq ...


    Ai dreptate aici. Am încurcat eu conturile, pentru că nu a vrut veverițoiul să îmi răspundă.


    Dar contul lui veve, NU este al lui de la 0. Veve îl are de la florin, care la rândul lui îl are de la nu știu cine.


    P.S. Să nu văd aici insulte sau bălării că vă înjur eu personal :stick: . Nu m-am chinuit atât pentru insulte.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Frumos ,un raport de nota 10 ,desi nu mai joc pe draco ,imi place sa revad povestea universului ,fiind primul univers va dati seama ce "sete" am prins de ogame.
    Ps:Stiati ca ,contul lui rotarescu a fost mai intai lui gti/speedy etc

  • Felicitari Gusty pentru raportul facut.
    ai "conturat" foarte bine tot universul.
    pacat ca e mort.....


    aaaa si sa stii , oricum il ajung si il intrec pe strumfu :))

  • 1) Razboi intre WARM si DT nu a existat niciodata (concurenta sanatoasa - da asta a fost)...

    2) Ma bucura faptu ca am vazut si numele meu in raport dar dc ai accentuat faptu ca cica eu am stat pe cont cu lumina stinsa 2, 10 sau 20 de saptamini nu inteleg (chiar e important lucrul acesta?!)

    3) Au fost jucatori mai valorosi pe draco.ro nu era nevoie sa bagi in raportu dat toti prietenii tai...


    1 - Nu a existat ? Tu deja erai plecat de pe univers.
    2 - Nu era vorba de tine, că ai stat cu lumina stinsă, era vorba de atacurile pe florin,că era imposibil să fie atacat. Nu ai înțeles bine acolo :P
    3 - Nu e cazul să fac referire la toți jucătorii, în raport nu e vorba de prieteni. Criq îmi e prieten ? Fibra îmi e prieten ? e doar un cunoscut prin intermediul lui IpMan. Mențiunile speciale sunt făcute referitor la noul număr unu.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • te rog , Sir Fibra pt. tine :)

    IpMan© Bogdan: si eu ma duc sa XXX un dush
    Sir Fibra: da vezi sa-i dai bine si sa folosesti cauciucul
    Sir Fibra: ca nu stii cati o mai folosit dusul ala rotfl
    IpMan© Bogdan: stf rotfl
    Sir Fibra: vezi ca m-am apucat iarasi de sala
    Sir Fibra: si cainele ii mare
    IpMan© Bogdan: rotfl
    Sir Fibra: deci nu as comenta prea mult
    IpMan© Bogdan: ii dau ninja la caine de sare la mine
    Sir FIbra: stie sa faca safety
    IpMan© Bogdan: rotfl

  • gustere dupa cum zicea si ALEX , ai bagat toti prietenii tai in raport si i-ai ridicat in slavi, iar pe ceilalti i-ai scris ca in sictir ..


    1: sir firbra si bila ce au facut pe univers??? ce hofuri au dat ??? aaa da am uitat , au facut un push de zile mari pe contul lui dr gross...


    2 : tu ce ai facut pe univers???? ai luat un cont de a lui pretrolul , ai programat flota si a iesit un top 1 ... ALTCEVA???



    Intr-un raport trebuie sa introduci persoanele care au facut ce au vrut din universul draco NU minerii care au stat degeaba !!!


    Daca te uiti la sectiunea hoff . fleetcrash, top10 gaseti nume cum ar fi Ipman , florin, alex, blackmamba , CRIQ, MR.SKONKY, citro si inactivii lui ..


    NU TE SUPARA DAR RAPORTUL E INCOMPLET SI DE ACEEA NU AI PRIMIT COMENTARIILE LA CARE TE ASTEPTAI (IN NR MARE )

  • Skonky, te aștept să scrii un raport oricând dorești.


    Singura cerință este să respecte regulile elementare ale gramaticii.

  • Așa cum am menționat, nu am vrut bălării. Se pare că nici eu nu mă pot abține. Am încercat să fiu ok, dar se pare că nu știți să fiți decenți.


    1- Skonky nu ai reușit niciodată să ții un cont. Știm bine cum ai luat tu conturile de top., așa că te rugăm să nu ne mai stresezi cu prezența ta inutilă.
    2- Raportul este chiar foarte complet, doar că amatorii nu au ce căuta în el.
    3- Sunt prezentați jucătorii ce au făcut ceva la momentul lor. E vorba de prezentare top10, jucătorii ce sunt pe conturi și cei care le-au creat. Cum tu nu ești capabil să ai vreun cont crescut, nu ai ce căuta.
    4- E cazul să zicem la lume cum te învățam pe draco să calculezi un retur DEȘI AVEAI PHALANX pe țintă ? Eu zic mai bine să vă țineți gura, că vă faceți de râs.


    Fă un raport în care îți prezinți tu MILIOANELE de avansate pe care le ai.
    Cât despre contul pe draco luat de la pretor ? Nu vroiam să joc pe un univers mort, i-am cerut contul să vă sparg flotele și uite că am reușit. Am avut contul meu făcut de la 0 cu o flotă de care fugeai deși era mai mică decît cea ....... de tine.

    E făcut de mine, îl fac așa cum vreau. Dacă vreau, îl fac doar cu prietenii. Din câte vezi era și criq acolo. Și dacă totuși statutul tău de BO$$ nu te învață, mai citește odată la ce fac referire mențiunile speciale .

    Acestea fiind spuse, vă invit să dispăreți!



    P.S. Raportul nu trebuie apreciat de neștiutori, de persoane ce nu știu ogame. Raportul e făcut pentru că așa am dorit și pentru că îmi place să fac asta. Nici în cele mai vise umede ale tale nu ai fi în stare să faci unul, măcar pe jumătate din cât de reușit este cel prezentat de mine. Ups la naiba, m-am lăudat singur 8|

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • draqsorule stai calm ca eu nu ma fac de ras cu raporturi de 2 lei ( mai ales ca am lipsit la romana )....


    gusty aici ai dreptate , nu am stiut sa dau un retur .. de ce??? pt ca pe 3 noiembrie m-am infectat cu virusul ogame .... acu esti satisfacut ??


    gustere primul cont de pe draco a fost luat de la boom ( cont rank 11) dar m-am dus inainte pana pe 4 nu inapoi ... sila cat de nuub eram nu a reusit sa ma sparga nimeni sau macar sa ma spioneze :)):))...


    hai felicitari pt raport , oricum nu imi place !!!

  • @skonky : arata-mi tu un raport postat la RSO mai complet si mai bine realizaat ca asta ! Te rog.


    E cel mai complet raport postat pana acum. Felicitari Gusty !!!


    Prezentare clasament Top10.
    Prezentare HOF Top10.


    Acele mentiuni speciale care te-au "dezamagit" pe tine sunt conturile care au participat la "hitul culminant" de pe univers, dar lipseau din top10 descris mai sus.


    Sunt sigur ca au fost multi altii care s-au remarcat pe draco, dar un raport totusi tine mai mult de actualitate si nu de trecutul glorios.


    Eu te invit sa faci un inteviu ( chiar si cu mai multi odata ) cu acele persoane care crezi ca s-au remarcat in trecut pe draco. Succes !


    P.S. RSO niciodata nu va fi saturata de interviuri si rapoarte.

  • Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Binisor lucrat Gustere...Daca ma acuza Skonky ca iti sunt amic si de aia m-ai bagat in raport zau ca ma intorc pe Draco sa ma distrez un pic.
    Ai o mica omisiune esentiala. Contul meu a fost adus de Diaboliq in materie de mine acolo unde a ajuns, deci are si ea un merit in acel cont. Nu ar fi stricat o mentiune a ei, pt ca a ea a ajuns no 1 la general in perioada de minerit si eu doar am bagat flota ulterior ca sa ajung si acolo no1.


    Si acum pt skonky....Daca inca nu ai aflat ca din inactivi castigi macar jumatate din cat obti din minerit, e cazul sa afli si sa joci si asa. Asta in cazul in care chiar doresti sa faci ceva in joc si sa ajungi no 1.
    Cat despre faptul ca Gusteru te-a invatat sa calculezi un retur..sunt stupefiat!...Stie Gusteru' sa faca asta? Ei daca stie si tu nu ai invatat...e grav...nu e bun de profesor.


    Felicitari pt raport Gustere, dar iar iti atrag atentia...Cauta un "cap limpede" care sa iti faca corecturi pe text. E necesar.


    Bafta!


  • draga citro ca sa-ti explic sa intelegi... eu eram virgin in ogame ( primul univers), de unde vrei sa stiu eu ce e ala retur , lanx si alte prostii???


    nu am citit regulamentul , nu m-am documentat de pe forum sau google... eu pur si simplu am trait jocul si mi-a luat mult timp sa inteleg cu ce se mananca... Cand gusterul a vazut ca eu dau farmuri la greu si ridic o flota foarte echilibrata si mare ( rank 1 sau 2 la momentul acela ) a incercat sa ma pacaleasca un pic dar nu a reusit....


    ps : stiu ca din inactivi se castiga bine .. exact cu inactivii si expeditiile m-am ridicat rank 1 pe fornax


    ps2: ipman nu are rost sa mai discutam trecutul deoarece stii bine ca nu de "cont distrus" vorbesc eu ... cu acel cont distrus nu am reusit mare lucru deoarece planete mai proaste ca alea nu am vazut niciodata... dar totusi am reusit cateva avansate cum ar fi sparkyto, abdulah si multi altii..


    gustere iarta-ma ca ti-am stricat "compunerea"..

  • @ skoncy : ai trait jocul pe un cont primit "cadou" de la Luckk care la randul lui l-a primit "cadou" de la rotarescu care la randul lui l-a primit "cadou" de la speedy :)


    Stii ca am conversatia de pe mess si pm-urile cu tine.


    Hofuri si farmari am dat si eu ( 2 hofuri fiind postate de plictiseala la o poveste cu IpMan ).


    Si da stiu si inteleg ca iarasi o sa amintesti de acea insistenta cu mine si byla ( care s-a clarificat vorbit cu operatorii si a recunoscut cine a cui a fost vina dar nu are rost sa explic asta unui titan ) si nu mai stiu cine si ca si tu asa si asa nepotu pe joc sau fratele sau varuto geaman diabolic cand ai scazut fara sa apari pe forum si bla bla si hau hau si bau bau si daca esti asa mare fleeter hai ca iti fac rost de un cont de miner si eu cu a meu de miner si facem flote si ne vanam unul pe celalat.ce zici ? suna bine papusel ?


    si dc nu ai reusit mare lucru cu acel cont distrus ? era o flota excelenta si asezat destul de bine.cu celelalte conturi ce ai facut ? ca parca parca am vazut 2 conturi de sconcs banate .sau nu ai fost tu pe ele ?

    IpMan© Bogdan: si eu ma duc sa XXX un dush
    Sir Fibra: da vezi sa-i dai bine si sa folosesti cauciucul
    Sir Fibra: ca nu stii cati o mai folosit dusul ala rotfl
    IpMan© Bogdan: stf rotfl
    Sir Fibra: vezi ca m-am apucat iarasi de sala
    Sir Fibra: si cainele ii mare
    IpMan© Bogdan: rotfl
    Sir Fibra: deci nu as comenta prea mult
    IpMan© Bogdan: ii dau ninja la caine de sare la mine
    Sir FIbra: stie sa faca safety
    IpMan© Bogdan: rotfl

  • Mi se pare foarte reusit raportul, bravo !


    Aaaa, esti foarte dragut cand nu te-nfurii si raspunzi punctual si decent la fiecare nelamurire sau observatie :P


    Esse quam videri malim